Skocz do zawartości

Zestaw dla absolutnie początkującego


savagetommy

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Dom stoi w stanie surowym zamkniętym, powoli zabieram się za wykończeniówkę no i przyszedł czas na kupienie jakiegoś zestawu stereo do domu.

Do tej pory wraz z małżonką mieliśmy dosłownie nic - czyt. laptop / smartfon.

Generalnie wystarczało to nam, ale teraz wypadałoby mieć coś, na czym by można było puścić muzykę na prywatce.

Oczekiwania:

- Odtwarzacz CD - mamy sporą kolekcję płyt, praktycznie nieużywanych, bo korzystaliśmy ze Spotify i nie mieliśmy własnego kąta, więc nie opłacało nam się w nic inwestować

- Spotify

- możliwość podłączenia laptopa / smartfona / usb

- cena do 3 000 zł

- sprzęt może być używany, ale preferowałbym nowy

 

Przyznam, że kompletnie się nie znam, nie jesteśmy audiofilami, nie mamy preferencji co do brzmienia oprócz tego, żeby było dobrze i podczas głośnego słuchania nie było słychać trzasków )

Sprzęt będzie stał w salonie 20m2 połączonym z kuchnią (na rysunku poglądowym kolor zielony).

 

Póki co moją uwagę zwrócił PIANOCRAFT MCR-N670.

Zależy nam na tym, żeby sprzęt nie wymagał znajomości całkowania podczas odpalania piosenek, żeby działał "out of the box".

Ponadto jest problem - do większego miasta, a tym samym do jakiegoś poważnego sklepu muzycznego, mamy ponad 100 km, więc ewentualny odsłuch jest utrudniony.

Wiem, że jestem najgorszym typem użytkownika forum, więc z góry przepraszam.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rzeczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wybór jednego z gotowych systemów mini, które zaoferują pełną funkcjonalność. Yamaha MCR-N670 to na pewno dobry wybór, chociaż w przyszłości warto pomyśleć o lepszych kolumnach, te fabryczne są ograniczeniem jakości systemu. Natomiast jako alternatywa zwróciłbym Waszą uwagę na systemy oparte na elektronice Pioneer, spójrzcie proszę na zestaw Pioneer XC-HM86D / Indiana Line Tesi 242. To pełna funkcjonalność, bardzo przyzwoite brzmienie.

Natomiast jeśli stawiacie większy nacisk na jakość dżwieku, gorąco namawiałbym na zbudowanie klasycznego systemu, opartego na segmentach. Spójrzcie proszę na system Yamaha R-N402D w połączeniu z odtwarzaczem CD-S300 oraz bardzo dobry zestaw kolumn Pylon Audio Pearl Monitor lub mocniejsze, bardziej dynamiczne podłogówki STX Electrino 150.

Jako alternatywa można spojrzeć na elektronikę Pioneer SX-N30AE z odtwarzaczem Pioneer PD-10AE.

Przyjrzyjcie się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowiczów, oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Zapraszam także do zapoznania się z naszymi zestawami promocyjnymi stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

O ile proponowany system Pioneer XC-HM86D / Indiana Line Tesi 242 jest bardzo ciekawy i rzeczywiście możemy się nad nim zastanowić, to cała reszta propozycji znacznie przekracza zakładany budżet i obawiam się, że tyle nie wysupłam ;(

Zaś do salonu mam 400km ;)

 

 

Poczekam jeszcze na inne propozycje, może klasycznych systemów, ale używanych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianocraft do 20 m to może być za mało (?). Te pianocrafty to trochę takie zabawki dla młodzieży są na chwile się pobawić i zmienić na cos lepszego.

Jak słuchacie na spotify to na początek cd bym sobie nie zaprzątał uwagi.

Każdy ma swoje preferencje ale pewnie przydałoby się jednak coś "wiekszego/mocniejszego/lepszego?" choćby któryś z proponowanych pełnowymiarowych amplitunerów. Kwestia kolumn to musielibyście trochę posłuchać, bo można trafić na połączenie które będzie drażnić, a nawet na takie które będziecie chcieli od razu zmienić bo słuchanie będzie bolało . Może jakiś elac debut b6, albo pylony powinny mieś niewygórowaną cenę a brzmienie powinno być całkiem całkiem.

Myślę ze ze zniżką -którą salony dają do takiego zestawu - jesteście w stanie coś ciekawego upatrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mam w sypialni pianocrafta to przedstawię swoje obserwacje.

Faktem jest że to model który ma już chyba z 5 lat ale jakoś nie wierzę aby wiele się zmieniło pod względem brzmienia.

Z firmowymi kolumnami nie jest to dźwięk ciepły , nasycony. Moje określenie jakie ukułem to granie na niby, takie trochę pudełkowe.

Mysle że wymiana kolumn dużo by dała. Ale jakoś nie moge się zebrać żeby jakieś kolumny wypożyczyć.

Sypialnia ma pewnie ze 12m2 i powiem szczerze że nie wyobraża, sobie tego zestawu w większej powierzchni.

Uwazam że wartochyba rozważyć ew. Zakup amplitunera i używanych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawas2001 @Fafniak

Ok, czyli lepiej jakiś "poważniejszy" zestaw.

Nowy amplituner + spotify + CD + używane kolumny

Jakieś konkretne polecane modele? Takie, że na 100% będziemy zadowoleni? Chciałbym zauważyć, że jesteśmy mega zieloni i pewnie nawet nie dostrzeżemy subtelnych różnic w brzmieniu.

