Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000


Daniel Daniel

Recommended Posts

Dnia 9.01.2018 o 19:20, Daniel Daniel napisał:

No i kupiłem zamówiłem dziś najnowsze co jeszcze w sklepach nie ma,Heco Aurora 1000 🙂 trafiło mi się tanio w sklepie internetowym bo w Warszawie nie ma ich,poza tym ja dla sklepów audiofilskich jestem nikim,jak to dziś w rozmowie usłyszałem że nie jestem budżetowy ale zwykły zjadacz chleba a oni dla takich nie wyjmuja kolumn i żadnych w tym przedziale cenowym nie wygrzewają nawet :-)wszystko to do onkyo tx 8270  Nox Vidmate VLC

i powiedział mi nawet że przy podłączeniu hdmi nie będzie różnicy jak przy podłączeniu z optycznego światłowodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

przyjemny,miękki dźwięk, można rozróżnić każdy grający instrument, bardzo dobrze eksponowane stereo, przy niskim poziomie głośności około 30% ( moc 110 wat na kanał przy 8 omach ) 30 metrowy salon wypełniony jest wyraźnym pięknie brzmiącym dźwiękiem, jednak potencjometry bas i sopran niemal na max, subwoofer przy NICH dobrze mieć, wówczas bas na 25% mocy i jest cacy. Przy próbach większej siły głośności 50% niestety kolumny zaczynają się "gubić" , jeden wielki jazgot, prawdopodobnie obniżenie basu i sopranu by pomogło... ale ponoć ( wg.producenta) spokojnie mogą pracować z mocą 350 wat ... Trochę tego nie "widzę", aczkolwiek w przypadku kolumn raczej nie "słyszę". Sumując - do grania w domu na szóstkę, na dyskoteki nie polecam.. w przeciwieństwie do ALTUS 140... te dadzą radę każdej głośniej imprezie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 28.09.2019 o 22:05, barrysingh101 napisał:

przyjemny,miękki dźwięk, można rozróżnić każdy grający instrument, bardzo dobrze eksponowane stereo, przy niskim poziomie głośności około 30% ( moc 110 wat na kanał przy 8 omach ) 30 metrowy salon wypełniony jest wyraźnym pięknie brzmiącym dźwiękiem, jednak potencjometry bas i sopran niemal na max, subwoofer przy NICH dobrze mieć, wówczas bas na 25% mocy i jest cacy. Przy próbach większej siły głośności 50% niestety kolumny zaczynają się "gubić" , jeden wielki jazgot, prawdopodobnie obniżenie basu i sopranu by pomogło... ale ponoć ( wg.producenta) spokojnie mogą pracować z mocą 350 wat ... Trochę tego nie "widzę", aczkolwiek w przypadku kolumn raczej nie "słyszę". Sumując - do grania w domu na szóstkę, na dyskoteki nie polecam.. w przeciwieństwie do ALTUS 140... te dadzą radę każdej głośniej imprezie.

Myślę że jest to spowodowane elektronika a nie aurora 1000. Ja potrafię je rozkręcić na prawdę na potężne granie i nie gubią się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Myślę że jest to spowodowane elektronika a nie aurora 1000. Ja potrafię je rozkręcić na prawdę na potężne granie i nie gubią się :)

Wpierw trzeba zacząć od zapoznania się z resztą sprzętu. Jeśli będzie spełniał warunki da kolumn Heco? to faktycznie cos jest nie tak z głośnikami.

tylko te ustawienia ....... koszmar i zdziwienie.

Dnia 28.09.2019 o 22:05, barrysingh101 napisał:

jednak potencjometry bas i sopran niemal na max,

4 godziny temu, S4Home napisał:

prawdopodobnie obniżenie basu i sopranu by pomogło..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, to w takim razie które są lepsze Heco Aurora 700 czy 1000??

Jak przeglądam parametry to różnią się w zasadzie mocą 200/2330 i głośnikami niskotonowymi 170/200 i tak na chłopski rozum 1000 sprawdzą się lepiej pod mocniejszym wzmacniaczem jak np Yamaha 803 i w pomieszczeniu powyżej 30 m2 ??

