Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000


Daniel Daniel

Recommended Posts

No i kupiłem zamówiłem dziś najnowsze co jeszcze w sklepach nie ma,Heco Aurora 1000 :-) trafiło mi się tanio w sklepie internetowym bo w Warszawie nie ma ich,poza tym ja dla sklepów audiofilskich jestem nikim,jak to dziś w rozmowie usłyszałem że nie jestem budżetowy ale zwykły zjadacz chleba a oni dla takich nie wyjmuja kolumn i żadnych w tym przedziale cenowym nie wygrzewają nawet :-)wszystko to do onkyo tx 8270 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie słuchałem yamachy,wzialem z jakiegoś sklepu bo są tylko dwa w Polsce chwilowo co je mają,jakis S4 Home sklep audiofilski z Oświęcimia,facet był miły,doradzil mi jak na lata użytkowania żebym wziął Aurora 1000 zamiast Aurora 700 a i cena kuszaca była bo w stolicy drogo jak cholera przeważnie,pogadalem i powiedział mi nawet że przy podłączeniu hdmi nie będzie różnicy jak przy podłączeniu z optycznego światłowodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne :-) i jest tak na tym blu audio,sa kolumny na stronie jbl studio 890l,nie wiem po co są skoro ich nie ma bo to stary wycofany model,ale facet był szczery mówi mi-wie Pan Paradigm np 11v7 i ogólnie to trochę przereklamowany jest,nie brzmi tak dobrze za tą cenę,jezeli chodzi o heco music style 900  to Wie Pan no mamy na stanie ale są w folii i nie wygrzane,aha mówię mi bo to budżetówki tak?to Pan to powiedział mówi mi,ja raczej wolę używać słowa zwykły zjadacz chleba,my takich kolumn tu nie rozgrzewamy,jezeli chce ktoś kupić to są w folii zapakowane i tyle :-) ale po co Panu music style skoro są wycofywane i weszły nowe Aurora?oooo to nie wiedziałem nawet mówię mu,wszedlem na neta i specyfikacje i opisy ludzi co kupili aurora 700 i są mega zachwyceni,dziekuje Ci bardzo sobie myślę mimo wszystko z całego złego dobrze mi powiedziałeś,no i rzeczywiście Aurora 700 to najnowszy odpowiednik music style 900,a Aurora 1000 to odpowiednik music style 1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel fajnie opisałeś jak nie powinien działać pracownik sklepu audio ;)

Nie może swoich odczuć , preferencji , opinii przerzucać tak wprost na klienta - każdy ma inny gust

Porządny sklep audio jeśli ma na stanie to wypakuje co tylko będziesz chcieć , oczywiście bez przesady ,że wpadasz 10-15 par kolumn odsłuchać , ale 3-4 kpl. spokojnie za 1 podejściem powinni.

Mnie salon dał do posłuchania to co zaproponowałem wg wcześniejszych porad na forum a dorzucili na 2gie podejście dodatkowo coś po za budżetem (widząc jakie nuty puszczałem) ,co znajdowało się na mej tajemnej liście ;) i właśnie to mi podpasowało - cenę zrobili by jako tako w budżecie się zmieścić i jestem zadowolony.

