Skocz do zawartości

Kolumny do yamaha r-n602


Avarhis

Recommended Posts

Cześć,

Mam amplituner Yamaha r-n602 i chciał bym dobrać do niego niedrogie kolumny.

Rozważałem modele Magnat Shadow 207 lub JBL Arena 170. Czy ten amplituner zagra dobrze z tymi kolumnami? Zależy mi żeby kolumny występowały w kolorze białym. A te modele mieszczą się w moim zasięgu cenowym (zwłaszcza JBL) i spełniają ten warunek. Poza tym miałem styczność zarówno ze sprzętem jednej jak i drugiej firmy i mam o nich jak najbradziej pozytywne zdanie. Niestety nie mam zbytnio czasu na odsłuch więc liczę na waszą pomoc. 

Pokój około 3,5m na 6m. Rysunek załączam. Zestaw oczywiście będzie stał przy TV.

Muzyka której słuchamy w domu jest bardzo różna, Rock, Pop, stary Hip hop, Blues czasem klasyczna i filmowa a do tego jeszcze piosenki dla dzieci;)

Bas lubię żeby był wyraźnie zaznaczony ale bez przesady. Rozważam też ewentualne dodanie do tego kiedyś suba, ale to w przyszłości i bardziej pod kątem filmów niż muzyki.

Ponad to chciał bym do tego dobrać jakiś gramofon w cenie ok 1000zł. 

 

plan.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę konfigurację Twojego systemu, wielkość salonu oraz preferencje brzmieniowe, zdecydowanie moim zdaniem lepszą opcją będą dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150 bądź większe Electrino 250. Wszystkie wymienione powyżej kolumny są dostępne w kolorze białym, co jednak najważniejsze, bardzo dobrze współpracują z elektroniką Yamaha. Pylon Audio to równe, pełne, dynamiczne, ale także uniwersalne brzmienie. STX Electrino 150 to trochę jaśniejszy przekaz, ale nadal z zachowaniem dobrego wypełnienia. Największe STX Electrino 250 to bardziej koncertowe, dynamiczne, efektowne granie z wyraźniej podbitymi skrajami pasma.

Jbl Arena 170 to charakter brzmienia najbliższy modelowi Electrino 250, natomiast z mniejszą potęgą, dociążeniem, mocą. Jest to jednak także kolumna, którą można brać pod uwagę.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, tak jak Avarhis mam w planie zakup Yamaha r-n602, co do głośników zakładam podłogowe, wybór tylko przy odsłuchu (wizualnie podobają mi się Pylon Audio Pearl 25 białe, a jeszcze piękniejsze Heco Aurora Ivory White), ale mam pytanie o suba - czy z uwagi na brak miejsca na standardowego suba np. Magnat 302 A jest sens zakup suba YAMAHA YST-FSW050? aktualnie odległość sofy od zestawu to jakieś 2,5-3m, ale pomieszczenie ma 4,5x4,5 (równie dobrze sofa po przemeblowaniu może wylądować w odległości 4,5m).

Edytowano przez kredka9r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kredka9r napisał:

Cześć, tak jak Avarhis mam w planie zakup Yamaha r-n602, co do głośników zakładam podłogowe, wybór tylko przy odsłuchu (wizualnie podobają mi się Pylon Audio Pearl 25 białe, a jeszcze piękniejsze Heco Aurora Ivory White), ale mam pytanie o suba - czy z uwagi na brak miejsca na standardowego suba np. Magnat 302 A jest sens zakup suba YAMAHA YST-FSW050? aktualnie odległość sofy od zestawu to jakieś 2,5-3m, ale pomieszczenie ma 4,5x4,5 (równie dobrze sofa po przemeblowaniu może wylądować w odległości 4,5m).

Lepiej skupić się na wybraniu ładnej sofy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dzięki za kubeł zimnej wody, nawet o tym nie pomyślałem, kwotę na sub mogę dołożyć na głośniki :) nie wiem czemu, ale miałem przekonanie, że sub być musi a tu proszę, pozostaje kwestia prawidłowego dobrania zestawu, co już nie będzie takie proste. Wspomniane były magnat shadow 207, czy przy Yamaha r-n602 i pomieszczeniu 4,5x4,5m warto dołożyć do modelu 209?

