Skocz do zawartości

Podłączenie laptopa do wzmacniacza


ald890

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 17.01.2018 o 20:46, MobyDick napisał:

Dlatego trzeba było wciąć bardziej neutralny wzmacniacz.

Ciekawe co to oznacza i w jakim kierunku bardziej neutralny ? C352 jak dla mnie to z grubsza właśnie neutralny wzmacniacz, nie jest jasny ani ciemny, barwa też nie przesadnie ciepła ale też nie chłodna, analityczna. Trzeba poznać sporo różnych wzmacniaczy na tych samych kolumnach żeby sobie wyrobić opinię. Neutralna to nie jest właśnie Yamaha w stosunku do tego Nada, podbarwia dźwięk.

 

Dnia 17.01.2018 o 20:24, ald890 napisał:

@don Jestem po godzinie słuchania NAD C352, rzeczywiście pierwsze co się rzuca w uszy, to grają znacznie łagodniej, nawet z ustawieniem trebles na stanie początkowym, wysokie tony są słuchalne i nie czuć żadnego dyskomfortu. Z drugiej strony, nie wiem czy mogę użyć słowa muzykalność, ale Yamaha grała bardziej ciekawie i o dziwo miała lepszy bas. Na pewno co mogę zauważyć w NAD to znacznie większy środek i przytłumiona góra i dół w stosunku do Yamahy czyli kompletne przeciwieństwo. Jeśli chodzi o jakość muzyki, nie czuję jakiegoś dużego komfortu słuchania. Dam jeszcze tydzień NADowi i później znów pomęczę Yamahę, generalnie mam wrażenie, że muzyka straciła trochę magii i nawet gra jakby takie zwykłe aktywne głośniki jakie miałem wcześniej. 

Jeśli chodzi o końcowy efekt - to tutaj wchodzi w grę wiele zmiennych i dlatego nigdy nie można być pewnym, że coś na 100% zagra tak czy tak, tylko że "powinno". Kolumny, źródło, nawet kable - wszystko ma większy czy mniejszy wpływ i też zależy jak wszystko zatrybi, jak się zgra. Nawet fakt że Yamaha ma "lepszy bas" dotyczy tylko tego połączenia z Zensor 3 - Yamaha nie ma takiej kontroli jak Nad, ma poluzowany bas - w przypadku podłączenia innych kolumn nie takich trochę dudniących Zensor 3 - można by stwierdzić na odwrót. Tak to już jest, że wyeksponowana góra względem średnich daje więcej powietrza, wrażenie więcej detali, ale niższa średnica jest odchudzona, dźwięk ma pewną dziurę na środku i nie ma tam dociążenia, wypełnienia. Po dłuższym czasie to jest męczące, coś za coś. Jeszcze jedna sprawa - Zensor to dobre kolumny jak na cenę ale to jednak budżetówka, detali mają sporo bo góra jest podkręcona, droższe kolumny mają łagodniejszą górę a przy tym więcej detali bez konieczności takiego pozorowania tego jak w tańszych kolumnach (czyli metodą jej podbijania).

 

Dnia 18.01.2018 o 18:03, ald890 napisał:

Moich zakupów ciąg dalszy, po podpięciu tego wspaniałego DACa AUDINST HUD-MINI - jakość dźwięku poprawiła się naprawdę mocno, wszystkie tony wyostrzyły się, dźwięk stał się bardziej krystaliczny nie wiem jak to określić, wow to jest to czego szukałem. Teraz to dopiero gra świetnie.

DAC poprawia dynamikę, czyli dźwięk staje się szybszy z lepszym atakiem, a nie jest "ciapowaty" czy rozmiękczony jak na standardowych kartach w kompie, w większości muzyce wychodzi to na dobre.

 

Dnia 18.01.2018 o 18:46, MobyDick napisał:

Podejrzewam ze lepszy efekt mogło by dać podłączenie  do Yamahy SMSL M2. Ten DAC łagodzi nieco górę i daje naturalnie brzmiące średnie tony. Z NAD-em było by tragicznie.