Sam stoję przed takim wyborem, mam yamahę 602 i głośniki Jamo s708, które ogólnie mówiąc rarytasem nie są...ale puki co grają w saloniku 20 m2, docelowo będę miał salonik 60 m2 stad też pomysł na Aurora 1000, czy dobrze kombinuję czy faktycznie 700 lepiej gra?

Dodam tylko, że raczej ciężkie, gitarowe granie mnie interesuje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Na 60m^2 heco aurora 1000 lub zobacz dynavoice df-8

Na papierze to  Heco 1000 jest trochę mocniejsze i generalnie, bardziej mi się podoba wizualnie, df-8 nie widziałem nawet a cenowo chyb nawet drożej niż Heco 1000, nie wiem czy warto ale dzięki za propozycje 

 

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Wszystko tez zależy jakie odległości w tych 60m2 u mnie 1000 zagrały bardzo fajnie w odległości jakieś 7,5m. Fajny zróżnicowany bas, dość szczegółowo. Ale według mnie podczas odsłuchu trochę miałem deficyt mocy. Dzisiaj pewnie by zagrały lepiej.

Ja po ścianie mam 8 m wiec fotel gdzieś w granicach 6.5-6 m będzie stał, zastanawiam się też głownie dlatego nad zmianą Yamahy 602 na 803, ze względu na moc 80 vs 145, 602 przy Jamo s 708 nie raz potrafiła się wyłączyć  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inferno napisał:

Może jakiś inny sprzęt niż Yamah?

Wiesz co, bardzo mi pasuje, że mam jedno combo do wszystkiego, w sieci jest wszystko czego mi trzeba a jak nie znajdę to odpalam Pendrive z muzyką w formacie FLAC.

Także niczego więcej poza tz. amplitunerem sieciowym nie potrzebuję a że z tego co kojarzę trzy firmy jak Onkyo, Pioneer oraz Yamaha z czego ta ostatnia w mojej ocenie gra najlepiej to też takową kupiłem i jak na razie jest ok tylko te Jamo są słabe  lecz jak będę zmieniał to tylko na mocniejszą, chyba że wyjdzie jeszcze nowszy model niż 803

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem to tyle razy że aż się dziwię że to nie wyskakuje w Googlach jako pierwsza odpowiedź. 1000 i 700 to na pewno ten sam charakter grania. Ta sama klasa. 1000 są lepsze ale przy spełnieniu odpowiednich kryteriów. Jeśli oba są nie spełnione to grają praktycznie jak 700.

1. Powierzchnia. Aby dać im rozwinąć skrzydła powierzchnia musi być powyżej 30 metrów. 

2. Wydajny mocny wzmacniacz. Pamiętajmy napędzenie 4rech 16 stek to nie 4 dwudziestki. Różnica jest znaczna. Nawet jeśli producent tego nie zaznaczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem nawet wczoraj twój wpis na FB gdzie napisałeś, że 803 z Aurora 1000 zagrały świetnie i ja od początku taki zestaw brałem pod uwagę gdy się zapoznałem z parametrami obu kolumn i wzmacniaczy, 803 ma 145 w więc spokojnie powinna rozbujać te głośniki pytanie tylko czy warto to się opłaca finansowo bo 700 znalazłem w cenie 1099 zł/szt ale 1000 to już 1699 zł/szt , dodam tylko że nadal używam 602 ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że jak mam kupić 1000 to powinienem także zmienić 602 na 803 żeby to ładnie zagrało w metrażu 60 m2 

Druga opcja to 700 tki z 602 gdzie w zasadzie tylko kolumny muszę zmienić ale nie mam pewności czy przy takim metrażu ładnie to zagra.

Podejrzewam, że doradzisz mi jednak wybór tej pierwszej opcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzegorz_37 napisał:

Wniosek taki, że jak mam kupić 1000 to powinienem także zmienić 602 na 803 żeby to ładnie zagrało w metrażu 60 m2 

Druga opcja to 700 tki z 602 gdzie w zasadzie tylko kolumny muszę zmienić ale nie mam pewności czy przy takim metrażu ładnie to zagra.

