Skocz do zawartości

Czy można to podłączyć?


WhiteTiger

Recommended Posts

Witam,

Szukałem, szukałem i nie znalazłem...

Chodzi mi o moje kolumny... Nie wiem czy mogę je podłączyć to wzmacniacza... Chodzi mi o podłączenie 4 kolumn.

Na kolumnach pisze coś takiego:

impedance: high 6om low 8om

a na wzmacniaczu:

system 1 & 2: min 8 om

No i nie wiem właśnie czy te kolmny mają 6om czy 8om. Jak to można policzyć i o co w tym chodzi?

Bardzo prosze o pomoc.

Załączam jeszcze zdjęcia jednego i drugiego.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne podłączysz do zacisków czerwonego i czarnego i będziesz miał kolumnę 8 ohm.Swoją drogą pierwszy raz spotkałem się z kolumnami z zaciskami z różną impedancją.Mój wzmacniacz ma osobne zaciski dla 4 i 8 ohm ,ale lampy tak mają.Ale kolumny ,dziwne ale jak widać na zdjęciu prawdziwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ta kolumna grała jak należy, trzeba podłączyć kable do niebiesko-białego jak i czerwono-czarnego wtyku.
Pamiętam że jak kiedyś podobną kolumnę podłączałem do wieży, to czerwony-czarny wpinałem do wyjścia na jedną kolumnę, a niebiesko-biały wpinałem do wyjścia drugiego. Generalnie chodzi o to, że obydwa gniazda muszą być okablowane, ale z osobnych wyjść - spróbuj, pomoże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście!!!

A już chciałem dać sobie spokój z tymi kolumnami...

Różnica jest kolosalna... Gra prawie takie samo jak na wierzy od tych kolumn, jest jakby troszke mniej basu, ale i tak jest super... Może to wiana kabelków, bo narazie mam podpięte takimi bardzo cieniutkimi...

Ale w takim razie jak podłączyć do tego wzmacniacza cztery kolumny? Skoro jedna kolumna zajmuje mi dwie pary zacisków... Czy nic sie nie stanie jak podłącze to tak jak na rysunku?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...