Skocz do zawartości

Dali Zensor 3 vs Monitor Audio BX2


djmuody

Recommended Posts

Witam Was serdecznie. Posiadam aktualnie taki zestaw: Kolumny: Monitor Audio BX2, wzmacniacz AMC XIA i odtwarzacz ONKYO C-N7050, wszystko spiete przewodami Melodika Purple.  Otóż po osłuchaniu się z tymi kolumnami, chciałbym czegoś lepszego. BX2 graja jakoś tak płasko analitycznie i ta góra... Góra jest taka jakby nazwać taka metalowa talerzowa...I jakby to ująć te BX2 są głośne...Bardzo mnie zaintersowaly Dali Zensor 3. Potrzebuje stonowanej góry, ale takiej wiecie detaliczniej, zeby bylo krystalicznie i te soprany brzmiały tak gładziutko i żeby niskie tony tak ladnie schodzily nisko. Niby mówią ze Dali Zensor 3 dadzą to czego oczekuje, to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MobyDick napisał:

No to ktoś sobie z Ciebie robił jaja chyba :) .W Zensorach na pewno góra nie jest stonowana.

a co byś polecił z kolumn podstawkowych? Nie mówię, ze ma być też nie wiadomo jak ciepło, ma być fajnie, tak ze jak zakładam słuchawki AKG 240 MKII, to ma być tak na kolumnach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem do czego podłączyłeś te słuchawki bo one są detaliczne do bólu, choć mają niezły bas. W końcu to monitory studyjne. Z tymi DYNAUDIO EMIT 20 może być ciekawie. Jeśli chodzi o podobieństwo do K 240 to radził bym posłuchać KEF Q300 lub nowsze Q350.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

No to nie wiem do czego podłączyłeś te słuchawki bo one są detaliczne do bólu, choć mają niezły bas. W końcu to monitory studyjne. Z tymi DYNAUDIO EMIT 20 może być ciekawie. Jeśli chodzi o podobieństwo do K 240 to radził bym posłuchać KEF Q300 lub nowsze Q350.

A widzisz analityczne, ale nie męczą.. ;)  Dynaudio Emit 20 są świetne tylko za drogie dla mnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.01.2018 o 19:56, djmuody napisał:

Witam Was serdecznie. Posiadam aktualnie taki zestaw: Kolumny: Monitor Audio BX2, wzmacniacz AMC XIA i odtwarzacz ONKYO C-N7050, wszystko spiete przewodami Melodika Purple.  Otóż po osłuchaniu się z tymi kolumnami, chciałbym czegoś lepszego. BX2 graja jakoś tak płasko analitycznie i ta góra... Góra jest taka jakby nazwać taka metalowa talerzowa...I jakby to ująć te BX2 są głośne...Bardzo mnie zaintersowaly Dali Zensor 3. Potrzebuje stonowanej góry, ale takiej wiecie detaliczniej, zeby bylo krystalicznie i te soprany brzmiały tak gładziutko i żeby niskie tony tak ladnie schodzily nisko. Niby mówią ze Dali Zensor 3 dadzą to czego oczekuje, to prawda?

Posiadacz Dali Zensor 3 z tej strony, miałem podobne problemy na starcie i ostatecznie dużo dała wymiana kabli RCA na Melodika. https://www.ceneo.pl/16784900

Byłem zaskoczony, ale fajnie wyrównały górę, w przypadku tak analitycznych głośników, trzeba się pozbyć wszystkich wąskich gardeł :) Dodatkowo trzeba dać im trochę czasu żeby się wygrzały. Możesz jeszcze spróbować wymienić zworki na melodike, ponieważ twój wzmacniacz oferuje taką opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 17:10, ald890 napisał:

Posiadacz Dali Zensor 3 z tej strony, miałem podobne problemy na starcie i ostatecznie dużo dała wymiana kabli RCA na Melodika. https://www.ceneo.pl/16784900

Byłem zaskoczony, ale fajnie wyrównały górę, w przypadku tak analitycznych głośników, trzeba się pozbyć wszystkich wąskich gardeł :) Dodatkowo trzeba dać im trochę czasu żeby się wygrzały. Możesz jeszcze spróbować wymienić zworki na melodike, ponieważ twój wzmacniacz oferuje taką opcję.

I takie RCA mam od samego poczatku, dokladnie ten sam model. Przewody do kolumn tez melodika. Tylko zworki oryginalne metalowe. Ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze wymiana zworek by pomogla...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 12:40, djmuody napisał:

I takie RCA mam od samego poczatku, dokladnie ten sam model. Przewody do kolumn tez melodika. Tylko zworki oryginalne metalowe. Ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze wymiana zworek by pomogla...

No tak tylko, że ja posiadam Dali Zensor 3, a ty dopiero je planujesz kupić trochę nie doczytałem :) Miałeś już okazję ich słuchać? Dodam jeszcze, że mój wzmacniacz to NAD c352

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Dali zensor 3 są bardziej dojrzałe brzmieniowo od Monitor Audio BX2. Owszem góra Dali 3 nie jest super łagodna, ma dużo informacji, no ale nie jest tak metaliczna jak ta w MA. Pytanie co masz, bo w tekście pojawiły się też Monitor Audio bronze 2, a to nie to samo co BX2, nowsze bronze 2, grają bardziej sucho twardo, precyzyjniej od swych poprzedników-BX2. Jeśli masz MA bronze2 to zmiana na Dali zensor 3 to przeskok stylu i charakteru brzmienia.

Obawiam się że kabel Melodika BSC2330 względem obecnego PR na takim zestawie nie wniesie efektu wow, także nie wniesie to czego chcesz-  nie utemperuje góry, po nawet Melodika którą masz i tak nieco łagodzi przekaz, oczywiście w skali niuansów brzmieniowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...