Podejrzewam, że doradzisz mi jednak wybór tej pierwszej opcji?

Doradzę Ci opcję 1 z jednego powodu. Weźmiesz 1000 na testy i powiesz mi czy miałem rację czy jednak z RN602 Ci wystarcza. Po prostu :) A ja zachęcam do podważania mojego zdania !

Wyślę Ci 1000 z 803. Podłączysz najpierw do swojego później do pożyczonego. Zobaczysz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz_37 dostałeś wczoraj niesłusznego bana, gdyż i osoba zgłaszająca naruszenie regulaminu i ja odczytaliśmy Twój post jednoznacznie. W jakimś sensie zostało to "wyjaśnione", ban odwieszony, więc prosiłabym, aby bieżąca rozmowa dotyczyła tematu Heco, a nie wczorajszej kłótni. Oficjalnie otrzymujesz przeprosiny za zawieszenie konta, jednakże Twój ton i słowa dalece przekroczyły granice, jakie nas powinny dzielić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiąca posiadam Heco aurora 1000 salon 35m2  miałem 700 jednak były trochę za słabe jak dla mnie na ten metraż . Heco 1000 podpięte pod Cambridge  cxa 80 źródło wxad-10 (tidal hi fi). Co mogę powiedzieć jak dla mnie gra to świetnie . Muszę jeszcze trochę ogarnąć akustykę. Kable chord clearway chce jeszcze spróbować qed silver anniversary xt.  

Na metraż 60m2 to heco aurora 1000 powinny się sprawdzić bardzo dobrze. Jak za tą kasę co teraz można je kupić to naprawdę bardzo dobre kolumny. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 09:11, 1Ender napisał:

Dorzuć jeszcze as 701. 😁

Do paczki. ? Dorzucę, jest na stanie. 

12 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Witam

Od miesiąca posiadam Heco aurora 1000 salon 35m2  miałem 700 jednak były trochę za słabe jak dla mnie na ten metraż . Heco 1000 podpięte pod Cambridge  cxa 80 źródło wxad-10 (tidal hi fi). Co mogę powiedzieć jak dla mnie gra to świetnie . Muszę jeszcze trochę ogarnąć akustykę. Kable chord clearway chce jeszcze spróbować qed silver anniversary xt.  

Na metraż 60m2 to heco aurora 1000 powinny się sprawdzić bardzo dobrze. Jak za tą kasę co teraz można je kupić to naprawdę bardzo dobre kolumny. 

Pozdrawiam 

CXA80 bez problemu daje im radę. Do tego świetnie się zgrywa muzycznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum. Zapoznałem się z powyższymi wypowiedziami i jeśli mogę zadać pytanie do s4home czy kolumny heco Aurora/MS 1000 sprawdzą się z Onkyo 8250/8270? Mój wybór amplitunera wynika raczej z kwestii niskiego budżetu (a to urządzenie ma wszystko), natomiast opinię o kolumnach zachęciły mnie do posłuchania ich na żywo.

Tak na marginesie miałyby grać w saloniku o pow. około 45 m2 (prostokąt 8,6 x 5,2 metra, kolumny byłyby ustawione na dłuższym boku w pobliżu narożnika, patrząc prostopadle do dłuższego boku salonu). Myślałem nad zakupem nowego ampli wraz z używanymi lub może jak starczy kasy nowymi kolumnami (wahałem się nad DALI 850 lub Concept 8, paradigm monitor 11v4, Canton SC-L, Taga Harmony Tav-906F lecz chyba stanie na proponowanych tu HECO). Prosze wybaczyć jeśli w swoich typach wszystko pomieszałem bo nie znam się kompletnie na sprzęcie, to będzie mój pierwszy zestaw stereo.

Proszę zatem o opinie czy te heco zagrają dobrze ze wspomnianym ONKYO?, ewentualnie czy któryś z moich wcześniejszych typów może okazać się lepszym wyborem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...