Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000


Daniel Daniel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przesyłam zdjęcie swojego zestawiku i jego miejsca... moj salon z aneksem jest baaaardzo ciężki pod względem akustyki... I nie ma mam mozliwosci innego ustawienia kolumn. Dlatego trochę też boję się o tylny br. Ale postanowiłem że próbuje sprzedać b&w i słuchać już w domu czegoś innego... m in. Tych heco i mam okazję posłuchać elac fs78. Pozdrawiam

20180207_164507.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że próbowałem, dokładnie tak jak piszesz... cały system w lewo i do przodu i szerzej od siebie i skręcone i prosto itp. Itd. I co do uzyskanych efektow:

1)0 poprawy basu, rzekłbym nawet że przy odsunięciu do przodu trochę to mniej ale nieznacznie, 

2)na pewno lepszy efekt stereo, większa scena i jakos ogólnie lepiej ale tak czy siak samo brzmienie zestawu to nie to.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chemik1989 napisał:

Pan w salonie zapewnił mnie że b&w to najlepszy wybór do 6k

Przepraszam, ale w jakim salonie? Idąc do Mercedesa wierzysz, że mówi "lepszy Mercedes od BMW" serio?

 

23 godziny temu, mariusz1967 napisał:

Klient oddaje sprzęt , czy następny jest informowany w momencie jego zakupu że towar już był u kogoś i nie jest to ,,nówka ,, z kartonu . Taki towar powinien być o 25 % tańszy i traktowany jako używany . S4Home możesz coś napisać jak to wygląda ?

Oczywiscie nie jest to tajemnica.

Sprzęt który, jeśli do nas wraca z takowego wypożyczenia. Jest traktowany jako ekspozycja salonowa. Pod warunkiem braku uszkodzeń mechanicznych. Jest sprzedawany po specjalnym rabacie, czy to na forum czy w sklepie czy przez allegro.

Nigdy nie sprzedaliśmy sprzetu używanego jako nowy.

22 godziny temu, Kraft napisał:

Jest w tym pewna logika. Po czterech wypożyczeniach S4Home musiałby oddawać kolumny klientowi za darmo (4x25%). Napracowałby się przy pakowaniu i rozpakowywaniu (2X4) i nie dość, że nic by nie zarobił, to jeszcze byłby w plecy o kilka tysięcy złotych. 

Hehe. No :P

 

21 godzin temu, Kraft napisał:

W tym ,że każdy chce pożyczać, ale nikt nie chce kupować pożyczanych?

No nie do końca tak jest. Wszystko jest kwestią ceny. I stanu produktu. Wszystkie salony powinny w takim razie sprzedawać ekspozycje jako sprzęt używany taniej o 70%. Tylko że rozmawiamy o audio. Dlaczego nikt nie pojdzie do salonu samochodowego i nie powie "tak to nowe auto ale stało na polu (sory Kraków) 4 miesiące, było też na jeździe próbnej" Jest używane.

 

21 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

No pewnie, zamiast uświadamiać, że wzmacniacz, akustyka i rozmiar pomieszczenia mają w tej sytuacji kluczowy wpływ na brzmienie, lepiej napisać, że to po prostu taka kolumna, i najlepiej sprzedaj Pan to i kupuj moją. :D

Przecież nie o to chodzi. Tylko takowy wątek z ostrymi Bowersami pojawia się jak często? Ja sobie doskonale zdaje sprawę że więcej ma tu znaczenie akustyka. Ale co facet ma zrobić? Przestawić łóżko do łazienki? My w tych pomieszczeniach mieszkamy. Nie tylko słuchamy.

21 godzin temu, mariusz1967 napisał:

S4Home prowadzi bardzo agresywny marketing . Takie czasy :(

W jakim sensie?

16 godzin temu, Kraft napisał:

No to chyba bez nowych kolumn się rzeczywiście nie obejdzie. 

No i tyle w temacie. Ja jeszcze żeby uspokoić, że nikogo nie naciągam, bo akurat to ostatnie co mi można zarzucić. To spróbuj kolego dywan. Miedzy miejscem odsłuchu a kolumnami. Dywanów nie sprzedaje. 

 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Przepraszam, ale w jakim salonie? Idąc do Mercedesa wierzysz, że mówi "lepszy Mercedes od BMW" serio?

