Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000


Daniel Daniel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O 18 bedzie kupiec po B&W Za 4.2k Mam też okazję sprzedać rn 602 za 1.8k. 

 Fajnie się składa gdyż łącznie odzyskam całą kwotę z zakupu czyli rowniutkie 6k:) więc promo top hi-fi było dobre:)

Mogę jeszcze raz przemyśleć kwestie doboru sprzętu - chcę od s4 Home Aurora 700 mam nadzieje ze jutro wyslesz :) pytanie czy warto sprzedać 602 o dołożyć do 803d? Czy najpierw sprawdzić jak to gra? Chyba że rozważyć jakieś inne opcje sprzętowe? Na pewno chcę słuchac w domu a nie w salonach. Jakby co to czekam na propozycje - budżet 6k - zależy mi na funkcjach sieciowych i odtwarzaniu flac. Pozdrawiam :))

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z rzędu temat gdzie nowy sprzęt za niemałą kasę nie gra. Tu przynajmniej o tyle dobrze że budżet nienaruszony :)  Swoją drogą Yamaha z B&W ... hmmm .... chyba bym nikomu tego nie polecił , B&W chyba wszystkie ( z tych tańszych ) mają swoją szkołę grania . Do tego ustawienie jest jakie jest , no i krew z uszu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzmak/ampli? Ja mam też kupca na rn 602 + ponad tysiaka wolnego i jak mi przypasuje 700 a pewnie tak będzie to myślę czy nie dołożyć do czegoś np 803d.

Pozdrawiam 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie to raz ....

Ale po drugie , nie prościej kupić wzmaka jakiegoś fajnego, typu 

http://allegro.pl/xindak-klass-a-22-kg-hi-endu-i7191701908.html#thumb/5

http://allegro.pl/marantz-pm8005-wzmacniacz-stan-idealny-i7150057723.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-musical-fidelity-m3i-i7009672690.html

http://allegro.pl/xindak-xa6800r-class-a-i7201906156.html

a do tego jakiegoś streamerka według potrzeb ? Daje sobię rękę uciąć , że te wzmaki zjedzą Yamaszkę z kopytami, obojętnie co byś za kolumny podłączył.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Jeśli siedzisz tam gdzie żelazko to nic nie pomoże ... masakra ustawienie :D 

Czasem się zdarza, ale docelowo wjedzie fotel typu "uszak". Będzie stał na wysokości deski do prasowania, centralnie :) kolumny planuje wysuwac do odsłuchów jeszcze bardziej niz na zdjeciu. Powiem szczerze że b&w czasem celowo słuchałem siedząc na narożniku jakieś 5m od kolumn pod ściana, wzbudzał tam się bas którego mi brakowało gdy siedziałem np. Po srodku pokoju. Wiem że ten salon to akustyczna lipa i po lewej stronie jest otwarta kuchnia w którą ucieka sporo dźwięku. Na wiosnę będzie dywan jak piesek pójdzie na dwór może coś pomoże.

Generalnie to mieszkam w tym domu od 4 miesięcy i jak to budowalem to nie myslalem o wzgledach akustycznych - zbyt późno zacząłem uczyć się w tej dziedzinie. Po prostu lubię muzykę a to jest mój 1 sprzęt... człowiek uczy się na błędach;))

Jak za kilkanaście lat mi się znudzi to wybuduje dom z salonem do audio, ale szybciej chyba przeróbka garażu... i tam zrobię idealne pomieszczenie hehe... 

Pożyjemy zobaczymy narazie walczę z brzmieniem. B&W to nie było to. Myślę że opchne 602 i zostanie heco aurora 700 i 803d jeśli faktycznie brzmi to tak dobrze jak ludzie piszą. Pozniej tylko akustyka pokoju a jak to nie pomoże to garaż:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Ps. Pisz do nas na maila o te Aurory zeby nam to nie uciekło gdzieś. 

Napisałem do Was na olx. Jest już wszystko dogadane mam nadzieję że dziś wyjdą a jutro będą u mnie - moze sie troche dublujemy bo pisze tutaj i na olx a nie wiem czy u Was 1 osoba odpowiada ale wnioskuje że więcej:)

 Sprawdzę  na rn 602 i zobaczę co dalej a kupiec poczeka ;) a jak nie to bedzie następny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora są tutaj, tj. na forum,  gorąco polecane do Y803... Powiedzmy, że pójdę w tą stronę. Zastanawiam się czy wybór pomiędzy 700 a 1000 wynika jedynie z wielkości pomieszczenia czy są jeszcze jakieś inne przewagi modelu 1000? Na chłopski rozum powinny grać lepiej na małej głośności (chodzi mi o basy)? Podobnie jest z kefami 750 a wyższe? No i Polk Rti A7 a A9- chociaż tutaj te siódemki chyba muszą wystarczyć na otwarte 32 metry- no matter what. Wstępnie przymierzam się do posłuchania tych właśnie rodzajów kolumn przed zakupem ale nie wiem czy zaczynać od większych czy mniejszych, czy któryś rozmiar odpuścić/ Taki mam dylemat w tej kwestii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjechać albo mogę ci je wysłać. To nie kwestia fenomenu. Czy polecania "tu" na forum. To model który jest wyjątkowo dobrze wyceniony. Wcale bym się nie zdziwił jakby kosztowały katalogowo 4k. Bo to ten sam poziom. A że są dużo tańsze to zyskują na popularności. Po prostu.

