Skocz do zawartości

Jaki wybrac zestaw stereo?


Zmiter

Recommended Posts

Witam, nie jestem jakimś super znawcą jeżeli chodzi o sprzet audio dlatego piszę tu do Was z wielką prośbą o pomoc przy doborze zestawu stereo.
Głosniki głównie będą używane do słuchania dźwięku z telewizora tzn. głównie filmy, wydarzenia sportowe, kanały muzyczne, a także do słuchania muzyki z radia internetowego czy YouTube'a stąd moje preferencje do amplitunera sieciowego. Pokój ma ok. 25m2. Nie chce byc uzelezniony tylko od dźwieku z głośników od telewizora stąd chęć kupna jakiegoś zestawu stereo.
Co uważacie o takim zestawie, Yamaha R-N402D + Indiana line Tesi 561? Czy może lepsza opcja to będzie Yamaha R-N402D + MAGNAT Quantum 677? Prosze o jakies sugestie, opinie, z góry wielkie dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz uniwersalny, sieciowy system hi-fi, Twoje propozycje z kolumnami Indiana Line i Magnat są optymalne, natomiast ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

W cenie około 3500 zł. moim zdaniem najlepszą opcją będzie wspomniany przez Ciebie zestaw Yamaha R-N402D z kolumnami Indiana Line Tesi 561, natomiast z mojej strony zasugerowałbym jeszcze propozycję, opartą na świetnych brytyjskich kolumnach Tannoy Mercury 7.4, ewentualnie bardziej dynamicznych, podkreślających skraje pasma Dynavoice DF-5.

Jako alternatywa warto także spojrzeć na najnowszy amplituner Pioneer SX-N30AE (nie myl ze starym SX-N30DAB), który oferuje w ciekawym zestawie z bardzo dobrymi kolumnami Q Acoustics QA 3050 w pakiecie promocyjnym.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Namawiam do zapoznania się z naszymi zestawami promocyjnymi stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zmiter napisał:

Oczywiście, że tak. Masa jest takich tematów i sprzęty często sie powtarzają, ale mi chodzi o dokładne zestawienie, które ja podałem i opinie na ich temat, ewentualne uwagi/sugestie oraz na co najlepiej zwrócić uwage, przy moich preferencjach, które podałem

Jeżeli tak to prawdopodobnie przez nieuwagę nie umieściłeś informacji:

- jakiego dźwięku oczekujesz (zimny/ciepły/dynamiczny/aanalityczny itp.)

- jak wyglada pokój, gdzie bedą stały kolumny, jak rozmieszczone względem siebie

- czy masz mozliwosc ew. manewrowania umeblowaniem pokoju

- czy czytałeś podstawy ustawień audio/sprzetu

gdyby te pytania wydawałyby sie bzdurne, to zajrzyj proszę do wątku „czy jest sens kupowania stereo za 10-12 tysięcy”, jest tuż obok.

warto przeczytać bo poziom absurdu sięgnął według mnie zenitu, ale doskonale obrazuje problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...