Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

jedno pytanie z innej beczki koledzy co powinno znajdować się w kartonie z Yamaha RN 803D? Dzisiaj chciałem podłączyć anteny FM i AM do zwykłego radia by mieć wszystkie stacje radiowe tak ja moja żona chciała i nie mogę muszę słuchać tylko RMF FM  z radia Dab+ do którego tylko antenę dostałem ale reszty nie  .  W instrukcji  piszą że są w zestawie a ja ich nie mam w ogóle ? Producent zapomnial czy ktoś mi to przed wysyłką wyciągnął? Jak myślicie? 

Antena do DAB+ jest anteną również do FM. (taka promocja, że antena ma 2 funkcje)

W "mojej" instrukcji pisze, że w krajach w których nie ma DAB+ dają tylko antene FM i tam jest sprzedawany model 803 a nie 803D.

Masz wszystko co potrzeba.

 

i wyłącz YPAO jak radzi kolega wyżej, albo za każdą zmianą pozycji kolumn rób kalibracje.

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to wszystko co radzą koledzy a nadal będzie brakować basu to niestety moze to być wina pomieszczenia. U mnie tak było do momentu pewnych zabiegów "adaptujących"

U mnie występowała kompletna dziura basowa, u ciebie przyzwyczajonego do zniekształconego dźwięku może po prostu chodzić o stłumienie a tobie chodziło by o podbicie :)

Fajny filmik jest zrobiony przez reduktor szumu - jutjub. " problem z basem" chyba tak sie nazywa - warto obejrzeć i spróbować

Możesz też poszukać basu chodząc od punktu gdzie słuchasz aż do linii kolumn i poza nią. I słuchać jak zmieniają się niskie częstotliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak no przecież mam narożnik na środku pokoju pod ścianą i na nim siedzę. Co do odsunięcie kolumn to na pewno nie dam ich na taką odległość bo żona mnie zje bo nie będzie już tak miejsca w salonie i chce by były pod ścianą odsunięte na max 20 cm. @matlej komoda i szafka nie są na stałe ale przecież nie będę ich zabierał z pod ściany choćby na 10 cm do przodu bo jak to będzie wyglądało? Po prostu strasznie.  Tak zapoznałem się z tematem o akustyczne złych pomieszczeniach itp nie chce teraz tego walkowac ponownie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mateo89 napisał:

@Fafniak no przecież mam narożnik na środku pokoju pod ścianą i na nim siedzę. Co do odsunięcie kolumn to na pewno nie dam ich na taką odległość bo żona mnie zje bo nie będzie już tak miejsca w salonie i chce by były pod ścianą odsunięte na max 20 cm. @matlej komoda i szafka nie są na stałe ale przecież nie będę ich zabierał z pod ściany choćby na 10 cm do przodu bo jak to będzie wyglądało? Po prostu strasznie.  Tak zapoznałem się z tematem o akustyczne złych pomieszczeniach itp nie chce teraz tego walkowac ponownie. 

to teraz musisz wybrać... albo żona albo dobre audio...   

kombinuj. Nie da sie inaczej osiągnąć rezultatu. Może jakieś rozpraszająco - absorbujące elementy za kolumnami...

Ciesz sie, że masz perspektywę przejścia do większego pomieszczenia w niedalekiej przyszłości.

image.thumb.png.23ef7d872773de04d925b8887da89eba.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak @matlejChłopaki jest jedna rzecz którą teraz dosłownie zauważyłem gdy pokrece pokrętłem na amplitunerze o nazwie balance by grała jedna lub druga kolumna to zauważyłem że z kolumny po prawej stronie wydobywa się dużo mocniejszy bass niż z tej lewej i to zauważalnie na każdym poziomie głośności. Czy problemem lewej kolumny że zdjęcia które dałem może być stół z sześcioma krzesłami którego nie pokazałem na zdjęciach a zasłania trochę wydowbywajacy się dźwięk z kolumny? czy po prostu prawa kolumna gra mocniej basem przez to że ma mniej miejsca koło siebie i ten bass przez to się nasilił? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

@FafniakTak zapoznałem się z tematem o akustyczne złych pomieszczeniach itp nie chce teraz tego walkowac ponownie. 

A wypadało by tak zapoznać sie praktycznie... i wałkować i wałkować...

efekt który słyszysz to wpływ pomieszczenia.

Płaska ściana podbija niskie tony o 3dB,  róg pomieszczenia podbija o 6dB...

Niektóre kolumny aktywne mają kompensacje na takie podbicie:

image.png.fcfb75e9dfbebe0523afb97505d81425.png

 

Chcesz mieć wiecej dudnienia z lewej to wepchnij kolumne do samego rogu.

 

albo wymień te monitory na coś z rodzimej produkcji:

image.png.6d57a3f49459ec99e0fc689ef52c5efb.png

Dostałeś z głośnikami gąbkę do tłumienia portów Bass-Reflex? Jeśli tak, to może z tym pokombinuj

 

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89,

moje połączenie kompa ze wzmacniaczem:

Kupujesz poniższe (takie właśnie posiadam) lub coś w ten deseń:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-5690_HA100.html

Podłączasz przez wejście jack 3,5mm lub RCA.