Niekiedy może ktoś mieć gorszy dzień i może na taki trafiłeś , skoro ktoś coś ma w ofercie to powinno mu zależeć by to sprzedać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie no widzisz jak to jest,ale przynajmniej dzięki jego szczerości i olewaniu klienta dobrze wybralem,tak te Aurora to ulepszone modele music styl,glebia i stereofonia i sopran lepszy,naprawde nie zastanawiałem się dłużej niż godzinę i wziąłem od razu póki promocja jest,bo w Warszawie jak dojdą przez drugą i trzecią rękę to się zaraz zrobi 6tysiecy,a opisałem wszystko szczerze jak rozmowa przebiegała,ten z tego S4 jak to usłyszał to mowi-hmmmmm to my tak do klienta nie podchodzimy,biedniejszy czy bogatszy staramy się zawsze doradzić i nikogo nie eliminujemy,fajnie mi się z facetem gadalo i też był szczery,mowi do mnie jak na lata ma być sprzęt to lepiej wziąć Aurora 1000  bo jeżeli chodzi o napedzenie kolumn to te i tamte potrzebują sporo i na cichszej muzyce do słuchania to też będzie Pan potrzebował mocy,wiec te kolumny tak czy siak będzie musiał Pan gałka we wzmacniaczu ich napędzić,a że Aurora 1000 ma jeszcze lepszy bas i glebie więc mówi mi abym kupił raz a dobrze na lata,a cena była 1000zl wyższa więc no tyle jak to.ma być na.lata to jeszcze jest do przełknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja cały czas też myślę o tych Autorach... mam Yamahe RN 602 i B&W 683 s2 ale wysokie tony kluja w ucho w tym połączeniu... trybu pure direct raczej nie używam.. . Bo wtedy niektóre kawałki w ogóle nie mają basu tylko górę... A słucham elektroniki i nie odpowiada mi to. Lubię głęboki mocny bas... mam pomieszczenie 35 m2 i te yamahe... b&w chyba jutro wystawie na sprzedaż tylko trochę mi ich szkoda... są drogie i ładne... heco aurora zagrają lepiej niż moje b&w? Jesli tak to które wybrać 700 czy 1000? I jak do tego wszystkiego podpasuje rn602... ? Jak sprzedam b&w to na pewno wypożyczam coś do 4500 zł na odsłuch do domu, nie mam zamiaru już słuchać w salonach... Tylko co zagra lepiej? Chce lagodniejszej ale jednoczeanie szczegolowej gory, wiecej srednicy i basu mocnego i nisko schodzącego. Lubie sluchac glosno- muzyka elektroniczna - głównie trance... W salonie wahalem się między zestawem b&w 683 s2 z yamaha za 6k wahalem się na tansze elac fs77 wychodziło niecałe 5k za komplet. Może elac fs78? Proszę o rady bo najpierw chce wiedzieć co wypożyczać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chemik1989 napisał:

heco aurora zagrają lepiej niż moje b&w?

Tak, na pewno zagrają bliżej temu co chcesz. Bo Bowers tak gra. Nie słuchałeś tego przed zakupem?

Do 35m jednak 1000ki. Wypożycz od nas i sprawdź.

Chorusy też mają górę. Moim zdaniem wymiana Bowersa na Focala nie jest sensowna.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tak, na pewno zagrają bliżej temu co chcesz. Bo Bowers tak gra. Nie słuchałeś tego przed zakupem?

Do 35m jednak 1000ki. Wypożycz od nas i sprawdź.

Chorusy też mają górę. Moim zdaniem wymiana Bowersa na Focala nie jest sensowna.

Piotrek

Właśnie o to chodzi że słuchałem... Ale sam twierdzisz i tu przyznaje 100% racji że salony audio mają specjalnie przygotowane salki itp... tam wszystko brzmi dobrze, w domu wszystko się zmienia. Słuchałem 4 rodzajów kolumn wszystkich z rn 602. Zauroczyly mnie b&w - czystością dźwięku, szczegółowościa, dynamika, w salce była średnica i bas... no i cena zestawu wiadomo że super... wróciłem do domu, sprzęt gra ale W domu jest inaczej, zdecydowanie ostrzej... no i brakuje mi tego co pisałem wyżej.. . Stąd chęć zmiany. Pan w salonie zapewnił mnie że b&w to najlepszy wybór do 6k (z ampli) że w przyszłości muszę pomyśleć nad lepszy ampli/wzmakiem ale czuje jednak że to nie moje brzmienie... chyba że faktycznie poszukać czegoś dobrego używanego zamiast 602... problem w tym że brak funduszy żeby dokladac... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chemik1989 napisał:

Może elac fs78?

Grają potężnym dołem, i są łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniacza od B&W, więc może i tędy droga.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Bo Bowers tak gra. Nie słuchałeś tego przed zakupem?

No pewnie, zamiast uświadamiać, że wzmacniacz, akustyka i rozmiar pomieszczenia mają w tej sytuacji kluczowy wpływ na brzmienie, lepiej napisać, że to po prostu taka kolumna, i najlepiej sprzedaj Pan to i kupuj moją. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie . Napisałem wcześnie że towar powinien mieć cenę niższą i być traktowany jako używany - tak pewnie było by uczciwie . Nie doszukuj się niczego więcej"

Jeśli tak, to odsłuchujący w domu klient powinien pokrywać koszt tych 25% późniejszego rabatu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...