Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

Jestem po kilku dobrych odsłuchach i wiem już że sprzęt za 10-12 tys zł gra bardzo podobnie to sprzętu za ok 6-7 tys.

Przykład: Yamaha 803 z głośnikami Heco 1000. Na prawdę ja uważam, że brzmi podobnie do każdego nowego sprzętu za ok 12 tys zł

Moim zdaniem jeśli już kupować zestaw za 12 tys zł to wtedy nowy wzmacniacz w najlepszej promocji jaki się tylko da za ok 7-8 tys zł do tego jakieś urządzenie sieciowe za kilka stówek i używane kolumny kilkuletnie premium za ok 5-6 tys zł, wtedy to zagra dopiero lepiej. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Nie chce tutaj nikogo obrażać, ani krytykować, każdy ma prawo wyboru i swojej decyzji, ale sam jestem przed zakupem sprzętu stereo i wystartowałem z 4 tys zł, zatrzymałem się przy ok 12 tys zł i wracam do 6 tys zł. Nowy sprzęt , żeby zagrał lepiej musi być 3 razy droższy lub jeszcze więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień dobry.

Z mojego doświadczenia jednak nie zgodzę się z Twoją opinią, wszystko zależy od doboru i konfiguracji urządzeń i kolumn. Oczywiście można dobrać bardzo ciekawy zestaw w cenie 6 tys. zł. i kiepski za nawet 20 tys. zł., wszystko zależy od szerokości asortymentu urządzeń i kolumn, które możesz odsłuchać i porównać. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, nie chce żeby to zabrzmiało jak typowa reklama, ale w naszym salonie masz dziesiątki urządzeń i kolumn, które możesz posłuchać spokojnie w komfortowych warunkach i co najważniejsze, porównać w tych samych warunkach. Nawet jeśli nie chcesz teraz kupić, to przekonasz się, że można znaleźć naprawdę ciekawe konfiguracje w budżecie 12 tys.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oj chętnie bym do Was wpadł, ale jestem z Wrocławia więc dość daleko. Chyba, że macie jakiś oddział we Wrocławiu ;-) albo pod Wrockiem.

We Wrocławiu jest kilka salonów, ale może odwiedzałem je w złym okresie przed i międzyświątecznym. Drzwi się często nie zamykały. Wchodzili klienci, którzy bez odsłuchów, ba nawet bez dłuższej rozmowy wychodzi ze sprzętem za kilka tys zł. (z rozmowy bardzo często wychodziło, że nigdzie indziej nie słuchali sprzętu). W takiej sytuacji ja klient, który chciał spokojnie porozmawiać a i jeszcze posłuchać, byłem trochę niestety przeszkadzający i to się czuło. No ale taki rynek 3 klientów wchodzi i po 20 minutach ich nie ma a sprzęt sprzedany, a taki klient jak ja coś marudzi i chce rozmawiać.

Też ciężko jest we Wrocławiu z tym, że te salony są jakieś małe i często ciężko jest porównać podstawowe sprzęty w jednym salonie, bo tak jest najlepiej. I ja mowie tutaj o podstawowych dosłownie: Yamaha 602, 803, Onkyo 8270 i np jakieś wzmacniacze od Nada c368, c356 chyba najbardziej powszechne grajki:-) A tu w jednym Onkyo, w drugim Yamaha Nada praktycznie nie ma - masakra.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek - może przeskok jakości jest już mniejszy toteż nie odczułeś tego ;) ale skoro np. między kolumnami za 3000 a 5000zł ja czułem różnicę więc trochę się dziwię