To nie tak, chodziło mi o to że najlepszy wybór z tego co słuchałem w tym salonie... W tej kwocie. Błędem jest to że przesluchalem zbyt mało kolumn... I podjarany że super promo same kolumny 6k a tu komplet z yamaha za tyle. To mój 1 sprzęt stereo, gdybym 2gi raz kupował podszedłbym trochę inaczej... Tak jak pisałem w salonie brzmiało to inaczej, siedziałem tam godzinę słuchając różnych kolumn i to brzmiało najlepiej. Po jakimś czasie jednak dostrzegam że to nie to mimo ze niektore kawalki brzmia bardzo fajnie... Życie;)

Na sprzęt miałem przeznaczone 5k, wydałem 6, teraz bowers stoją na Olx, jak pójdą będę celował w inne kolumny, zdecydowanie cieplejsze do mojej yamahy - ampli bardzo mi pasuje że względu na jego funkcjonalność a fundusze nie pozwalają do dokładania do wzmaka, mam 1 dziecko w drodze i w koło domu sporo do zrobienia więc oprócz muzyki inne ważniejsze wydatki:)

Wybrałem sprzedaż kolumn bo są w idealnym stanie jeśli pójdą za ok 4.5-4.7k myślę że coś fajnego ciepłego wybiorę, przesłucham w domu i będę finalnie zadowolony - bardzo chciałbym posłuchać tych heco oraz elac fs 78, (elac fs 77 zrobily na mnie duże wrażenie - grały mocno dużym ciepłym basem).

 Plusem zestawu jest to ze sprzedajac kolumny nawet za powyzsza kwote zostaje mi jeszcze yamaha warta 2 tyś stąd stratny nie bede.  Niestety ten świat kręci się wokół kasy... dzięki za odpowiedzi, na pewno jeszcze dam znać co i jak i będę się odzywał w sprawie ewentualnego wypożyczenia kolumn.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Po prostu wypożycz od nas do domu.

I wyjaśnisz wszystko:

- czy dajemy dobre ceny

- czy jest u nas dobry kontakt

- czy damy Ci nowy sprzęt

- czy Heco które polecam jednak są lepsze

 

Wszystkie pytania które tu padły jesteś w stanie później tu opisać i wyjaśnić.

Piotrek

S4 Home, kwestia sprzedania b&w i biorę aurory 700 na odsłuch;) a zainteresowanie jest dość spore widze, więc mysle że parę tygodni i będziemy się zdzwaniac.

Ps. Tak się złożyło że dziś znalazłem w swojej miejscowości elac fs 78 na olx (facet wola 3600 za uzywki) i z ciekawości pojechałem że swoją Yamaha na odsłuch. Słuchaliśmy u niego na poddaszu, ściany gładkie tylko pomalowane i bez niczego, kolumny stały przy ściance kolankowej (pod skosem) odległość od ściany ok 30 40  cm, a odległość między kolumnami dość duża bo ok 3m, przed nami gruby wlochaty dywan. Wrażenia nawet spoko, Yamaha nadal pokazała swój ostry charakter, ale kolumny trochę ja zmiekczyly - było zdecydowanie więcej dolu, a i góra była jakby trochę ale nie znacznie lagodniejsza... zestaw zatrzasl pokojem ok. 20 metrowym... bez jakiegoś nadmiernego buczenia. Facet też stwierdził że dywan zrobił duża robotę bo zanim go kupił było znacznie gorzej.

Teraz to już tylko czekam na heco aurory, mają też większą skuteczność niż te elac fs78 (88db) myślę że łatwo będzie napedzic je Yamaha. Co do dywanu ktory mi poleciles, to bedzie na pewno jak tylko zrobie ogrodzenie przed domem na wiosne i moj owczarek opusci dom i jego będzie biegał po podworku hehe...

Jak tylko pójdą b&w to się odzywam, już się nie mogę doczekać;)

Pozdrawiam

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta skutecznoscia bym sie nie sugerowal. Mam wlasnie na odsluchu 1000 i nie graja glosniej niz Pylony (88db na plakietce). Do tego niska impedancja ...

Z drugiej strony to lekkie kolumny z papierowymi membranami, wiec nic tylko .... sprawdzic samemu B|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Które Pylony?

Jak porównanie?

Trochę dużo za te FS78 chce :/

Dużo, dużo... za tyle lub trochę więcej można znaleźć nowe.

