Skocz do zawartości

Konwersja mp3 do flac


grzegorz8370

Recommended Posts

Pliki sa zapisane na zewnetrznym dysku twardym sformatowanym jako ntfs. Jak sie teraz okazalo problem jest nie z mp3 tylko flac. Pobralem pliki z netu opisane jako mp3 ale komputer widzi je jako flac. Mam ich dosc duzo pobranych w roznym czasie. I to wlasnie te pliki nie sa widziane przez amplituner. Pliki, ktore byly opisane jako flac sa odtwarzane bezproblemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszmy przy okazji tego tematu jasno i wyraźnie taka konwersja nic nie wniesie i nie zmieni w kwestii jakości. Pół biedy jak taki zabieg ktoś robi bo np. sprzęt odtwarza mu tylko flac i musi i zrobi sobie dla siebie z Mp3 320 kb/s  takiego Flaczka, ale normalnie nie ma to sensu. Przerabianie np. Mp3 128 kb/s na Flac nie ma sensu , bo zwyczajnie z  g..na bata nie ukręcisz. Inna sprawa ileż w sieci funkcjonuje zrobionych Flaczków z tych kiepskich Mp3 64, czy 128...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jakiś sprzęt nie obsługuje formatu dysku ntfs nie jest niczym dziwnym, nowsza wersja oprogramowania może czasem to umożliwiać. To jakie obsługuje formaty plików audio to zależy od możliwości układu logicznego i oprogramowania. Dziwny jest fakt ze jakieś urządzenie nie obsługuje mp3 i bez problemu działają na nim pliki flac. Problem będzie raczej dotyczył plików o zbyt wysokim bitrate, lub jeśli są z błędami. Często taki problem dotyczy plików wma które mogą być zabezpieczone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym, czy niezawieraną wirusów lub innego badziewiasta?

2) Jeżeli problem jest z dyskiem twardym i jego formatem, to urządzenie nie powinno go rozpoznawać. W takiej sytuacji, nie musi kupować pendrive, wystarczy zgrać pliki na komputer i sformatować dysk do fat32.

3) Z informacji które napisał kolega rozumiem, że urządzenie widzi dysk i pliki ale ich nie odtwarza. To moje pytanie. Czy komputer może odtworzyć te pliki poprawnie? Bardzo prawdopodobne jest, że pliki są uszkodzone.

4) Jeżeli komputer widzi te pliki jako flac, to jakie rozszerzenia mają pliki i rozmiar? Jeżeli pliki są małe (jak mp3) a pliki mają rozszerzenia flac, to zmień rozszerzenia plików na .mp3 

urządzenia same nie sprawdzają plików, jakiego są typu, taką informację odczytują sprawdzając rozszerzenie pliku.

5) jeden z pierwszych bezpłatnych programów do konwersji plików audio na który natrafiłem w internecie to Freemake Audio Converter - myślę, że wart wypróbowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzieki za podpowiedzi. Zrobilem tak, wyselekconowalem nieodczytywana pliki i przekonwertowalem je za pomoca programu Direct Audio Converter and Cd Ripper do formatu flac. Problem zrobil sie jeszcze dziwniejszy. 8 na 10 plikow jest odczytywanych. Po ponownej konwersji tych samych plikow zrodlowych okazalo sie, ze oczytywanych jest 9 plikow ale ten jeden nieodczytywany jest inny niz poprzednio. Komputer odtwarza wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk, nie wiem czy czytales wczesniejsze posty z tego tematu, ale wieksza czesc plikow zapisanych na portycji ntfs jest poprawnie odczytywana. Teraz na temat. Przed formatowaniem tej partycji skopiowalem wszystkie pliki na inna partycje ntfs tego samego dysku twardego. Przyszlo mi do glowy zeby sprobowac je odtworzyc i....sa poprawnie odtwarzane. To musial byc problem z informacjami o lokalizacji plikow. Kopiuje teraz z powrotem pliki na poprzednia partycje sformatowana na ntfs i dam znac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzegorz8370 napisał:

Kubakk, nie wiem czy czytales wczesniejsze posty z tego tematu, ale wieksza czesc plikow zapisanych na portycji ntfs jest poprawnie odczytywana. Teraz na temat. Przed formatowaniem tej partycji skopiowalem wszystkie pliki na inna partycje ntfs tego samego dysku twardego. Przyszlo mi do glowy zeby sprobowac je odtworzyc i....sa poprawnie odtwarzane. To musial byc problem z informacjami o lokalizacji plikow. Kopiuje teraz z powrotem pliki na poprzednia partycje sformatowana na ntfs i dam znac. 

No i wszystko gra. To rzeczywiscie musial byc problem z systemem alokacji plikow. Mam na tym dysku ponad 200Gb muzy. Pendrive nie wchodzi w gre.

Edytowano przez grzegorz8370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...