Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 11.01.2018 o 09:58, Mateo89 napisał:

@Fafniak dzisiaj dam rysunek 

Witaj MATEO89 rozczytałem się na temat twojego problemu do tego stopnia że postanowiłem się tu zalogować i może w czymś pomóc.Miałem podobny problem ponieważ posiadam te same kolumny co ty.Jedno co ci mogę powiedzieć to zdecydowanie yamaha nie pasuje do tych kolumn wiem co piszę bo miałem ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel kWitam. Z tego co zauważyłem to właśnie tak jest i tyle i teraz mam utopione pieniądze bo dźwięk mi się nie podoba i tyle a ludzie gadają mi bzdury jakieś że niby akustyka pokoju jest winna. Próbowałem wszystkiego i nic nie pomaga nawet pożyczyłem dywan od znajomego na całą wielkość pokoju by dźwięk był lepszy i nic  i tak jak pisałem wcześniej może moja stara wieża nie gra głośno to wydobywający się z niej dźwięk i bass jest piękny mega odczuwalny bo jest elektronika pięknie zgrana w każdym aspekcie z kolumnami. Tyle powiem zdania nie zmienię. Wiem że zaraz będą się ludzie śmiali że mnie ze znowu gadam to samo ale ja wiem co mówię, gdyby któryś kolega był chętny zapraszam na mega nic nie warty odsłuch ma silver 10 z yamaha rn 803d. Totalna klapa w każdej muzyce.  

Jak sobie poradziles z problemem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateo89 napisał:

@pawel kWitam. Z tego co zauważyłem to właśnie tak jest i tyle i teraz mam utopione pieniądze bo dźwięk mi się nie podoba i tyle a ludzie gadają mi bzdury jakieś że niby akustyka pokoju jest winna.

Cóż akustyka jest podstawą, ale nie musisz nam wierzyć, prościej jest narzekać na własne wybory ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż na forum co i rusz omawiany jest ten problem - sprawdzenie w domu to podstawa. Ktoś tu napisał że w salonie jak gra dobrze to w domu jeszcze lepiej. Jest to tak rzadki przypadek ze spokojnie można nazwać to bzdurą ;)

Natomiast ty sam napisałeś że i w salonie miałeś niedostatek niskich tonów, wraca pytanie dlaczego podjąłeś decyzję o zakupie? :)

Napisałeś że próbowałeś wszystkiego - stawiam wirtualną flaszkę że jest to nieprawda i nie próbowałeś podstawowych rzeczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka u mnie wiele nie zmieniła może troche nawet z tak wielkim dywanem na podłodze i odsunięciem kolumn od ścian tak jak trzeba ale moja żona jak weszła i zobaczyła co zrobiłem w salonie powiedziała że wychodzi na godzinę na zakupy i jak wróci to ten pokój ma wrócić do normy. 

Fafnia przed  kupnem  byłem tak podniecony tym zestawem i wieloma innymi które słuchalem z tą jedną elektroniką  że chyba nie zwróciłem  uwagi na najważniejsze sprawy typu by połączono mi wiele innych wzmacniaczy a nie tylko jeden rn 803d mój błąd który będę pamiętał na zawsze. Każdemu radzę zabrać sprzęt do domu bo grubo się zdziwi jak sprzęt za grube tysiące zbierane przez wiele czasu można dość mocno mówiąc wyrzucić w błoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmieniły też nieco kable góra i średnie posrebrzany monkey cable 2,5mm a dół melodika core bass 4mm.I powiem jedno bas potęga

A zapomniałem o sieciówce  WIREWORLD AURORA 7 który bardziej skontrolował bass 

16 minut temu, Mateo89 napisał:

Akustyka u mnie wiele nie zmieniła może troche nawet z tak wielkim dywanem na podłodze i odsunięciem kolumn od ścian tak jak trzeba ale moja żona jak weszła i zobaczyła co zrobiłem w salonie powiedziała że wychodzi na godzinę na zakupy i jak wróci to ten pokój ma wrócić do normy. 

