Skocz do zawartości

pomoc w dobraniu stereo


Portimo

Recommended Posts

Witam,

Mam na imię Łukasz- jestem tu nowy, zamierzam skompletować zestaw stereo i potrzebuję waszej pomocy. :)

Plan zakłada skompletowanie zestawu: używany wzmacniacz i nowe kolumny. Muzyka do odsłuchu to głównie electro, dance, pop i Linkin Park. Przede wszystkim lubię dobry głęboki bas!

na kolumny chciałbym wydać 2-4 tyś. A wzmak używany to nie zakładam budżetu

Pomieszczenie ok.17m2 (4 x 4,5 m.) Przy czym ściany boczne po obu stronach są otwarte na jadalnie i dalszy pokój.

Po spędzeniu godzin w sieci doszedłem do następujących wniosków:

polecane wzmacniacze:

NAD356BE  ,  Denon 720ae   , Cambridge audio 840e ,   oraz wszystkie Rotel (ale jeszcze nie doczytałem które lepsze a które gorsze- podobno wszystkie są dobre)

kolumny:

Heco 900  ,   Dali Zensor 7   ,  Magnat Quantum 677  ,  STX-fx300  , może jakiś Klipisch.

Nie mam pojęcia gdzie w zachodniopomorskim mogę udać się na odsłuchy a jak już będę wiedział to chciałbym iść z jakimiś przemyśleniami. Ciekawie dla mnie wyglądają różne magnaty bo widżę że zchodzą nisko ale nie wiem jak to ma się w rzeczywistości? gdzie będzie lepszy bas. Obecnie korzystam z SONY STR-925QS i kolumn Dynalabs SDA 2.8 oraz technics dv280. Przewaga Sony przy głośnej muzyce a technics przy cichym słuchaniu.

kolejne pytanie to jaką drogę obrać to cyfryzacji: słucham przez Bluetooth (laptop) teraz mam adapter Bluetooth logitecha połączone z rca. Naprawdę będę miał duzą lepszą jakość z DACem niż kupię amfliner stereo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest odpowiednie zestawienie wzmacniacza z kolumnami i własne preferencje. Z tego co tu przedstawiłeś osobiście wybrałbym na Twoim miejscu Denona 720ae z kolumnami Magnat Quantum 677. Jeśli chodzi o bluetooth to sporo tu zależy od jakości samego adaptera. Nawet testy z bardzo drogim sprzętem hi-end pokazują że nawet tą droga można czerpać sporo przyjemności ze słuchania muzyki, szczególnie gdy korzystamy z apt-x. Użycie DAC-a może jednak znacznie podnieść poziom reprodukcji dźwięku. Można to jednak odłożyć na jakoś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój technologii w dziedzinie audio można porównać do rolnictwa. Jeśli popatrzysz na bardzo długi okres czasu, to można go wyraźnie zauważyć. Kilka lat to bardzo krótko jeśli chodzi o technologie w dziedzinie kolumn głośnikowych. Oczywiście że można znaleźć coś lepszego za większe pieniądze. W tym wypadku trudno znaleźć coś lepszego za niewiele większe pieniądze gdy chodzi o nowy sprzęt. Te kolumny mają bardzo dobrą relację jakość cena. W tej dziedzinie ciągle mogą uchodzić za bardzo nowoczesne. Sądzę że przy takim budżecie bardziej warto pomyśleć o DAC-u aby podnieść jakość dźwięku niż szukać nieco droższych kolumn. Można też założyć ze kolumny również będą używane. DAC-a uważam ze lepiej kupić nowego, bo w tej dziedzinie postęp jest dość szybki a nowe DAC-i oferują więcej w lepszej jakości za mniejsze pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej czyli ładnie się to nakreśla Denon720 i magnaty 677 i jakiego DACa najlepiej do tego? wiecie co teraz można fajnego nabyć?

O DACu tak naprawdę dowiedziałem się niedawno i jest to dla mnie świeży temat. Czy możesz mi powiedzieć też o kwestii transportu dla DACa bo trochę obiło mi się to o uszy a nie do końca to rozumiem. 

Czy DAC wystarczy podłączyć bezpośrednio do wejścia RCA czy trzeba TEN TRANSPORT ogarnąć? i jaka jest różnica w jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC do wzmacniacza podłącza się tak jak każde źródło. Jeśli chodzi o napęd cyfrowy to wszystko zależy od tego z jami mamy do czynienia DAC-iem. Są takie które można podłączyć wyłącznie do komputera po USB inne mają cały szereg różnych wejść. Tu wiele zależy od tego do czego go potrzebujemy i ile ma kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

A jakiego znasz dobrego DAC-a z bluetooth ? Bluetooth może się przydać jeśli chcesz coś puścić z telefonu np. .

Nie wiedziałem, że nie ma DACów z BT. Dopiero wchdzę w to - myślałem, że DAC zajmuje się przeniesieniem sygnału cyfrowego na stereo w tym z bluetooth 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...