Jak się umawiasz na odsłuch to nie wiem jak można przeszkadzać ... chociaż przyznam ,że lepiej być ostatnim odsłuchującym wtedy nie ma presji ,że ktoś czeka ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2 kupiłem nie dawno RN803D z monitor audio silver 10. Powiem tak w salonie gdy ich słuchalem z wieloma kolumnami drozszymi i tanszymi od nich grały pięknie (wygluszona sala) ale gdy teraz mam je w domu wydaje mi się że wyrzuciłem cześć pieniędzy w błoto bo nie mam efektu wow na który liczyłem że w domu uzyskam. Zaraz ktoś napisze ze mam poprawić akustyka ale ja powiem tak kupując sprzęt starej daty nie trzeba było bawić się z akustyka w mieszkaniu czy podobnymi rzeczami po prostu te stare sprzęty grały pięknie dla porównania powiem jaki mam punkt odniesienia do tego wszystkiego i dlaczego pisze o sprzęcie starej daty. Posiadam 20sto letni sprzęt firmy Sony i do niego są dwie kolumny (małe) 2x50watt RMS mało? może i tak ale dźwięk przerasta sprzęt który kupiłem w każdym dla mnie aspekcie naprawdę zaczynając od tonów wysokich kończąc na mega pięknym bassie który z tych kolumn się wydobywa do tego mega nisko schodzący. Co do głośności robią taki hałas że w życiu słuchając wcześniej takiego sprzętu jak kupiłem nie powiedział bym że tak małe kolumny potrafią tak uderzyć serio. Trochę mnie właśnie to frustruje i rozczarowuje bo gdy już sprzęt nowy kupiłem i zestawie go z tym starym zauważyłem wielkie różnice na korzyść starego mowa o dźwięku, ale ze uparlem się że chce mieć coś nowoczesnego i dla mnie w kwocie około 10 tysięcy złotych z górnej półki wydawało mi się że kupię coś co mnie po prostu zaskoczy mega pozytywnie teraz wiem że nowoczesne sprzęty w niczym nie dorównują starym konstrukcja w których nie oszczedzano na komponentach z jakich są zrobione prócz tego że nowe zestawy wyglądają zjawisko pięknie to moim zdaniem nie za to chcę się płacić tak duże kwoty bo zamiast pięknie wyglądać powinny dużo lepiej grać bo dla mnie kwota 10 tysięcy to jest mega dużo i choć miałem by tyle wydać pisze to z czystym sumieniem że żałuję a Tobie kolego radzą bardzo długo wybierać i przebierać w elektronice i kolumnach bo ja chyba za bardzo się po spieszylem bo okazało się że to nie to czego szukam naprawdę.

Moja wypowiedzią nie chciałem nikogo obrazić ani zniechęcić do zakupów u branży z tego forum ale dla mnie terazniejszy sprzęt stracił już dawno to co pokazywał że nie trzeba dać grubych tysięcy za sprzęt by dobrze grał a wystarczyło około 2000zl. 

Dodam że sprzęt który kupiłem w takim połączeniu polecał wszyscy sprzedawcy z tego forum zanim go odsluchalem, no i faktycznie wypadł najlepiej ze wszystkich jakie widziałem ale w sali odsluchowej a w domu? tragedia tak jak pisałem wcześniej więc wnioski wyciągnąłem. Jeśli ktoś mnie zapyta a co ci tam nie pasuje czego mało a za dużo to odpowiem w porównaniu do mojego starego sprzętu który może nie gra głośniej to jedyny minus to cała reszta jest dużo lepsza bass bardziej miesisty z odczuwalny uderzeniem Góra czysta jak łza i dużo więcej ale to może tylko moje spostrzeżenia bo jestem wychowany na sprzęcie starszej daty? Nie sądzę ale możliwe. Napisałem Ci to wszystko kolego bo też chciałem nowoczesny sprzęt i miałem dylemat czy kupić go za 5000zl czy 10000zl i już wiesz co zrobiłem i co wybrałem a czego żałuję. 

Pozdrawiam Wszystkich  i Ciebie kolego. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89 możesz napisać dokładnie, co to za model Sony i jakie kolumny? Może jeszcze fotkę? 

A w ogóle, to daj sobie jeszcze trochę czasu. Miniwieża mojej córki też niby wymiata, trzęsie ścianami itd, ale tak naprawdę, to gra kiepsko. Może musisz się przyzwyczaić do bardziej wyrafinowanego dźwięku? A może to zwyczajny stres pozakupowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Mateo współczuje Ci bardzo.

Cholera tego się właśnie obawiam. Sam mam starą wieże Sony z kolumnami Sony 100 W made in Germany. Świetnie grają tylko właśnie chce się czegoś nowego. W wieży nie działa CD ogólnie wygląda staro i nie pasuje do salonu, więc pomyślałem ze moze na początku kupie tylko yamahe 803 i podłącze do tych kolumn SONY zobaczę jak to zagra. Co uważasz co uważacie? Moja wieża to stara 20 letnia LBT-N255 i głośniki do niej w zestawie były.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz iż w salonie audio grało fajnie a u Ciebie już nie to nie ma co komentować - sam sobie odpowiedziałeś ;) Po prostu może trafiłeś na bardzo dobrze przystosowany pokój który zrobił wow , a w domu już tego nie ma ...