Jako niezadowolony posiadacz mojego pierwszego zestawu stereo za 6k (żona ma już dość tego tematu choć już utwierdzilem ja że będę dążył do osiągnięcia satysfakcjonującego mnie dźwięku w :p) dziś z godzinkę posluchalem muzyki, głównie, słucham głównie w formacie flac. Znów trochę próbowałem zmieniać położenie kolumn itp. Wrzuciłem też przed kolumny mały dywan (który służy mi jako wycieraczka na wejściu haha) taki z 1×1.5 m cienki, płaski. Zauważyłem że słychać jakby mniej odbicia ale tez nieznacznie, więc później docelowy dywan powinien coś pomóc ale podczas moich "testow"  odkrylem kolejna nurtujaca mnie rzecz mianowicie:

Widzieliście ustawienie sprzętu - kolumny pracuja w roznych warunkach akustycznych (obie odsuniete tylem od sciany po 27 cm ale prawa ma zaledwie 10 cm od sciany, lewa ma natomiast dobry metr luzu od stolu). No wiec dziś 1 raz bawiłem się balansem i przekrecajac pokrętło calkowicie na kolumne lewa dźwięk można powiedzieć był normalny, gdy ustawiłem na granie kolumny prawej dźwięk był baaaardzo "przebasowiony". Odbicia z prawej strony są tak mocne że wydaje się jakby to różne kolumny graly!!

I tu kolejne pytanie... czy da się w jakiś prosty sposób tego uniknąć? Manewrowac pokrętłem balance? Wydaje mi się że dźwięk jest lepszy jeśli delikatnie bardziej odciąże kolumne prawa, czy ma to jakiś sens? Pytam bardziej doświadczonych miłośników audio. Czy może jakiś dyskretny ustrój akustyczny w narożniku żeby trochę zredukować odbicia ? 

Wiem że to już raczej nadaje się na nowy temat ale jak już tu piszemy to jeśli mogę proszę o porady. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Które Pylony?

Jak porównanie?

Szafiry 31. No 'troszke' inne brzmienie xD

Aurory mocniej dolem graja , bardziej miekko, i z wycofana srednica. Z poczatku nie bardzo mi podeszly ale im dluzej slucham tym bardziej mi sie podobaja. Szafiry graja lepiej muze z zywymi instrumentami, ale np. do elektroniki sie nie nadaja.

Aurory chyba bardziej uniwersalne, jakby byly ciut jasniejsze byloby idealnie. Lepiej tez brzmia przy glosnym sluchaniu, wiec zastanawiam sie czy 700 nie bylyby moze lepsze. No i sa mniejsze, bo dzizas te 1000 sa duze!

A! Dla mnie nie priorytet, ale wczoraj ogladalem z nimi Only The Brave - naprawde zajefajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze 700 sa male, ale 10cm to duzo. 700 sa tez wezsze, to tez duzo daje optycznie.

Nie ma dramatu, mieszkam sam, jak bedzie potrzeba (i fundusze) to i klipschorny wstawie, ale mniejsza kolumna to zawsze bonus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chemik1989 napisał:

I tu kolejne pytanie... czy da się w jakiś prosty sposób tego uniknąć? Manewrowac pokrętłem balance? Wydaje mi się że dźwięk jest lepszy jeśli delikatnie bardziej odciąże kolumne prawa, czy ma to jakiś sens? Pytam bardziej doświadczonych miłośników audio. Czy może jakiś dyskretny ustrój akustyczny w narożniku żeby trochę zredukować odbicia ? 

Przepraszam, że nie w temacie 602, ale... tego typu problemy pomaga rozwiązać YPAO w RN803D. Też mam jedną kolumnę w narożniku (może nie tak blisko jak u kolegi) i YPAO podczas kalibracji pomieszczenia m.in. dodaje drugiej kolumnie +2 dB (nie ma trzeba dotykać się potencjometru balansu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 19:36, Kubakk napisał:

Daniel , no ale jaki to audiofilski sklep w Warszawie był tak miły ? ;)

btw co to jest Yamacha ? Jakaś podróbka Yamahy ? ;) - z onkyo będziesz zadowolony

 

No jak chłopak pisze Yamaha przez "ch" to można zrozumieć salon, że wykazał się daleko posuniętym dystansem ;-). To nie jest moja złośliwość, to jest życie i reguły, jakie nim "żondzo" ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 14:20, chemik1989 napisał:

No wiec dziś 1 raz bawiłem się balansem i przekrecajac pokrętło calkowicie na kolumne lewa dźwięk można powiedzieć był normalny, gdy ustawiłem na granie kolumny prawej dźwięk był baaaardzo "przebasowiony". Odbicia z prawej strony są tak mocne że wydaje się jakby to różne kolumny graly!!

To brzmi bardzo... podejrzanie. Radzę wyciągnąć kolumny gdzieś na środek pokoju, i sprawdzić, czy tam grają tak samo, bo nie powinno być między nimi aż takiej różnicy, nawet biorąc pod uwagę akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...