Fafnia przed  kupnem  byłem tak podniecony tym zestawem i wieloma innymi które słuchalem z tą jedną elektroniką  że chyba nie zwróciłem  uwagi na najważniejsze sprawy typu by połączono mi wiele innych wzmacniaczy a nie tylko jeden rn 803d mój błąd który będę pamiętał na zawsze. Każdemu radzę zabrać sprzęt do domu bo grubo się zdziwi jak sprzęt za grube tysiące zbierane przez wiele czasu można dość mocno mówiąc wyrzucić w błoto. 

podobnież równie dobrze radzi sobie z tymi kolumnami ATOL PR 200 SE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam czytam, odsłuchuje i stoję przed wyborem wyboru wzmacniacza do Silver 8 (tylko że szukam z opcją main in), to moim zdaniem pasuje do nich:

Arcam A38

Cambridge Audio 851 - szkoda że CXA80 nie posiada funkcji Main

Marantz 8005

Onkyo 9070

Atoll In100SE

Mateo, na Twoim miejscu skontaktowałbym się ze sklepem. Jeżeli jest za późno na zwrot, przedstawił bym sprawę bardzo klarownie, iż jesteś zmuszony do wymiany tego wzmacniacza, gdyż u Ciebie po prostu on nie gra. Niech sklep zaproponnuje Ci za ile może odkupić od Ciebie sprzęt, stratę bierz na klatę i wybieraj nowy wzmacniacz. Albo sprzedaj wzmacniacz... ja bym tak zrobił aby cieszyć się dźwiękiem który mi pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafniak napisał:

Cóż na forum co i rusz omawiany jest ten problem - sprawdzenie w domu to podstawa. Ktoś tu napisał że w salonie jak gra dobrze to w domu jeszcze lepiej. Jest to tak rzadki przypadek ze spokojnie można nazwać to bzdurą ;)

Fafniak - bo zaraz dołączę do "klanu" audiowita i wposzaniaka jak mi wmawiasz bzdury względem tego co słyszałem w salonie audio (gdzie Panowie potwierdzali iż mają jakieś problemy z akustyką...) :3_grin:

Co do matea - to wczoraj Piotrek s4home w temacie podstawki vs kolumny napisał ciekawe zdanie o znoszeniu fali niskotonowej po odbiciu , być może właśnie taki jest problem. Sam zauważyłem , że większy bas mam 0,5m od przeciwległej ściany do kolumn , czyli tam gdzie sobie siedzę :D I tak samo ów bas jest bardziej mięsisty jak kolumny są bardziej odsunięte od ściany. 803d daje 2x 145W , to jest aż nadto by rozbujać większość kolumn , chociaż z tego co wcześniej pisałem jest suchotnik^2 , trzeba było posłuchać chociażby z onkyo 8270

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, wątek wciągnął mnie do tego stopnia, że aż postanowiłem zarejestrować się na forum... Czytam i oczom nie wierzę, ale od początku.

Podczas przerwy świątecznej powziąłem decyzję modernizacji sprzętu audio. Telewizora nie mam więc jak to się mówi - raz kozie śmierć, w cenie plazmy kupię sobie coś na ukojenie uszu. OK, internet twoim przyjacielem i tak natknąłem się na artykuły promujące systemy do odbioru treści obficie strumieniowanych. Tia, SONOS myślę sobie, ten się nada ale na bogato... Play 5 conajmniej. Jako że u mnie od pomysłu do przemysłu droga króciutka, myk w samochód i już po godzinie (i kilkunastu minutach na znalezienie miejsca do parkowania) zameldowałem się w jednym z wrocławskich sklepów wielkopowierzchniowych a w Sonosy wszelakie obfitującego. Pierwszy kontakt z rzeczonym Play 5 ostudził moje marzenia, wydać ponad 2,5 kzł za coś takiego [...]. Już dobrze, po godzinie byłem w domu i już na spokojnie (idea nieskrępowanego dostępu do hurtowej ilości muzyki znośnej jakości, w cenie jednej sztuki CD/miesięcznie zrobiła swoje) rozpatrywałem rozwiązania alternatywne. Stanęło na rzeczonym RN803D, a co - skoro mało brakowało a bym nabył za 2,5 [...] już dobrze. Wszystko w porządku, yama ok, opinie o niej sympatyczne ale... ale do tego wypadałoby jeszcze podłączyć jakieś głośniki, ok ale to nie są tanie rzeczy i to już przestawało wydawać się ok. Na szczęście natknąłem się na wątek o walorach używanych kolumn i to było to, tak właśnie zrobię. Poczytałem że Yama gra sucho i wymaga ciepłych kolumn (cokolwiek by to znaczyć miało), a na znanym niemieckim forum audio wyczytałem, że pewna zacna firma na Q wytwarzała niegdyś całkiem zacne, ciepłobrzmiące, no to siup i na OLXie znalazłem takowe a w dodatku po trasie do Wrocławia (coby zaraz po tym Yamę jednym kursem nabyć). Zaraz po Nowym Roku, jeszcze pies nie doszedł całkiem do siebie a ja już witałem się ze sprzedawcą Korun MkV (Phonologue, ale bez wstęg - na początek może być). Kolumny w ładnym stanie, grały (ciepło, a jakżeby inaczej) podpięte pod leciwego Technicsa i nawet mi się podobały. Z pewną taką nieśmiałością uświadomiłem sobie, że co prawda będą starsze od mojej bardzo już pełnoletniej córki ale... cena panie, cena. Uboższy o równe 1kzł pomknąłem do miasta i w salonie na Top zapytałem o Yamę. „Macie czarną?” - jakaś jest, Heniek? (imię zmienione) ta tutaj to dla kogoś? Była dla mnie. Przy okazji coś tam utargowaliśmy i nie dając się podejść sprytnemu sprzedawcy, zamiast kabli za 70 zł/mb wziąłem kompromisowe po 25 zł i tyle w temacie.