1000 mają więcej basu i są szersze w graniu. Bardziej swobodne. Z tym że do pomieszczenia mniej niż 23 nie wiem 20 metrów będzie różnie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry opis , głośniki do niskich tonów aluminium vs materiał robi różnicę ? ;)  Sam jestem zwolennikiem "materiałowych" , dla mnie lepiej brzmią - te "twarde" są takie nijakie w niskim paśmie (b&w , ma chyba takie mają).

Mnie nie dziwi iż tańsze kolumny mogą grać lepiej , sam słuchając lepiej odebrałem dynavoice df-5 (2450zł) niż ma silver 6 (3700 promo , normalnie chyba ponad 5tysi) , tak więc wydaje mi się iż niektóre angielskie firmy lekko przeszacowują cenowo ;) 

A pomyśleć jakby te Aurory rozstawić o metr dalej od siebie (nawet testowo) to będzie inne granie , no i zalecam 3msc wygrzewania , ja to zacząłem się zastanawiać czy zwrotnice też się nie dogrzewają bo jakoś tak u mnie brzmienie góry w focalach się zmieniło ostatnio lekko i mam już idealne brzmienie bez wysuwania kolumn :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chemik1989 napisał:

Wygrzeje je wygrzeje ;) właśnie mam za krótkie kable by je rozsuwać bardziej do odsluchow ale dluzsze juz sa w planach :) no i 602 zastapi 803:)

A potem będzie narzekanie iż 803 psuje ? ;) Jak masz wolną gotówkę może wypożycz od s4home z możliwością zwrotu by sprawdzić czy rzeczywiście jest sens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 9.01.2018 o 20:20, Daniel Daniel napisał:

No właśnie no widzisz jak to jest,ale przynajmniej dzięki jego szczerości i olewaniu klienta dobrze wybralem,tak te Aurora to ulepszone modele music styl,glebia i stereofonia i sopran lepszy,naprawde nie zastanawiałem się dłużej niż godzinę i wziąłem od razu póki promocja jest,bo w Warszawie jak dojdą przez drugą i trzecią rękę to się zaraz zrobi 6tysiecy,a opisałem wszystko szczerze jak rozmowa przebiegała,ten z tego S4 jak to usłyszał to mowi-hmmmmm to my tak do klienta nie podchodzimy,biedniejszy czy bogatszy staramy się zawsze doradzić i nikogo nie eliminujemy,fajnie mi się z facetem gadalo i też był szczery,mowi do mnie jak na lata ma być sprzęt to lepiej wziąć Aurora 1000  bo jeżeli chodzi o napedzenie kolumn to te i tamte potrzebują sporo i na cichszej muzyce do słuchania to też będzie Pan potrzebował mocy,wiec te kolumny tak czy siak będzie musiał Pan gałka we wzmacniaczu ich napędzić,a że Aurora 1000 ma jeszcze lepszy bas i glebie więc mówi mi abym kupił raz a dobrze na lata,a cena była 1000zl wyższa więc no tyle jak to.ma być na.lata to jeszcze jest do przełknięcia

NO to CI współczuję wyboru, sprzedawca wykonał plan i sprzedał to co zalega w sklepie, niestety taka prawda :) Odsłuchiwałem obu zestawów 1000 i 700 i niestety brzmieniowo lepiej wypada aurora 700, Sam byłem zszokowany, bo byłem nastawiony na zakup 1000. Odsłuch na Moim wzmacniaczu Denon PMA-2010AE (nie byle co). I wnioski..... Aurora 1000 - większa głebia ALE mniejszy sopran i wycofany środek, dziwne uczucie, tak jakby głośniki byłe zatkane szmatą, może przez kubaturę obudowy dźwięk gdzieś się kotłował w środku a nie na zewnątrz. Aurora 700 - dźwięk bardziej zwarty, średnica to BAJKA! Sopranu nie brakuje. Uczucie że muzyka wylewa się z kolmn. Dlatego jestem MEGA zadowolonym posiadaczem 700 a nie 1000. Dla potwierdznia tego co piszę, Proszę zobaczyć na obecne ceny Aurora 1000 ( z 4600 spadły do 3800), a aurora 700 (jak było tak stoi 3000), coś o tym świadczy :)

Mój zestaw to: Denon PMA-2010AE + Denon DNP-800NE (do tego dysk 2TB) + Heco Aurora 700

***Sorry za Nick, to połączone konto gOOgla, więc nie mam wpływu :)

Edytowano przez Wujek Hujek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...