Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 1 - jaki amplituner stereo i odtwaracz BD ?


Jacenty

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.

Proszę doświadczonych kolegów o poradę.

Potrzebuję zestawu stereo - amplituner z DAB + , odtwarzacz BD oraz małych monitorów (najlepiej do 20 cm szerokości) - budżet do 5,5 tyś, ale z chęcią mniej...

Pomieszczenie odsłuchowe raczej niewdzięczne - salon szeroki na 3,1m długi na około 5,5 przechodzący jednocześnie w dwa kolejne pomieszczenia - po długości w węższy przedpokój w,  "elce" w kuchnię.

Kolumny i telewizor zlokalizowane w "mniejszej połowie" salonu pomiędzy dwoma oknami balkonowymi - odsłuch centralnie na przeciwko lub w dowolnym miejscu przy pracach domowych :)

Przeznaczenie zestawu w kolejności: radio, muzyka z TV muzycznych, muzyka CD, film TV/DVD

Muzyka hmm.. każda dobra :) - no może poza klasyczną, ale i na nią przyjdzie czas jak dzieci ruszą do szkoły ;)

Aktualnie coś w rodzaju Sting, Sade, Pink Floyd, jakieś Regae, coś czarnego, wszechobecny POP

 

Jestem po odsłuchu (salon audio) tytułowych monitorów połączonych z ampli Onkyo TX-8270.

Przyznam, że w tym zestawieniu swoim brzmieniem ujęły mnie za serce ( szeroka scena, detaliczność, średnica zdecydowanie lepsza niż porównywane w ty samym dniu Paradigm mini monitor V7 - de facto również ciekawe i dynamiczne).

Wiadomo, warunki odsłuchowe były raczej specyficzne - super odtwarzacz sieciowy, tidal, pro sala odsłuchowa i okablowanie, absorbery etc. :)

I tu zaczyna się problem...

Cena tego Onkyo (około 3000 zł) nie stanowi problemu, ale pewny jestem, że jego bogatych funkcji sieciowych z pewnością nie wykorzystam... (no może bluetooth i ewentualnie internetowe radio)

Myślę, że możliwości ampli typu TX-8220 (mniejsza moc i zaledwie bluetooth, około 1300 zł) w zupełności by mi wystarczyły - pytanie tylko czy brzmieniem dorównałby starszemu bratu i wysterowałby właściwie te monitorki?

Druga kwestia to B-R umieszczony z tyłu obudowy... Niestety/stety kolumny mogą być umiejscowione max 15 cm od ściany - czy to wystarczy? Sprzedawca zapewnił, że w zestawie są zatyczki do B-R, co w tym wypadku zyskuję/ tracę?

 

A może zwrócić swoją uwagę w stronę czegoś innego? Coś z B-R z przodu np. zestaw typu:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n303d-bw-685-s2.html

PS. Wiem czym charakteryzują się  Bowersy z tej serii :)

 

 

 

 

 

Edytowano przez Jacenty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć posiadam Monitor audio bronze 1, stoja na podstawkach odstawione od sciany jakies 15cm, niewiem jak silver 1 ale bronze 1 nie sa to jakies basowe monitory wiec zatykanie bass reflexu wg mnie poskutkuje wgl.. brakiem basu u mnie to gra w pomieszczeniu 15m2 ale kolumny maja sporo miejsca po bokach.. 

Edytowano przez Bąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki. jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dżwieku, zwróć uwagę na wzmacniacz - Nad C338, który wyposażony jest w bluetooth oraz Google Chromecast oraz wspomniany amplituner Onkyo TX-8270. Niższych modeli amplitunerów nie polecam, poza gorszym wyposażeniem, co akurat u nas nie jest probleme, oferują wyraźnie gorszą jakość brzmienia. Natomiast brzmieniowo moim zdaniem Nad będzie najlepszą opcją.

Kwestia kolumn - spójrz na bardzo dobre monitory Phonar Veritas M2 Style. To równe, dobrze wypełnione brzmienie, świetne połączenie z żywiołowym, swobodnie geającym wzmacniaczem Nad. Kolumny są bardzo eleganckie, świetnie wykonane. Moja rekomendacja. Drugą opcją jest swietny monitor System Audio Saxo 5. To swobodne, dobrze wypełnione granie. Warto także spojrzeć na Elac Uni-Fi BS U5.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przylądku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odzew.

W recenzji Monitor Audio Silver 1 wyczytałem, że sprawiają problem z ustawieniem stąd obawa o bliskość od ściany...

@Q21 Nad ciekawy, ale warunek żony to wszystkie "klocki" z jednym logo, a odtwarzacz DVD/BluRay jest konieczny - kończymy remont i estetyka musi być zachowana.