Wiem, że to co zrobiłem było szalone, ale nawet przez myśl mi nie przyszło, że coś może pójść nie tak. Przyjechałem do domu, podłączyłem, ustawiłem, zassałem aktualizację softu, odpaliłem i... WOW szczęka na podłodze. Nie rozpisując się zbytnio, basu mam tyle, że to czego już nie usłyszę poczuję na łydkach. Serio, całość gra pięknie i nie żałuję ani jednej z wydanych na ten cel 4,5 kzł. Jedno co mi się nie podoba, to brak implementacji MQA w MusicCast dla abonamentów TIDAL hifi. Mam nadzieję, że kiedyś to poprawią. Dobranoc. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aenneus nie kupiłem u niego bo tak jak napisałem otworzył go niedawno dokładnie 2tygodnie temu czyli już dawno po moim zakupie . Szkoda że dowiedziałem sie o tym dopiero po otwarciu że otworzy sklep ale wcześniej byłem za granica i nie miałem z nim codziennego kontaktu ,także teraz już zawsze będę u niego robił zakupy i bez problemu odsłucham co zechce jak tylko otworzy salę odsłuchową . Tyle dobrego będę miał  przyszłości i wiem że nie sprzeda mi tego co niedobre .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, steff napisał:

 

Wiem, że to co zrobiłem było szalone, ale nawet przez myśl mi nie przyszło, że coś może pójść nie tak. Przyjechałem do domu, podłączyłem, ustawiłem, zassałem aktualizację softu, odpaliłem i... WOW szczęka na podłodze. Nie rozpisując się zbytnio, basu mam tyle, że to czego już nie usłyszę poczuję na łydkach. Serio, całość gra pięknie i nie żałuję ani jednej z wydanych na ten cel 4,5 kzł. Jedno co mi się nie podoba, to brak implementacji MQA w MusicCast dla abonamentów TIDAL hifi. Mam nadzieję, że kiedyś to poprawią. Dobranoc. 

 

 

Piękna historia. Poczytaj jeszcze o akustyce i ustawianiu kolumn. Może będzie jeszcze lepiej. MQA bym się na Twoim miejscu nie przejmował. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, MQA nie spędza mi snu z powiek, niemniej jednak pewnej rzeczy nie rozumiem. Otóż, korzystam równolegle z dwóch serwisów - Tidal HiFi oraz Deezer HiFi i odnoszę wrażenie, że słuchając tych samych utworów (w obu przypadkach na aplikacji MusicCast wyświetlana jest informacja FLAC - 44,1 kHz) Tidal wypada znacznie lepiej. Różnica jest na tyle duża, że byłbym w stanie na ślepo określić z którego serwisu pochodzi powtarzany utwór. Dramatu nie ma, Deezer i tak kończy mi się 12.02 tak że w dłuższej perspektywie zostaję przy Tidalu. Swoją drogą i niejako przy okazji chciałbym podzielić się informacją, że korzystając z dedykowanych aplikacji Tidal lub Deezer na urządzeniach z iOS 11, strumieniowanianie przez AirPlay (niestety AAC) umożliwia płynne przewijanie utworu a na wyświetlaczu amplitunera wyświetlane są wybrane dane (artysta, album, ścieżka, lub czas).