Jest jakiś taki "go to" zestaw polecany każdemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



nie wiem skąd jesteś ale przydałby się wstepny odsłuch i/lub wypożyczenie do domu przed podęciem decyzji (tak robi zbanowany s4home porozmawiaj z Piotrkiem od nich i czasem inne salony) akurat nigdy nie dobierałem takiego zestawu więc nie mam doświadczenia, zadzwon do s4home, lub q21 ewetualnie do innych salonów i powypytuj co Ci zaproponują, popytaj o proponowane tu sprzęty i ich bezpieczne zestawienia tak żeby sie przyjemnie słuchało z tym że i do forum i do tego co radzą w salonach musisz zachować pewien dystans i wyciągać jakieś srednie ;)  raz że każdy ma inny gust a dwa ze salony koniec końców sprzedają to co się opłaca i często (nie zawsze) dążą do zamknięcia transakcji nawet jeśli są świadomi że coś może nie grać w zestawieniu (co też jest bardzo względne)

z CD bym się nie spieszył prawdopodobnie możesz coś potem niedrogo dokupić, no chyba że Ci zaproponują coś do zestawu

z ampli najczęsciej tu polecane najpopularniejsze są yamaha rn602 lub jak nie masz dużo kasy to model niższy 402, a z onkyo to tx ale nie pamiętam który model 8150/8250, ja słuchałem tylko rn602 i dla mnie było znośnie ale ma specyficzne brzmienie i wole coś bardziej spokojnego co dają wzmacniacze stereo np taki budżetowy nad 316/326 ale z tego co piszesz to nie chcesz się w takie kombinacje bawić i nie wiem jak to wyjdzie finansowo bo wtedy trzeba jeszcze dokupić źródło/streamer/cd

nie wiem z czym łaczą te amplitunery, ale pewnie dobrze jest patrzeć na jakies bezpieczne kolumny tj takie które nie są zbyt krzykliwe i nie męczą w odsłuchu, prawdopodobnie takie były już wymieniane w tym wątku,

same różnice w brzmieniu i nawet wyglądzie są na tyle duże że zawsze lepiej posłuchać szczególnie jeśli nie masz określonych preferencji 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przepraszam, że będę troszkę surowy, ale za to mnie tu cenią. Uważam, że stawianie w domu w 20 m miniwieży do odsłuchu muzyki, to nie najlepszy, a wręcz kiepski pomysł. Akustycznie są to pewnie przestrzenie otwarte. I taka wieża będzie grać dobrze tylko blisko.

W kwocie 3000 zł znalazłbyś system nowy ale bez cd. w twoim przypadku musimy iść w sprzęt używany. 

Kolumny podłogowe plus elektronika. Zacząłbym od nich. Tannoy m4,f4 to kolumny, które używa wiele osób na swój pierwszy system. Podłącz je pod Onkyo 8150, Yamahę rn602, Pioneer sxn30, ale używane!! I do kompletu jakiś prosty cd. może być straszy  Denon lub Pioneer. 

 

A jeśli koniecznie się zajawiłeś na to, co mówili chłopaki, no to sprawdź to w domu przed zakupem. Naprawdę. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawas2001

ponownie dziękuję za cenne rady :)

@S4Home

Dziękuję za konkretne propozycje, poszukam i popatrzę na popularnych serwisach aukcyjnych co się da wyłapać jakoś po taniości.

 

Co do odsłuchu - najbliżej mam Szczecin.

Jeżeli ktoś jeszcze chce coś dodać to będę bardzo wdzięczny! :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Daniel Daniel napisał:

wez sobie na raty coś dobrego i nowego,masz trzy tysiące,dorzuc jeszcze trzy tysiące na raty sobie weź i będziesz miał już dobry w miarę sprzęt na lata,tu są chłopaki z S4 i Q21 to Ci doradza,promocje różne mają itd,pamietaj,biednego nie stać na tani sprzęt,kup raz a dobrze 

racja, sam przez to przechodziłem i choć wcześniej się wzbraniałem teraz widzę że nie można za bardzo oszczędzać bo potem trzeba i tak dopłacać, chociaż czasem od czegoś trzeba zacząć i to też jest jakiś sposób

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie stary,nikt Ci nie karze wydawać 10 tysięcy,za 6tysiecy masz dobry sprzęt już,kupisz dziadostwo za trzy i będziesz pluł se w brodę że szkoda było tylko stracić kasę i nic z tego nie masz,lepiej doloz i będziesz miał na lata już znów,raty na trzy tysiące to nie kredyt który miałby Cię zrujnować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kwestia jak ma wyglądać dany sprzęt. Do tej pory była rozmowa o systemie mini. Jeśli kolega przekona się do dużych kolumn, to i za 4500-5000 znajdziemy coś, co gra na prawdę zacnie. Ważne też, aby zastanowić się realnie nad potrzebami. Ja wiem - sieć, CD, DAB, kalibracja - to wszytko jest teraz modne. Ale które z tych rzeczy potrzebujemy faktycznie, a nie przez marketingowy bełkot który nam wszędzie wciskają? Zastanów się. Spokojnie. Pochodź po sklepach, posłuchaj, może coś wypożycz do domu. Bądź świadomym kupującym.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...