Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

 

ustawiłem sobie kolumny bardziej do przodu (4 korekty) i mnie brzmienie tego kawałka lekko zmiażdżyło - jak spora zmiana przy innym ustawieniu , rzekłbym ,że 50% inaczej grało + bas nie ucierpiał , tak więc mateo może musisz sobie coś ogarnąć :D 

btw yt okroił jakość 2x do tego co kamera (256kbps nagrywa dźwięk - a flac miał koło 800kbps) tak więc ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minuty temu, Daniel Daniel napisał:

Przepraszam że wtrace się do rozmowy na jedną sekundę i co te onkyo dały radę tym chorusom?

jakie onkyo , jakim chorusom ? Nauczmy się zadawać szczegółowo pytania :D 

 

btw. venom200 - tą "czystość" przekazu na filmiku robi u Ciebie chiński DAC czy coś innego ?

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkusje dobrze słychać i to może niekiedy wkurzać szczególnie jak jest "sieczka" ale właśnie nie wiem czy to jitter czy co , muszę odnaleźć odtwarzacz cd i z płyt sprawdzić względem flac-ów z PC ;)

Chorusy są wg mnie wybitne w jazzie , klasyce , kawałkach gdzie są uwypuklone wokale , ale też wiele soundtracków (lotr,atomic blonde,Shigeru Umebayashi to co venom wrzucał), kino domowe - filmy , koncerty dts hd audio (niestety yt zablokował mi od strzała więc nie mogłem pokazać) , ogólnie wszystko przyjemnie po za wspominanymi nagraniami ze słabo kontrolowaną górą (trudno mi ocenić czy to wartości może 11-14kHz ?) ale to na teście widać było iż powyżej 10kHz mają mocniejsze podbicie.

Onkyo 676 (pure audio) wg mnie gra bardzo podobnie do 8150/8250/8270 (2 z tych 3 miałem na odsłuchach) i szczerze powiem ,że jedynie wzmaki 5000zł+ mogłyby mnie przekonać do zmiany "zasilania" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym bo ja kupiłem tx 8270 i właśnie słucham i jest różnica na pure audio,bardziej nasycony dźwięk jest, przejrzysty,słyszę najmniejszy dzwoneczek w tle,ale zarazem bardziej te fale w uszach czuje,bez pure jest mniej jakby to napisac,mniej dźwięku jakby niesłyszalnego dla ucha,znowuz tak jak piszesz ponad 5koła trzeba by było wydać żeby usłyszeć poprawę a i pewnie 6 lub 8koła na wzmacniacz,bo wszystko ładnie pięknie ale sporo wzmacniaczy ma mało mocy i mogłoby nie dać rady na większych kolumnach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie onkyo , jakim chorusom ? Nauczmy się zadawać szczegółowo pytania  
 
btw. venom200 - tą "czystość" przekazu na filmiku robi u Ciebie chiński DAC czy coś innego ?
Polskie kolumny to co pisałem, lampa i DAC też jest super. Miałem mnóstwo DACow ale ten to absolutny top. Jak ktoś patrzy na cenę to powie że lipa. A on gra wybitnie nawet jakby 6 tyś chcieli za niego

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel Daniel napisał:

Yhym bo ja kupiłem tx 8270 i właśnie słucham i jest różnica na pure audio,bardziej nasycony dźwięk jest, przejrzysty,słyszę najmniejszy dzwoneczek w tle,ale zarazem bardziej te fale w uszach czuje,bez pure jest mniej jakby to napisac,mniej dźwięku jakby niesłyszalnego dla ucha,znowuz tak jak piszesz ponad 5koła trzeba by było wydać żeby usłyszeć poprawę a i pewnie 6 lub 8koła na wzmacniacz,bo wszystko ładnie pięknie ale sporo wzmacniaczy ma mało mocy i mogłoby nie dać rady na większych kolumnach 

Jeśli poczytasz troche fora, nie tylko tutaj, to znajdziesz informacje, a nawet zdjęcia, sugerujące że 8270 i inne z serii sa wyjątkowo podobne w budowie do wypuszczanych w tym samym czasie amplitunerów kina. Jest więc duża szansa że amplituner kolei Kubakk będzie grał bardzo podobnie (żeby nie powiedzieć indentycznie) do Twojego ampltinera stereo. Ja zdecydowałem się na zakup identycznego zestawu jak Kubakk - nr676 i focale 716. 8270 był wysoko na liście, ale proporcje cenowe do amplitunera kina były niekorzystne. Tym samym dołączyłem do niewiernych ;-)

Co do tego jak gra to na razie nie moge się wypowiedzieć bo całośc dopiero sie wygrzewa plus experymentuje z ustawieniami kolunm, oraz opcji na amplitunerze. Na razie gra gorzej od słuchawek ;-), wiec jeszcze musze popracować nad tym. Co do pure audio to musisz dokładnie posprawdzać jak masz to poustawiane. U mnie tryb stereo bez pure audio to domyslnlie 2.1 z ustawionym odcieciem na suba (którego nie mam), więc faktycznie gra trochę inaczej. Z kolei dopiero w aplikacji na telefon znalazłem opcję "audio enhancer" czy jakoś tak - służącą do 'poprawienia' jakości mocno skompresowanych plików audio. Różnica jest słuszalna - coś jak włączenie loudness.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dają Nam bezpośredni dźwięk więc trudno porównywać , natomiast nie zrobią Nam "masażu" jaki generują niskimi tonami kolumny ;) 

BrunoJ pamiętaj by źródło było odpowiednie , ja z PC słucham na foobarze z jakimiś dodatkami omijającymi windowsowe różności (na forach o tym wspominano) i jest przyjemnie , ew. coś podpięte analogowo typu gramofon.

W ampli w opcjach stereo jest music optymalizator czy coś takiego , "podkręca" trochę dźwięk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta się ten watek jak thriller normalnie :)

A tak poważnie, kolego Mateo89, dziś słuchałem 803 z kolumnami YAMAHA NS-777.

Myślę, że to jest coś, czego szukasz. Jak jeszcze dosuniesz do ściany, to będziesz miał bas ze swojego sony, ale i resztę przyzwoitą.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...