Edytowano przez steff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ja czytając ten wątek zdecydowałem się zabrać głos w sprawie, bo temat wątku jest naprawdę ciekawy i wiele mówi o nas samych. O tym jakie mamy wymagania co do sprzętu i tego co on nam daje. Mateo rób co chcesz. To twoja kasa i twój sprzęt, ale trza przyznać, że główną winę za to co teraz masz ponosisz ty. Kupiłeś tak naprawdę sprzęt zupełnie w ciemno. Dodatkowo jak się patrzy na ten twój salon odsłuchowy to ręce opadają. Ja nie wiem jak Ty możesz słuchac muzyki siedząc frontem do głośników i mając między jednym głośnikiem a sobą stół, który go niemal w całości zasłania? Ciebie to nie razi nawet tak wizualnie? Dźwięk to fale, które odbijają się od wszystkiego co spotkają na swojej drodze. Od niektórych sprzętów bardziej, od niektórych mniej, ale wszelkie przeszkody między słuchaczem a kolumną są niedopuszczalne. Zastanów się dlaczego w salonach audio często nawet niskiego stolika nie ma przed kanapą, na której siedzisz i słuchach sprzętu? Stoliki są z boku kanapy, a nie przed Tobą. Chyba nie sądzisz, że po to, aby było Ci wygodniej. Widać z twoich wypowiedzi, że masz marne pojęcie o akustyce i nie dasz sobie wytłumaczyć pewnych rzeczy przez ludzi, którzy na tym zjedli zęby. Po co targałeś do pokoju dywan sąsiada skoro basu Ci brakuje???!!! Jakbyś trochę kumał akustykę tobyś wiedział, że miękkie przedmioty wstawia się do pokoju odsłuchowego (w tym wykładziny, dywany, grube zasłony), żeby ograniczyć nadmiar basu! Skoro wyłożyłeś podłogę grubym dywanem to jeszcze bardziej zniwelowałeś bas. Dywan pochłania dźwięki a nie je wzmacnia jak np. twarda, goła podłoga z paneli czy płytek. Nie pisz nam już też lepiej o żonie, bo z urzędu zgłoszę gdzie trzeba, że się kobicina nad tobą normalnie znęca. Co to za tekst, że za godzinę ma być tak jak było, albo coś tam... Czy Ty już nie masz nic do powiedzenia i i nawet obgadania? Nie buntuję Cię i mi wiszą Twoje układy z żoną, ale jak to czytam to się odechciewa. Wysunięcie kolumn o 20 cm to normalnie powód do rozwodu. No tak to przedstawiasz. Moim zdaniem ratunkiem dla Ciebie jest ustawienie tego sprzętu w większym pomieszczeniu, gdzie kolumny nie będą tak ograniczone przestrzennie. Zgadzam się, że w tym wąskim pokoiku te kolumny nie mają prawa się rozwinąć. Tam jest moim zdaniem jeden wielki kociokwik. Nakładanie i niwelowanie się wzajemne fal i tyle. Wiele osób chwali te kolumny, a nagle tylko u Ciebie one nie grają. Chyba że faktycznie masz już tak zryty beret tymi loudnessami, że nawet po włączeniu estradówek stwierdziłbyś, że to nie gra. Chłopie nie łąm się, nie obrażaj, jak Ci mądrzejsi proste rzeczy tłumaczą, przeżyj jakoś te kilka miesięcy, a po zainstalowaniu w nowym lokum daj znać co i jak, a do tego czasu pooglądaj i poczytaj trochę na temat tej nieszczęsnej akustyki. Będzie dobrze.      

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 17:51, bartek2 napisał:

Nada praktycznie nie ma - masakra.

To, że nie ma NAD-a to akurat jest miłosierdzie ze strony sprzedawców, dzięki któremu mniej ludzi zniechęconych tym całym audio odejdzie od tego hobby ;-).

