Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • RoRo unpinned this topic
  • 1 year later...

Do Mateo89

Kolego właśnie przeczytałem o twoim problemie i powiem tak witaj w świecie audio 21wieku.Przechodziłem to co ty.I tez wszyscy po nie jechali jak mowiłem ze stare plastiki sony robia robote.Te nowe wzmaki to gowno jak ich mało mialem chyba z 10 zmakow i te yamahy tez!!! I mialem sony rx70 i rxd8.Wiem o co ci chodzi.Do dzis mam w glowie brzmienie sony a teraz 12tys na sprzet poszlo a zona nawet powiedziala ze sony gralo lepiej.Teraz mam kino 5.1 mialem tez stereo i nigdy nie doszedlem do poziomu sony!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha do tych co pisza ze akustyka.Jakos wiezy sony to nie przeszkadzalo? A teraz kolumny wielkosci szafy,10 subow,wzmaki po 200rms i co wielkie G...tylko wyglad to ma nic wiecej.Ale ja stawiam na zasilanie bardziej niz kolumny.Podpiales te silvery pod sony?

Miale silvery rx2 pod yamaha rn602 gralo jak radyjko tranzystorowe porażka.Sluchalem potem na onkyo 676 z odcieciem 50hz i subem klipsch 110sw i bylo fajnie.

Posluchaj tych twoich kolumn z harmanem hk990 tylko uzywany albo advance acoustic 125 lub 120.Albo jakis wzmak sony es !! Za kilka stowek idzie kupic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fafniak

Powiedz mi ile wzmakow przesluchales takich do 3500zl? Jesli tak to fajnie graly dupe urywa? Zawsze cos jest nie tak albo akustyka albo kolumny zle dobrane albo kable nie te a ze musi sie wygrzac itp.Tak jest prawda.Wiesz ilu jest takich co sie naczytalo a potem kupilo za grube tys. i zalamka.A potem jakis pacjent pisze ze akustyka ze pogoda nie taka,gestosc powietrza ze trzeba dywan audiofilski kupic litosci...Sam tez dalem sie poniesc i kupowalem na szczescie teraz w tych czasach mozna odeslac do 14 dni.

Aktualnie tez szukam wzmaka do 6tys ale to potrwa bo nie chce juz popelnic bledu.

 

9 minut temu, JohnDoe napisał:

@ufo27  Podobno kiedyś to i miód był słodszy ;)   Nie przejmuj się akustyką w ogóle. 

Ale ja nie mowie ze akustyka nie ma znaczenia ale nie do tego stopnia zeby sprzet za tyle kasy nie gral.

9 minut temu, JohnDoe napisał:

@ufo27  Podobno kiedyś to i miód był słodszy ;)   Nie przejmuj się akustyką w ogóle. 

No kurde kolega dal tyle kasy i co mu z tego wyszło? Wieza wartosci kilku stowek jakos nie ma problemu z tym? To za co placimy? moze trzeba dac 20tys za wzmak?

Moje pierwsze poważniejsze stereo to było IL Tesi 560 z yamaha rn602 bo przesiadce z soniaka jakis tam kin domowych.Podjarany wlaczylem to w domu i co usmiech z twarzy mi znikl w ciagu kilku sekund.I potem sie zaczela żonglerka sprzetami...

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27 masz rację i się zgodzę ale jak o tym napisałem pierwszy raz to przez pół roku pisali i śmiali się tutaj na forum ze mnie ze w ogóle takie porównanie zrobiłem i wieża za kilka stów wygrała z sprzętem za kilka naście tyciecy nie pod względem mocy ale soczystosci dźwięku i jakości ogólnej. Tak jak mówisz wieża sony jakoś nie ma problemu z akustyka i gdzie postawisz tam gra a tutaj na forum wieczne gadanie że zmień kable, zmień wzmak i zmień kolumny i ciągle w kółko obrona nowych sprzętów które są nie warte nawet połowy ceny w której są sprzedawane. Ja wiem co słyszę włączając taką wieże i wiem że różnica jest i do do słowna. Pozdro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie można kupić dobre stereo które nie potrzebuje specjalnych wydumanych kabli, adaptacji akustycznej i gra na poziomie który jest wystarczający. Proponuje nie generalizować. Przecież każdy ma to co chce i wydaje tyle ile chce.Nie jeden raz polecane są tu na forum zestawy np. do 1000PLN albo wzmacniacz do 500PLN. Oczywiście jak ktoś chce nowy za 350 no to jest pewna trudność z odpowiednią jakością i wyszukaniem modelu. 
Ciekawy jestem jaki macie cel w tych wpisach, szukacie jakiegoś sprzętu, czy może chcecie założyć jakiś fanklub, no bo jak chcecie fanklubu miniwieży Sony czy innych to jest tu na forum takie miejsce:

https://forum.audio.com.pl/forum/21-kluby-sprzęt-znanych-marek/

Na przykład  w temacie Sansui co chwila ktoś pisze o wzmacniaczu itd.. dość wartki temat.
Chyba że cel jest inny i go nie rozumiem? To jeżeli możecie wyjaśnić będę wdzięczny 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prostym gosciem ktory kocha muzyke i pisze jak jest nie żadnym fanem sony i do fanklubu tez nie chce sie zapisywac ;) poprostu rozumiem czlowieka ktory zapoczatkowal ten temat po tym jak go krytykujecie i wysmiewacie postanowilem cos napisac bo troche sluchalem tego zlomu.Sam przez to przechodzilem.

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Panowie można kupić dobre stereo które nie potrzebuje specjalnych wydumanych kabli, adaptacji akustycznej i gra na poziomie który jest wystarczający. Proponuje nie generalizować. Przecież każdy ma to co chce i wydaje tyle ile chce.Nie jeden raz polecane są tu na forum zestawy np. do 1000PLN albo wzmacniacz do 500PLN. Oczywiście jak ktoś chce nowy za 350 no to jest pewna trudność z odpowiednią jakością i wyszukaniem modelu. 
Ciekawy jestem jaki macie cel w tych wpisach, szukacie jakiegoś sprzętu, czy może chcecie założyć jakiś fanklub, no bo jak chcecie fanklubu miniwieży Sony czy innych to jest tu na forum takie miejsce:

https://forum.audio.com.pl/forum/21-kluby-sprzęt-znanych-marek/

Na przykład  w temacie Sansui co chwila ktoś pisze o wzmacniaczu itd.. dość wartki temat.
Chyba że cel jest inny i go nie rozumiem? To jeżeli możecie wyjaśnić będę wdzięczny 🙂

 

Nie mam w tym celu o co Ci chodzi? pisze co czuje i moge sie wypowiedziec bo mialem pare gratow w domu ktore sa ciagle maglowane na forach.Moze podaj jakies konkretne klocki warte uwagi? Takie dobre stereo ktore zagra bez audiofilskiego dywanu czy kwiata w rogu? 

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

@ufo27 masz rację i się zgodzę ale jak o tym napisałem pierwszy raz to przez pół roku pisali i śmiali się tutaj na forum ze mnie ze w ogóle takie porównanie zrobiłem i wieża za kilka stów wygrała z sprzętem za kilka naście tyciecy nie pod względem mocy ale soczystosci dźwięku i jakości ogólnej. Tak jak mówisz wieża sony jakoś nie ma problemu z akustyka i gdzie postawisz tam gra a tutaj na forum wieczne gadanie że zmień kable, zmień wzmak i zmień kolumny i ciągle w kółko obrona nowych sprzętów które są nie warte nawet połowy ceny w której są sprzedawane. Ja wiem co słyszę włączając taką wieże i wiem że różnica jest i do do słowna. Pozdro 

I tyle w temacie amen! Ale zaraz nas tu opluja i zrownaja z blotem.Powiedza ze nam slon na ucho nadepna albo jestesmy fanami altusow itp.

17 minut temu, Kubakk napisał:

Kolega ufo27 od roku na forum , dziś pierwsze posty ;)  plna podporu @Fafniak

Onkyo 676 i focale tak? wylacz suba i daj im pelne pasmo i dupe urywa w stereo co? Te onkyo do wora z wszystkimi tymi wzmakami yamaha itp.

Ps.

Sam mam teraz te onkyo 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ufo27 napisał:

o co Ci chodzi?

O nic mi nie chodzi, pytałem o co chodzi Tobie. Bo dość agresywne posty i nie wiem dlaczego. Staram się to zrozumieć teraz nabieram wątpliwości czy potrzebnie...

48 minut temu, ufo27 napisał:

Moze podaj jakies konkretne klocki warte uwagi?

Jedyne co mogę podać to sprzęty jakie zagrały u mnie „od strzała” ale nie wiem czy Ciebie to interesuje. Mam wrażenie że już masz mocno wyrobione zdanie.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

O nic mi nie chodzi, pytałem o co chodzi Tobie. Bo dość agresywne posty i nie wiem dlaczego. Staram się to zrozumieć teraz nabieram wątpliwości czy potrzebnie...

Jedyne co mogę podać to sprzęty jakie zagrały u mnie „od strzała” ale nie wiem czy Ciebie to interesuje. Mam wrażenie że już masz mocno wyrobione zdanie.

Jasne ze mnie interesuje! Jaka tam agresja luzik totalny tylko konkretnie pisze jak jest.