Podejrzewać można sporo, a efekt końcowy może być zupełnie inny. Może przy tym zestawie byłoby lepiej a może gorzej. Piszesz jakby ta Yamaha była z automatu świetna a Nad to dno, jakbyś nie wiedział że gra całość, a w tym przypadku słabe źródło mogło to powodować. Na zestawie na jakim słuchałem C352 i Yamahę AS701 10/10 osób wybrałoby C352 (2 klasy lepszy dźwięk). Nie rozgłaszałbym jednak że AS701 to słaby wzmacniacz i z automatu gorszy, tylko dlatego że tak to wyszło. Na innym zestawie mogłoby wyjść zupełnie co innego, dlatego jak samemu się nie sprawdzi to nigdy nie będzie pewności. T

 

@ald890

A jak gra Yamaha z tym DAC ? Teraz optymalny dźwięk masz na Nadzie z tym DAC czy lepiej było na Yamaha bez DAC / z DAC ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sobie jaja robisz jeśli NAD C352 jest neutralnie brzmiącym wzmacniaczem :D . A to jaki ktoś wybrał by dźwięk to zależy od słuchacza i do jakich kolumn się podłączy wzmacniacz. Może jeden i drugi wzmacniacz nie jest idealny, zależy co ktoś lubi .Moim zdaniem ten NAD C352 jest dalszy od tego co uważałbym za ideał.. Po prostu lubisz NAD-y. Dla mnie ten klasyczny sposób przekazu jaki prezentują sprawdza się tylko z niezbyt wyrafinowanymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oba wzmacniacze grają stanowczo lepiej z DAC. Yamaha gra o wiele lepiej, wysokie tony zostały zredukowane, a bas stał się namocniejszą stroną tego wzmacniacza. Jednak w stosunku do Nada wyczuwam różnicę w jakości grania, szczególnie w trudniejszych momentach dla wzmacniacza czyli obsługa dużych porcji wysokich i niskich tonów, tak jakby Yamaha sobie z tym trochę nie radziła. Generalnie obecnie idealnym rozwiązaniem byłaby jakosć Nada + bas yamahy :D Muszę jeszcze posiedzieć prare dni i dalej testować, któryś z nich pójdzie na olx najwyżej. 

W największym skrócie, mam wrażenie, że Nad jaknajmniej stara się zmieniać muzykę i oddaje jej prawdziwe oblicze, z pewnością jest bardzo neutralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Tak to wygląda z kolumnami które masz. Gdybyś tego NAD-a podłączył do naprawdę neutralnie grających kolumn wyszła by nudna i bezbarwna papka. Ale z odpowiednio dobranymi kolumnami może być z nim dobrze. Bardo ważna jest synergia sprzętu.

Teraz jeszcze dochodzi pytanie czy ktoś czuje się prawdziwym audiofilem i nie zamierza ruszać pokręteł od trebles/bass - bo jeśli zredukujemy odpowiednio nasz amplituner to można uzyskać bardzo podobne efekty w nawet tak skrajnych wzmacniaczach. 

Została mi jeszcze ostatnia kwestia drobnego udoskonalenia, ale tutaj już nie wiem czy jest sens wykładać pieniądze. Bawiłem się dziś z różnymi konfiguracjami:

  1. Jack-RCA Prolink Exclusive - Wypada najgorzej, czuć leciutkie szumy i spadek jakości (nie wiem czy też nie ma na to wpływu niższa impedancja złącza słuchawkoego)
  2. RCA Ekranowane Noname - Najlepsza jakość grania, poprawiło się jakościowo w stosunku do RCA tak z 5% 
  3. Optical - Nie widzę praktycznie żadnej różnicy w stosunku do RCA

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać te kable RCA na jakąś Melodike czy coś w tym stylu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...