W komputerze (win 8, 10; nie wiem jak inne systemy...) klikasz prawym przyciskiem myszy na kawałek do odtworzenia (podświetlony na dole na niebiesko):

Przechwytywanie.PNG.94831c7124d5430add0932f607adf013.PNG

następnie "rzutuj do urządzenia", klikasz w TP_LINK Music, wyskakuje poniższe okno i cieszysz się muzą:D

image.png.62c16bae2d1a3bdb291f48e6e5788a87.png

Inne kawałki możesz teraz przeciągać kursorem do powyższego okna.

Śmiga, jest dobrzeB|

Jeszcze jedno w kwestii basu...

Tak jak napisał Fafniak - poszwendaj się po pokoju podczas grania, szukaj go w różnych miejscach. Pokombinuj z ustawieniem kolumn w różne, czasem na pierwszy rzut oka bezsensowne strony czyli np. głośniki na zewnątrz, a nie do wewnątrz. Możesz też ustawić je tylko na prawo lub na lewo.

Akustyka pomieszczeń bywa zadziwiającaO.o

U mnie okazało się, że basu (wręcz określiłbym to jako "basowy pocisk") jest najwięcej w...kiblu, który sąsiaduje z pokojem odsłuchowym (poniosło mnie w kwestii nazewnictwaB|) i w przedpokoju:1_grinning: Inni też u mnie to zauważyli więc nie ma ściemy.

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kibelku także panuje dość ekhmmm techno atmosferka ;), jak to niektórzy określają jest basssssss ;)

@Mateo89 nie wiem ile razy trzeb ci mówić i przekonywać do jednej podstawowej sprawy. Audio niestety nie polega na tym że stawiasz kolumny byle gdzie i byle jak i ma grać. To są zasady fizyki których nie oszukasz. Jeżeli nie masz zamiaru przyłożyć się trochę to może faktycznie postaraj się oddać w cholerę ten cały sprzęt. Kup na Allegro zeusy ,będziesz miał dudnienia nadmiar i ustawianie tego nie będzie potrzebne, podobnie jak twojej wieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu to basu powinno być sporo ;)

Sam z uwagi na brak miejsca mam kolumny wsunięte i wtedy jest bas elegancko podbity (nie dudni) , jak wyciągnę nawet 20cm to już basu mniej ,ale polepsza się "przestrzeń , 3d" - i nie ma problemu bo tylko na słuchanie odpowiednich numerów kolumny wysuwam.

Jeśli 1 z kolumn daje mniej basu to trochę dziwne , może popsuta , albo kable źle podpięte ?

Nie jestem specem od kabli ,ale czy te chordy nie poprawiają góry-średnicy , co przy takich MA , które mają to seryjnie nie potęguje odpustu na dole ? Nie wierzę w cuda kablowe , ale sprawdź na melodice ;)

I tak jak wiele razy pisane , zresetuj amplituner , wyłącz ograniczenia , nie wiem jak tam to działa ,ale np w onkyo pure audio daje mi mniej basu niż stereo 2.0 gdzie idzie po presecie i itp. korektach jakie mam ustawione ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę więcej takich basowo brzmiących kawałków posłuchałem , a że kolumny nie mają jeszcze 2msc to nie wiem czy to autosugestia czy realia , ale tak jakby głośniki się lepiej "rozbujały" i tak jakby bas brzmi inaczej , lepsza jego kontrola - szczególnie w tych samych piosenkach które słuchałem np. miesiąc temu - to jest to sławne "wygrzewanie" ? ;)

Czy słuch się dostosował do nowych kolumn ?

Jeśli "wygrzewanie" jest potrzebne to być może też u mateo potrzeba wiele godzin głośnego napie**** :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to nie wina elektroniki że mam taki bas a nie inny bo ja szukam gęstego miękkiego ciepłego basu a tu wydaje mi się być taki punktowy trochę twardy na początku a dopiero jak dam głośniej to jest taki trochę bardziej miękki ale to jeszcze nie to. Gdy kupowałem sprzęt powiedziano mi że to będzie idealne połączenie które w sali odsluchowej fajnie brzmiało teraz wydaje mi się ten dźwięk suchy bez tego co oczekuje. Co do kabli to chyba zostanę przy tych melodika bo chyba na nich jest więcej basu czy to możliwe? że na tańszych kablach od Chords Clearway lepiej to zabrzmi? Jakie są różnice między nimi tak na poważne?. Ale bez pisania mi całości  proszę tylko w skrócie powiedzcie. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/32-monitor-audio-silver-10?start=3

"Silver 10 to kolumny z dużym basem i mocną górą. Średnica w większej części została odsunięta na plan dalszy"

Ch-ka jest dosyć płaska jak to w MA silverach , może trzeba podbić 6dB 30-100Hz by Ci lepiej grało ;) ew. ogłuchłeś i nie odczuwasz niskich częstotliwości ,ale to trzeba u laryngologa wybadać (ledwo słychać te niskie tony na pomiarach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matlej napisał:

A wypadało by tak zapoznać sie praktycznie... i wałkować i wałkować...

efekt który słyszysz to wpływ pomieszczenia.

Płaska ściana podbija niskie tony o 3dB,  róg pomieszczenia podbija o 6dB...

Niektóre kolumny aktywne mają kompensacje na takie podbicie:

image.png.fcfb75e9dfbebe0523afb97505d81425.png

 

Wartości podbić pewnie różnią się w zaleznosci od konkretnej sytuacjia ale @Mateo89 moze wyciągniesz wnioski ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...