 

MobyDick sofa ładna już stoi od roku, tylko brakuje powodu żeby z niej korzystać, dlatego (w końcu) jest gramofon, i czeka na odpowiedni sprzęt.

Edytowano przez kredka9r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś jeszcze na forum o różnych modelach Yamaha dokładnie o A-S501, R-S700, patrząc na to, że cenowo są w całkiem przystępnej dla mnie cenie (w okolicy krakowa znalazłem ładną cenę zwłaszcza na A-S501) + uznałem również, że nie dokońca potrzebuje funkcji sieciowych (spotify, tidal, radio internetowe, multicast, sterowanie smarfonem), a najważniejsze dla mnie jest podłączenie TV, gramofonu i być może w przyszłości CD może lepiej wybrać wzmacniacz A-S501, a różnicę w cenie zainwestować w kolumny? Czy to dobry pomysł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz funkcji sieciowych, które ewentualnie jesteś w stanie dołożyć za pomocą tanich rozszerzeń, to idź zdecydowanie w stereo. As501 jest fajnym wzmacniaczem i optymalnym cenowo. Chodź widziałem naprawdę bardzo dobre oferty na używane as700 i 701. Nawet w okolicy 1000-1400 zł. Uważam, że warto dołożyć. Otwiera ci to możliwość zastosowania szerszej grupy kolumn. 

Czy te są już wybrane?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zwróciłem używany AX-570, selektor imput był uszkodzony :( (prawdopodobnie raczej problemy ze stykami), wiem że to dużo starszy model, ale nie myślałem że na dzień dobry będzie potrzebny serwis (zwłaszcza że reklamowany jako 100% sprawny). Gdyby nie to, zostałby u mnie na zawsze :) Zmieniłem podejście i wolałbym pójść w nowy sprzęt z gwarancją, jeżeli usłyszałbym znaczną różnice pomiędzy as501 a as700/701 myślę, że byłbym w stanie dopłacić do wyższego modelu. Aktualny amp jaki mam, używam około 10 lat, najwyższy czas na zmianę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem troche poczekać jeszcze z zakupem kolumn. Obecnie rozważam jbl 180 albo dali zensor 5. Planuje wybrac sie wkrótce posłuchać jak grają i wtedy dokonam wyboru. Obecnie ze względu na cene bardziej skłaniam sie ku 180. Zakładając ze zdecyduj sie na jedne z tych kolumn, prosił bym o polecenie niedrogiego gramofonu ktory dobrze zagra z moim aplitunerem i tymi kolumnami. Planuje wydac max 1000 moze 1200 zł. Muzyki sucham z cd więc gramofon nie bedzie podstawą do odtwarzania muzyki, raczej dodatkiem. Mam troche winyli ktorych chcial bym tez posłuchac a nie mam na czym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym. Wszyscy piszą że jest sprawny. A połowa jest że złomów w Niemczech. Ale to nie ten temat.

Tak różnica między as 501 a as701 jest. Niższy model gra bardziej skrajami pasma i jest wyraźnie słabszy mocowo. Z kolei 701 gra równiej i pełniej, do tego moc powoduje poczucie swobody. 

Mam go na stanie mogę ci wypożyczyć przed zakupem.

Dnia 27.01.2018 o 13:31, Avarhis napisał:

Postanowiłem troche poczekać jeszcze z zakupem kolumn. Obecnie rozważam jbl 180 albo dali zensor 5. Planuje wybrac sie wkrótce posłuchać jak grają i wtedy dokonam wyboru.

 

To dobrze bo nie wybierzesz ani jednego ani drugiego :)

Nie drogi dobry gramofon to Marantz. Masz go za około 500-800 zł w  zależności gdzie.

Nieco lepsze TEAC albo Audiotechnika.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdawałem sobie sprawę o ryzyku i zaryzykowałem, nie kosztowało mnie na razie to więcej niż jedna wysyłka kurierska, sprawa w toku.

Ja zakupiłem używany gramofon (moim zdaniem z pewnego źródła) Kenwood KD-4100, full automat z nową wkładką i igłą, ze wspomnianą Yamaha super (na starych kolumnach), wolałem zainwestować w taki niż w nowy do 500zł.

 

IMG_20180116_160007379.jpg

IMG_20180116_160035981.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...