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Interpunkcja też by nie zaszkodziła 😋

No widzisz jestes niezbędny na tym forum!! Jeszcze sie duzo naucze od Ciebie.Nigdy ortografia nie byla moja mocna strona/stronom ? Kurde jak to sie pisze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie. Mam zupełnie inne doświadczenie niż kolega od SONY. Kilka lat temu postanowiłem, że właśnie dziś (tamtego dnia) kupię odtwarzacz CD, bo tak się składało, że rozpocząłem kolekcję CD a odtwarzacza brak. Wziąłem z żoną 1000 zł i jazda po mini zestaw..... szukaliśmy jakiś czas. W końcu mówię: "żono moja kościelna bierzemy 2000 i teraz na pewno coś znajdziemy". Znowu szukanie. Po którymś razie wyszliśmy ze sklepu i mówię: "nie wiem ile trzeba wydać żeby to jakoś grało, żeby po prostu nie kuło w uszy, nic więcej".

W tym momencie rozpoczęliśmy odsłuchy w salonach audio. Upatrzyliśmy sobie na stronie internetowej mini zestaw yamahy w Top Hi-Fi za ok 4000 zł. Nie chciałem kupować w ciemno, zależało mi na odsłuchu więc "dla niepoznaki", żeby wstydu nie było poprosiłem o przygotowanie ów mini zestawu + RN-602 z podłogówkami. Oczy się otworzyły, zaczęło się jeżdżenie na odsłuchy i szukanie, szukanie, szukanie...

Po kilku miesiącach wróciłem po RN-602. I pomimo, że dziś rozglądam się za czymś lepszym to nie żałuję wydania żadnej złotówki na mój pierwszy zestaw w okolicy 7000 zł. Uważam, że można kupić taniej i dobrze (w odniesieniu do zadanego budżetu) ale wg mnie, żadna wieża którą słyszałem nie dała takiego efektu jak zakupiony zestaw....

tak to moja historia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ufo27 napisał:

Jasne ze mnie interesuje!

Oczywiście kupiłem używany, Cyrus 8XPDQX i on zagrał. Nie musiał się układać czy coś tam.

8 minut temu, Aliennowicz napisał:

żadna wieża którą słyszałem nie dała takiego efektu jak zakupiony zestaw....

Każdy z nas pewnie chciał kupić albo miał taką mini wieżę, moja historia jest podobna do Twojej. Za każdym razem myślałem ze to co właśnie kupuje to Mount Everest no i zwykle okazywało się że to Beskid Żywiecki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich młodzieńczych i wczesno-dorosłych zakupach będąc już troszkę bardziej ukierunkowany poczytałem, posłuchałem, wypożyczyłem do domu (co polecam każdemu ) i zacząłem szukać używanego Cyrus’a na spokojnie bez napalania się. I znalazłem niedaleko pojechałem odsłuchałem i mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Inferno napisał:

Po tych wszystkich młodzieńczych i wczesno-dorosłych zakupach będąc już troszkę bardziej ukierunkowany poczytałem, posłuchałem, wypożyczyłem do domu (co polecam każdemu ) i zacząłem szukać używanego Cyrus’a na spokojnie bez napalania się. I znalazłem niedaleko pojechałem odsłuchałem i mam.

Nie znam tego wzmaka a jakie masz kolumny? Jestem ciekawy brzmienia.Napisz cos jak to gra i jakies porównanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Gęste, dociążone brzmienie zupełne odwrotność Cambridge CXA80 takie właśnie lubię. Zastanawiałem się jeszcze nad kilkoma wzmacniaczami ale ten zagrał najlepiej. Yamaha mi zupełnie się nie podoba - nie moje brzmienie . Teraz już jest po aktualizacji do 82DACQX i gra teraz z KEF R900

Tez lubie takie gdzie czuc ciezar muzyki.Mialem cxa60 nic ciekawego.Gora dla mnie musi byc wyrazna ale nie syczaca i cykajaca non stop tylko taka rozdzielcza i z duza iloscia detali i smaczkow.I lubie jak gra duza szeroka scena.No bas ma byc konkret niski mocno walnac ale nie ciagnacy sie nie znosze buczenia.Nie za twardy bardziej sprężysty.Nie potrafie tak tego opisac jak robia to inni.Kefy fajne kolumny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ostro kolega wszedł na forum. Ale odmiany też nam trzeba , przyznajcie:)

Wracając do tematu jednak. Akustyka nowy kolego wiele zmienia. Dlaczego plastikowy sprzęt grał a nowy za 15k nie gra nie wiem. Nie ja to dobierałem. Ale kilka pomysłów mam. Ale nie zgadzam się absolutnie że 

17 godzin temu, ufo27 napisał:

Ale ja nie mowie ze akustyka nie ma znaczenia ale nie do tego stopnia zeby sprzet za tyle kasy nie gral.

