Skocz do zawartości

Początkujący meloman, prośba o pomoc w wybraniu pierwszego audio


batanek

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Jestem początkującym melomanem, który próbuje sobie stworzyć pierwszy nowy zestaw stereo. 

Pokój w jakim będzie codzienny odsłuch ma 26 m2. Wymiary 4x 6,5 m

Muzyka zróżnicowana, sporo elektroniki - soft house oraz jazzu i troche muzyki klasycznej, czasami pop- tu juz żony preferencje:). Mam do wydania 3000 tys wiem ze to nie jest powalająca kwota, nie spodziewam sie cudów ale myśle ze będzie mi brzmieniowo wystarczać.

Co do amplitunera to na pewno chciałbym mieć funkcje sieciowe i  Airplay. Zależy mi na w miarę równym, ocieplonym brzmieniu. 

 

Z dotychczasowych poszukiwan wybrałem kilka zestawow i prosiłbym o porade.

 

1. Yamaha R-N402D + STX Electrino 150

 

2. Yamaha R-N303D + Indiana Line Nota 550X

 

3. Marantz MCR611 + Wharfedale Diamond 220

 

Jest jeszcze szansa na upolowanie zestawu z marantzem mce 611 i kolumnami canton 706

 

 

Będę wdzięczny za porade.

54 minuty temu, batanek napisał:

Dzień dobry,

 

Jestem początkującym melomanem, który próbuje sobie stworzyć pierwszy nowy zestaw stereo. 

Pokój w jakim będzie codzienny odsłuch ma 26 m2. Wymiary 4x 6,5 m

Muzyka zróżnicowana, sporo elektroniki - soft house oraz jazzu i troche muzyki klasycznej, czasami pop- tu juz żony preferencje:). Mam do wydania 3000 tys wiem ze to nie jest powalająca kwota, nie spodziewam sie cudów ale myśle ze będzie mi brzmieniowo wystarczać.

Co do amplitunera to na pewno chciałbym mieć funkcje sieciowe i  Airplay. Zależy mi na w miarę równym, ocieplonym brzmieniu. 

 

Z dotychczasowych poszukiwan wybrałem kilka zestawow i prosiłbym o porade.

 

1. Yamaha R-N402D + STX Electrino 150

 

2. Yamaha R-N303D + Indiana Line Nota 550X

 

3. Marantz MCR611 + Wharfedale Diamond 220

 

Jest jeszcze szansa na upolowanie zestawu z marantzem mce 611 i kolumnami canton 706

 

 

Będę wdzięczny za porade.

Zapomniałem dodać, ze często będę słuchał dość cicho tego zestawu, pewnie to ma tez duże znaczenie wiec wolałem dodać:) dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, batanek napisał:

Co do amplitunera to na pewno chciałbym mieć funkcje sieciowe i  Airplay. Zależy mi na w miarę równym, ocieplonym brzmieniu. 

Wzmacniacz Yamahy brzmienia nie ociepli.

może takie rozwiązanie: https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/accessories/wxad-10/index.html  + używany klasyczny wzmacniacz  (Marantz, NAD, Rotel) + nowe kolumny z tych co zaproponowałeś.

Wówczas łatwiej będzie domknąć budżet i brzmienie będzie jakościowo lepsze od tego co zaproponowałeś.

minus taki, że nie nie jest to w jednym pudełeczku tylko dwóch, ale lepiej spełni Twoje założenia.

 

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matlej napisał:

Wzmacniacz Yamahy brzmienia nie ociepli.

może takie rozwiązanie: https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/accessories/wxad-10/index.html  + używany klasyczny wzmacniacz  (Marantz, NAD, Rotel) + nowe kolumny z tych co zaproponowałeś.

Wówczas łatwiej będzie domknąć budżet i brzmienie będzie jakościowo lepsze od tego co zaproponowałeś.

minus taki, że nie nie jest to w jednym pudełeczku tylko dwóch, ale lepiej spełni Twoje założenia.

 

Dziękuje za podpowiedz, chętnie skorzystam z takiej opcji, nie przeszkadzają mi dwa elementy.

 

jako ze jestem zielony to byłbym wdzięczny za podpowiedz wokół jakich wzmacniaczy klasycznych sie poruszać, czego szukać?

 

dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, batanek napisał:

Dziękuje za podpowiedz, chętnie skorzystam z takiej opcji, nie przeszkadzają mi dwa elementy.

 

jako ze jestem zielony to byłbym wdzięczny za podpowiedz wokół jakich wzmacniaczy klasycznych sie poruszać, czego szukać?

 

dziekuje

Czy marantz pm7200 to będzie dobry wybór??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marantz pm7200 to ciekawy model :

http://stereo.ru/before/test.php%3Farticle_id=113&page=2.html - wg testów bardzo dobry, ale poczekaj na opinie kogoś kto go miał fizycznie.

Producent zaleca kolumny o znamionowej impedancji 8 ohm i powyżej... więc jeśli takie wybierzesz to ok

 

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glebszym zastanowieniu dzis- wysnulem taka teze, nie wiem czy moj tok myslenia jest dobry, byc moze ktos mi podpowie lepsze rozwiazanie. 

Aktualnie mam mieszkanie, ale w niedlugiej perspektywie bede nosil sie z zamiarem zakupu domu, rodzina sie powieksza:) a skoro taki zestaw ma byc na lata to w zwiazku z tym moze lepiej zakupic amplituner kina domowego - i dwie kolumny w tym momencie, a potem rozbudowac sobie zestaw do kina domowego.

Spodobal mi sie Onkyo TX- RN474 dokupiłbym teraz dwie kolumny STX Electrino 150, a w przyszlosci uzupelnil o pozostale glosniki z tej serii

 

Czy takie rozwiazanie ma sens?? Czy moze lepiej kupic ampli stereo, i potem zmienic na nowy do kina domowego, docelowo wlasnie taki zestaw bym chcial skonfigurowac.

 

Dzieki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odsłuchaj sprzęt który będziesz kupował.

Druga rzecz, takie onkio nie będzie tak dobrze grało muzyki stereo, ale to Twoja decyzja i chcesz mieć docelowo kino domowe. Nie ma co za dużo zmieniać sprzetu, bo za każdym razem sie traci. Polecam iść w docelowe rozwiązania, czyli jeśli twierdzisz że kino domowe, to kino domowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...