Teraz się zastanawiam czy salon audio w którym ja nabyłem specjalnie nie ma tak słabej akustyki by potem klienci sprzętów nie zwracali :D 

Mateo mogłeś wziąć focale chorus 726 , rozniosło by Ci dom ,ja mam mniejsze 716 i jest mocna miazga w całym zakresie , dziś nawet zauważyłem słuchając winyli iż bas jest głębszy , tzn. zależnie od nagrania może być szybki ale i głęboki by zrobić tzw. szał w okolicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89. Dziekuję za ten wpis. Jest on potwierdzeniem o czym piszę i nieustannie namawiam. Sprzęt z lat 70,80,90 to zupelnie inna jakość. Mowię oczywiscie o wysokich lotow sprzęcie.

Dzięki Twojemu wpisowi może część ludzi przemyśli powazniej zakupy w salonie na rzecz sprzetu kilka klas wyższych i używanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bartek2 napisał:

Kurde Mateo współczuje Ci bardzo.

Cholera tego się właśnie obawiam. Sam mam starą wieże Sony z kolumnami Sony 100 W made in Germany. Świetnie grają tylko właśnie chce się czegoś nowego. W wieży nie działa CD ogólnie wygląda staro i nie pasuje do salonu, więc pomyślałem ze moze na początku kupie tylko yamahe 803 i podłącze do tych kolumn SONY zobaczę jak to zagra. Co uważasz co uważacie? Moja wieża to stara 20 letnia LBT-N255 i głośniki do niej w zestawie były.

Jeśli to ta wieża, co na zdjęciu, to kupowanie do tych kolumn Yamahy 803 jest moim zdaniem bez sensu. Już prędzej odwrotnie - zakup nowych kolumn i podłączenie ich do posiadanego wzmacniacza. Trudno sobie wyobrazić, żeby nowy sprzęt za 6 tyś nie zagrał o kilka klas lepiej od tej wieży.

maxresdefault (1).jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft @bartek2 ta mini wieża to Sony rx50 mega sprzęt naprawdę to po prostu trzeba usłyszeć i zorumie wtedy każdy. Kto do mnie nie przyjdzie i słucha tej wieży mówi wow dosłownie. Jak będziecie mieli okazję szczerze mówię posłuchajcie. Mi też już w niej nie działają kasety i czytanie płyt ale działa jako podłączenie aux pod komputer i dzwiekiem zabija dla mnie wszystkie marki typu klipsch monitor audio dali zensor itp a słuchalem ich wiele. Kraft może i dźwięk w pewnym sensie jest wyrafinowany ale dla mnie nie ma polotu, zobaczymy za miesiąc może dwa czy to kwestia przyzwyczajenia ale wiem jedno ze różnice w dźwięku są prawie namacalne? szkoda bo myślałem że kupując nowy sprzęt doznam czegos lepszego a jest odwrotnie a mogłem posłuchać rady kolegi nie pamiętam którego z tego forum może właśnie to byłeś ty @audiowit? żeby kupić stare kolumny używane z lat 1990 - 2000 teraz mega żałuję bo kupiłem niby mega kolumny wychwalane przez wszystkie salony a okazały się po prostu słabe w domu. 

 

maxresdefault.jpg

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mateo89 napisał:

@Kraft @bartek2 ta mini wieża to Sony rx50 mega sprzęt naprawdę to po prostu trzeba usłyszeć i zorumie wtedy każdy. Kto do mnie nie przyjdzie i słucha tej wieży mówi wow dosłownie. Jak będziecie mieli okazję szczerze mówię posłuchajcie. Mi też już w niej nie działają kasety i czytanie płyt ale działa jako podłączenie aux pod komputer i dzwiekiem zabija dla mnie wszystkie marki typu klipsch monitor audio dali zensor itp a słuchalem ich wiele. Kraft może i dźwięk w pewnym sensie jest wyrafinowany ale dla mnie nie ma polotu, zobaczymy za miesiąc może dwa czy to kwestia przyzwyczajenia ale wiem jedno ze różnice w dźwięku są prawie namacalne? szkoda bo myślałem że kupując nowy sprzęt doznam czegos lepszego a jest odwrotnie a mogłem posłuchać rady kolegi nie pamiętam którego z tego forum może właśnie to byłeś ty @audiowit? żeby kupić stare kolumny używane z lat 1990 - 2000 teraz mega żałuję bo kupiłem niby mega kolumny wychwalane przez wszystkie salony a okazały się po prostu słabe w domu. 