Otóż sprzęt za 300 000 będzie jeszcze bardziej podatny na akustykę pomieszczeniami czemu? Bo jego dźwięk jest dokładniej strojony. Specjalistycznie mierzony. A później w domu.... G. Jak to nazwałes. Akurat zachęcam cię do odwiedzenia audioshow w tym roku gdzie zobaczysz że połowa systemów powyżej 50 000 nie gra na swoje koszty. Cześć dlatego że są dobrani pod kątem dystrybutora a nie pasowania sprzętów. A czesc właśnie że względu na akustykę. No tego nie zmienisz. Nie poprawisz tak szybko. Nie pomijaj tej kwestii serio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie stawianie sprawy, że kiedyś robiono wspaniały sprzęt, a obecnie robi się samo gówno, to kwestia która ciągle powraca. Sprawa świetnie grającej małej wierzy to już zupełnie inna rzecz. Jeśli się narzeka ze w budżetowym sprzęcie hi-fi robione są oszczędności to w takich mini-wieżach renomowanych producentów oszczędności są znacznie bardziej posunięte. Same gabaryty sprzętu są tu sprawą drugorzędną i mogą wprowadzać w błąd. Tego przykładem mogą być np. sprzęty Cyrusa lub Meridiana. W warunkach domowych ogromna moc, która nie będzie wykorzystana niekoniecznie musi być zaletą. Moim zdaniem właśnie obecnie produkowane urządzenia audio zbliżają się  bardziej do naturalnego brzmienia przy bardziej umiarkowanych cenach. W przeszłości przez odstępstwa od tego jak powinno być, sprzęt grał w bardziej określony sposób i rozumiem ze są ludzie którym się to podoba. Z drugiej strony obecnie można kupić stary sprzęt który kiedyś kosztował sporo, a obecnie jest tańszy niż sprzęt klasy podstawowej i nadal dostajemy jego wysoką jakość. Jednak niema się co oszukiwać że i on ulega awariom i wśród używek jest sporo źle naprawionych. Trzeba być ostrożnym. Jeśli kupujemy jakikolwiek sprzęt audio warto go posłuchać. Jeśli szukamy jakichś określonych zniekształceń to może warto poszukać takiego który nam je da zamiast krytykować ten który ich nie oferuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Widzę że ostro kolega wszedł na forum. Ale odmiany też nam trzeba , przyznajcie:)

Wracając do tematu jednak. Akustyka nowy kolego wiele zmienia. Dlaczego plastikowy sprzęt grał a nowy za 15k nie gra nie wiem. Nie ja to dobierałem. Ale kilka pomysłów mam. Ale nie zgadzam się absolutnie że 

Otóż sprzęt za 300 000 będzie jeszcze bardziej podatny na akustykę pomieszczeniami czemu? Bo jego dźwięk jest dokładniej strojony. Specjalistycznie mierzony. A później w domu.... G. Jak to nazwałes. Akurat zachęcam cię do odwiedzenia audioshow w tym roku gdzie zobaczysz że połowa systemów powyżej 50 000 nie gra na swoje koszty. Cześć dlatego że są dobrani pod kątem dystrybutora a nie pasowania sprzętów. A czesc właśnie że względu na akustykę. No tego nie zmienisz. Nie poprawisz tak szybko. Nie pomijaj tej kwestii serio. 

Czyli nie warto pakować sie w drogi sprzet jak nie mamy odpowiedniego akustycznie przygotowanego pokoju tak? Ja dobrze rozumiem że akustyka wpływa na to co usłyszymy ale kupując np taki drogi wzmacniacz i kolumny nie ma bata zeby nie zagral lepiej od plastiku.A okazuje sie jak u kolegi ze gra duzo gorzej... To cos jest jednak nie tak.Rozumiem nie dopasowanie sprzętu,akustyke itp ale i tak to ogolnie powinno grac lepiej!!! Ja mysle ze te wzmacniacze teraz produkowane nie potrafia porostu dobrze zasilić kolumn nie wszystkie ale jednak duża liczba to totalna lipa. maja narobic hałasu coś tam zadudnic i tyle.Mam czasem wrażenie że Wy z branży audio chyba za duzo juz tego sluchaliscie i juz w tym metliku zapomnieliscie jak brzmi dobre audio.Bo np czesto polecane yamahy rn602 i te inne w tym budżecie to straszne gnioty.Ale jak juz tylko takie cos produkują to nic na to nie poradzicie i trza to sprzedawac.Sory ze tak pisze nie chce Was obrazic bardzo Was szanuje dużo pomagacie i doradzacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...