Co sądzisz o modelu TX-8250? Czy poza HDMI dużo tracę brzmieniowo względem 8270 przy tak niewielkich kolumnach? Jak oceniasz odtwarzacz DB-SP353?

Przyznam, że te Elac-i też słuchałem na jakimś wyższym modelu Yamahy i zaskoczenie było bardzo pozytywne...

Zastanawiam się tylko czy przy tak małej średnicy głośnika nie będzie zbyt mało basu w moim mieszkanku. Aktualnie słucham leciwych 3-drożnym Braunów LS-80 na 8" wooferku.

Szkoda, że dzieli 200 km... Wrocław niby duży, ale na półkach elektroniki jak na lekarstwo...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem temat jednej marki i wzorniczo dopasowanego zestawu. W przypadku Onkyo jeśli nie zależy nam na złączach HDMI, można spokojnie zejść do TX-8250, urządzenie oferuje praktycznie identyczne brzmienie jak TX-8270. Odtwarzacz BD-SP353 to bardzo podstawowy odtwarzacz, jednak jeśli podłączymy go kablem cyfrowym do amplitunera i wykorzystamy przetworniki w amplitunerze dzięki takiemu połączeniu, uzyskamy bardzo dobrą jakość dźwięku.

Kwestia kolumn - Monitor Audio Silver 1 czy nawet najnowsze Silver 50 to nieduże kolumny, które najlepiej czują się jako kanały efektowe w kinie domowym, ale nagłośnienie niewielkiego pomieszczenia. Znacznie lepszą opcją będzie SIlver 2 lub nawet z niższej serii Bronze 2. W przypadku tych kolumn mamy znacznie lepsze dociążenie, dynamikę, spójność. Z Silver 1 miałbym także pewne wątpliwości w Twoim systemie, czy oby nie będzie to dźwięk zbyt jasny, ostry, suchy.

Z Wrocławia masz do nas 1.5-godziny drogi, cała droga autostrada, na miejscu duży prywatny, tylko dla naszych Klientów parking. Przemyśl, czy nie warto jednak przyjechać do nas i wybrać taki system, z którego będziesz w pełni zadowolony, dobrany pod Twoje preferencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Posiadam DB-SP353. Oceny tego modelu pod jakim względem oczekujesz? Jeśli chodzi o funkcjonalność, to wszystko jest opisane w instrukcji urządzenia. Natomiast, nie tylko moim zdaniem, odtwarzacz dobrze radzi sobie z graniem w stereo, a to kryterium było dla mnie najważniejsze. Nie jestem specjalistą w dziedzinie audio, ale brzmieniowo chyba właśnie TX-8250 będzie lepszy od TX-8270 ze względu na to, że w modelu 8250 zastosowano przetworniki cyfrowo analogowe AKM AK4452VN, a w 8270 przetwornik AKM (AK4438) 384 kHz/32-bit, czyli na chłopski rozum model niższy, co może świadczyć o różnicy w dźwięku, a przynajmniej innym przeznaczeniu w/w modeli ( stereo/kino). Jeśli jestem w błędzie to proszę o pomoc w dyskusji.

Pzdr.

Edytowano przez Oxywie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Oxywie Dzięki za info. Odtwarzacz z przeznaczeniem do stereo i dvd/blu ray dla dziecka.

Powiedz proszę jak z szybkością,kulturą pracy, głośnością?

Mam aktualnie jakiś badziewny (DVD/Blu Ray) od samsunga i do bajek w ciągu dnia może być, ale w czasie nocnych seansów zamiast dialogów słyszę napęd...

 

O opcji z przetwornikami z ampli przytoczonej przez Q21 usłyszałem też przy odsłuchu TX-8270 - wydaje się bardzo ciekawa.

 

@Q21 Decyzja o zestawie TX-8250 + BD-SP353 praktycznie zapadła - proszę cię o PW z propozycją cenową na taki zestaw

Jakie okablowanie (sygnałowe, głośnikowe) byś zaproponował?

 

Wycieczkę na odsłuch trzeba jeszcze z żoną przedyskutować :)

Nie da się ukryć, że najlepiej byłoby odsłuchać odsłuchać kolumny w swoim wnętrzu...

 

Dopisz proszę swoje propozycje cenowe na wspomnienie zestawy Monitor audio przy założeniu całego zestawu i płatności przelewem/gotówką :)

edit: obudowy black oak

Edytowano przez Jacenty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele 8270 i 8250 grają praktycznie identycznie. Przy ślepym odsłuchu na nowych nie znanych kolumnach na pewno nie wskażesz który jest który. Co do kolumn, to faktycznie małe kolumny a bardzo dźwięczne robi Elac i tu oprócz tańszego B5 i b6 polecam unifi. Zapraszam Cię na odsłuch lub po wypożyczenie kolumn do domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...