Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha RX-V671 lub Onkyo TX-NR717


Robert2000

Recommended Posts

Witajcie. 

Mam na "oku" używaną Yamaha RX-V671 lub coś z Onkyo np. TX-NR717 . Jakie rekomendujecie do nich głośniki ? ( Wiecie, że to amplitunery kina domowego). ALE temat  jeszcze otwarty bo szukam pomysłu na fajne stereo z okolicznościową "zabawą" w kino domowe - film, koncert (gier nie uskuteczniam !)

Mogę zawrócić jeszcze "z tej drogi" i iść w kierunku stereo. Ale.... stereo zazwyczaj nie mają HDMI. No dobra jest Onkyo TX-8270 ale jego cena 2999 zł w stosunku do wielokanałowca (zapewne  mającego wiele wad)  656 czy 676 jest zaskakująca. 

I co dalej ? Próbuję penetrować wtórny rynek. Wole np. kupić fajne przody KEF, Tannoy, Indiana,  za rozsądne ceny.

Budżet? Powiedzmy że mam na to 5-10 tys. W moim przypadku finanse nie są problemem  a świadomość "głupio" wydanych środków. Ale.... jak bym kupił ampli za 1000 (1500) , a do tego DOBRE (czytaj cenowo poprawne) przody (uwaga niestety podstawkowe! ) używane za kolejne 2000 , blu ray za 1000-2000 , central za 800 a sub za 1500 to byłoby od 6300 zł ze spokojnym rozważaniem pójścia w górę.  Świadomie nie pisze o tyłach bo "coś tam" mam.  

REASUMUJĄC:

1. iść w kierunku kina domowe go (pokój ustawny)

2. Jakie głośniki do:    RX-V671, TX-NR717 lub .... no dobra nowego Onkyo TX-8270.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 717 gra tak samo jak 616. Seria 7 była i jest lepszym wyposażeniem modelu 6tego. Jeśli dobrze pamiętam, ten model ma po prostu pre out i t wygrywa jeśli chcesz się bawić w stereo + kino. Pod warunkiem że kupisz prosta integrę do kompletu.

Ale jeśli nie to dźwiękowo będzie to seria 6.

Oba modele są ok. Ale brałbym wtedy Yamahę, bo pewnie będzie tańsza.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...