Coś tu jest nie tak. Próbowałeś z i bez kalibracji? Słuchałem i Yamahy i różnych Monitorów (choć nie dokładnie tych modeli) i nie mogę uwierzyć, że jest tak dramatycznie, że ta wieża Sony może brzmieć lepiej (podobnych wież, też parę słyszałem). A powiedz jeszcze z jakich plików grasz? Czy to nie są aby jakieś mp3 128 (wiele rozgłośni internetowych nadaje w tej jakości)? 

PS przypomnij jeszcze jaki masz duży pokój?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft więc tak mam pokój 20m2 a słucham muzyki z komputera w plikach FLAC a minimum to HQ 320KB. Jestem Dj amatorem i słucham house trance itp. Po kalibracji sprzęt ma mniej basu ale za to tak jakby bardziej mnie dzwiek otaczał co zauważyła nawet moja żona. Kalibracje zrobiłem dobrze czyli w miejscu gdzie siedzę na wysokości głowy umieściłem mikrofon włączyłem i odpuściłem pokój by wszystko przeszło pozytywnie test. Uwierz mi Kraft i mówię to z ręką na sercu że jestem nie bardzo zadowolony z zakupu sprzętu i choć mam czas by go jeszcze oddać bo nie minęło 14 dni od zakupu to już i tak nic lepszego nie znajdę w tej cenie więc nie będę się bawił w odsylanie. Nawet sprzedawca powiedział że w tych pieniądzach które wydałem nic lepszego nie można kupić a mi z wielu odsluchanych zestawów ten brzmiał najlepiej ale w specjalnie przystosowanych salach bo byłem w kilku salonach gdzie mieli zestaw który kupiłem plus inne.  Szkoda że ten model wieży który posiadam to już przeżytek i już jego era minęła bo naprawdę teraz wiem że był wart każdej złotówki. 

@grabbo mam nadzieję że będzie tak jak mówisz. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślisz logicznie. Skoro uważasz, że nie gra tak, jak trzeba, to go odeślij. Uściślijmy fakty. Ile dni masz jeszcze na odesłanie? Czy możliwość odesłania dotyczy tylko wzmacniacza, czy też kolumn? Ta Yamaha nie ma USB DAC-a, więc jak masz podłączony do niej komputer? Czy próbowałeś odsłuchu z np. z pendrajwa przez USB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft nie zrozumiałeś mnie ja nie mam Yamahy podłączone do komputera tylko wieże w rogu pokoju a obok na komodzie stoi yamaha z której słucham tidal Spotify drezer i muzyki z pendrive w plikach FLAC. Siedzę od kolumn  3,5 metra. Głośniki mam od 28 grudnia Yamahe też w tym dniu dostałem także chyba mam możliwość oddania ale mi nie chodzi w tej całej konwersacji o to by odesłać sprzęt bo już i tak nie mam na to czasu bo wyjeżdżam za 4 dni i mnie nie będzie ale chodzi mi tylko o to że nie warto już inwestować w sprzęt nowy jeśli ktoś liczy na dźwięk a nie wygląd bo bardzo się rozczaruje. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużych kolumnach 3,5m może być zbyt blisko , u mnie niekiedy te 3,5-4m ukazuje dopiero jako taki bas - a mam mniejsze kolumny tak więc może przeszacowałeś ? W salonie audio albo pomieszczenie większe ,albo jakieś pułapki itp. audio gadżety do pomieszczeń mogły zrobić robotę.

Ciekawe czy dynavoice df-6 zagrałby u Ciebie tak jak tego sobie życzysz ;) szkoda ,że nie masz tego pod PC - bo wtedy mogłeś inaczej złożyć zestaw z porządnym DACiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...