Dnia 7.01.2018 o 20:18, Mateo89 napisał:

araz ktoś napisze ze mam poprawić akustyka ale ja powiem tak kupując sprzęt starej daty nie trzeba było bawić się z akustyka w mieszkaniu czy podobnymi rzeczami po prostu te stare sprzęty grały pięknie dla porównania powiem jaki mam punkt odniesienia do tego wszystkiego i dlaczego pisze o sprzęcie starej daty. Posiadam 20sto letni sprzęt firmy Sony i do niego są dwie kolumny (małe) 2x50watt RMS mało? może i tak ale dźwięk przerasta sprzęt który kupiłem w każdym dla mnie aspekcie naprawdę zaczynając od tonów wysokich kończąc na mega pięknym bassie który z tych kolumn się wydobywa do tego mega nisko schodzący.

I to właściwie jest najlepsze podsumowanie tematu. Wydawanie 12 tys. w sklepie za dzisiejsze wypatroszone z elektorniki, pełne audiofilskiego powietrza metalowe pudełka mija się kompletnie z sensem. Za 12 tys. można mieć naprawdę świetny sprzęt z lat 80,90-tych, który nawet jeśli wymaga jakiejś renowacji, to najczęściej niedrogiej i dosyć prostej. Odwdzięcza się za to często brzmieniem, za które dziś trzeba byłoby zapłacić x3, x4 ceny wyjściowej z tego wątku. Naprawdę polecam pod rozwagę. Ja wiem, że tu jest sporo ludzi z branży i ich celem jest namawianie na kupno sprzętu nowego, bo z tego żyją. Każdy obiera własną drogę. Moim zdaniem sprzęt używany, ale z wyższej półki zapewnia większą frajdę i fajniejsze audio doznania, a gwarancja tego nie przebije....

Dnia 8.01.2018 o 07:52, Fafniak napisał:

Natomiast ty wydajesz wyroki że kiedyś to robili sprzęt...a ten teraz to szajs.

Tak, kiedyś to właśnie robiono sprzęt wręcz kosmiczny w porównaniu do tego, co oferuje się obecnie. Odsyłam nawet do katalogów chociażby japońskich firm z przełomu lat 70-tych - 80-tych, no i może częściowo 90-tych, a potem mi napisz, że obecnie te same firmy robią lepszy sprzęt niż wtedy :-))). Nie, nie piszę zaczepnie, tylko odczytałem Twój wpis, jako zaprzeczenie znanych wszystkich ludziom z kręgu audio hobby faktom :-)))). Pozdrawiam :-))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

@mopem to naprawdę bezsensowne cytowanie bez kontekstu. Jeżeli nie rozumiesz co napisałem przed tym zdaniem które zacytowałeś to jest już twój problem

Zaskoczę Cię :-). Nie mam żadnego problemu, jako BARDZO zadowolony posiadacz wysokiej klasy sprzętu używanego z lat 80-tych :-) Wrzuć na luz ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mopem jestem dokładnie tego samego zdania tak jak już pisałem o tym wcześniej. Szkoda że teraz są takie czasy że każda elektronika jest tak robiona że zawsze w niej czegoś brakuje chyba że wydasz powiedzmy 20 tysięcy o wtedy powiesz ale to pięknie gra szkoda tylko że musiałem wydać tyle co za dobry używany samochód. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiele osób rezygnuje z zakupu sprzętu z lat 80-tych ze względu na brak funkcji sieciowych, zapominając , iż można mieć bardzo dobry dźwięk, za dużo mniejsze pieniądze

a by uzyskać współczesne media wystarczy dokupić takie ustrojstwo:

https://www.tophifi.pl/yamaha-musiccast-wxad-10.html

a i tak całość wyjdzie lepiej i taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mam yamahę 803 z kolumnami Audio Academy Hyperion IV i mogę tylko powiedzieć że zestaw wymiata. Kable to Chord Odyssei 2.

803ka potrzebował min. ze 100h żeby zaczęła dawać dobry dźwięk, ale teraz jest czad. nie mam żadnej adaptacji w pokoju, ale kalibracja yamahy pomaga znacząco.

jedyna co być może zmienię to właśnie kable na odrobinę cieplejsze bo 803 gra jasno a chordy wzmacniają górę. w sumie z połączeniem z kolumnami, które mają wspaniałą średnicę i lekko wycofaną górę jest dobrze, ale myślę że do optimum brakuje jak dla mnie z 20% ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...