Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000


Daniel Daniel

Recommended Posts

Sam się zastanawiałem nad 8250 bo ma 135 w na kanał i prawie takie same jaki nie takie same bebechy tylko Hdmi dodatkowo a parę stów tańszy od 8270 i spokojnie sobie poradzi moim zdaniem z takimi kolumnami ale radziłbym posłuchać bo wiem z doświadczenia, że to co dla jednych jest wadą dla innym może być zaletą, ja porównałem przed zakupem yamahę 602 z Onkyo 8270, dużo ludzi mi mówiło, że yamaha ostrzy górę a na żywo okazało się, że ma przyjemniejsze brzmienie niż Onkyo.

Aurora 1000 z tego co mi mówiono to przepakowane MS 1000, wiec chyba nie warto dokładać ponad 1000 zł niekiedy nawet do Aurory 1000 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 9.12.2019 o 13:49, czang napisał:

Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum. Zapoznałem się z powyższymi wypowiedziami i jeśli mogę zadać pytanie do s4home czy kolumny heco Aurora/MS 1000 sprawdzą się z Onkyo 8250/8270? Mój wybór amplitunera wynika raczej z kwestii niskiego budżetu (a to urządzenie ma wszystko), natomiast opinię o kolumnach zachęciły mnie do posłuchania ich na żywo.

Tak na marginesie miałyby grać w saloniku o pow. około 45 m2 (prostokąt 8,6 x 5,2 metra, kolumny byłyby ustawione na dłuższym boku w pobliżu narożnika, patrząc prostopadle do dłuższego boku salonu). Myślałem nad zakupem nowego ampli wraz z używanymi lub może jak starczy kasy nowymi kolumnami (wahałem się nad DALI 850 lub Concept 8, paradigm monitor 11v4, Canton SC-L, Taga Harmony Tav-906F lecz chyba stanie na proponowanych tu HECO). Prosze wybaczyć jeśli w swoich typach wszystko pomieszałem bo nie znam się kompletnie na sprzęcie, to będzie mój pierwszy zestaw stereo.

Proszę zatem o opinie czy te heco zagrają dobrze ze wspomnianym ONKYO?, ewentualnie czy któryś z moich wcześniejszych typów może okazać się lepszym wyborem.

Pozdrawiam

Chyba pytasz o to samo w kraju miejscach. Już nie dwóch a 3??

15 godzin temu, Grzegorz_37 napisał:

Sam się zastanawiałem nad 8250 bo ma 135 w na kanał i prawie takie same jaki nie takie same bebechy tylko Hdmi dodatkowo a parę stów tańszy od 8270 i spokojnie sobie poradzi moim zdaniem z takimi kolumnami ale radziłbym posłuchać bo wiem z doświadczenia, że to co dla jednych jest wadą dla innym może być zaletą, ja porównałem przed zakupem yamahę 602 z Onkyo 8270, dużo ludzi mi mówiło, że yamaha ostrzy górę a na żywo okazało się, że ma przyjemniejsze brzmienie niż Onkyo.

Aurora 1000 z tego co mi mówiono to przepakowane MS 1000, wiec chyba nie warto dokładać ponad 1000 zł niekiedy nawet do Aurory 1000 

Nie do końca i od razu powinniśmy w twoim razie poznać źródło twoje wiedzy.  Aby zdementować tam plotki. To następca to prawda. Ale nie są to te same przepakowane przetowrniki. Kolumny grają deczko inaczej. Chodź słychać że to jest bliźniak. Jak postawisz je obok siebie to usłyszysz różnice.

Moim zdaniem 8270 nie do końca wysteruje 1000. To kolumny które grają swobodniej. Bardziej luźno od 700. Ale żeby pokazać klase potrzebują prądu. Więc owszem grać to będzie całkiem dobrze. Ale kolumny mają potencjał na coś lepszego w przyszłości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w każdym razie Aurora 1000/MS 1000 zagrałaby z Onkyo 8270, tyle że ten amplituner nie wydobyłby całego potencjału z tych kolumn? W takim razie czy na tym etapie z tym amplitunerem Aurora 700 i 1000 będą grały podobnie - bo jak tak to można byłoby przepłacić wziąć te większe w zamyśle, że w przyszłości kupi się mocniejszy wzmacniacz. Czy dobrze myślę. Czy na tym etapie z uwagi na moc amplitunera, 1000 będą grały gorzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Chyba pytasz o to samo w kraju miejscach. Już nie dwóch a 3??

Nie do końca i od razu powinniśmy w twoim razie poznać źródło twoje wiedzy.  Aby zdementować tam plotki. To następca to prawda. Ale nie są to te same przepakowane przetowrniki. Kolumny grają deczko inaczej. Chodź słychać że to jest bliźniak. Jak postawisz je obok siebie to usłyszysz różnice.

Moim zdaniem 8270 nie do końca wysteruje 1000. To kolumny które grają swobodniej. Bardziej luźno od 700. Ale żeby pokazać klase potrzebują prądu. Więc owszem grać to będzie całkiem dobrze. Ale kolumny mają potencjał na coś lepszego w przyszłości.

Pozdrawiam

Sam napisałeś w innym temacie, że różnica jest marginalna, co prawda dotyczyło to Aurora 700 i MS 900 ale jedna...czang pisał, ze ma mały budżet i jeśli tym się kieruje to powinien wybierać zestaw  Onkyo 8250 i MS 1000 bo różnica w cenie jest na prawdę duża.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowałem w 8270 bo niby jest trochę mocniejszy od 8250, natomiast kręci mnie Music Style/Aurora 1000 tylko nie do końca sądząc po wypowiedziach wyżej jestem pewny czy to będzie dobrze grało, po jak napisał s4home może się okazać, że jednak ten ampli jest trochę za słaby. Czy z takim amplitunerem 1000 będzie grało gorzej niż 700 czy tak samo/lepiej? Taką konfigurację ma zdaje się Daniel Daniel, ciekawe czy z perspektywy czasu dobrze mu się to sprawdza czy nie żałuje, iż nie kupił Aurory 700?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej porównanie mocy wyjściowych:

- Onkyo 8250: 135W przy 6Ω, 1kHz, 1% (jeden kanał wysterowany)
- Yamaha R-N803D: Maximum Power (8 ohms, 1 kHz, 10% THD): 145W + 145W

Trudno powiedzieć, który z nich jest mocniejszy, bo z jednej strony mamy Onkyo z jednym kanałem wysterowanym na 6 ohmach i 1% zniekształceń, a z drugiej Yamaha z dwoma kanałami, ale na 8 ohmach i 10% (!) zniekształceń. To tylko pokazuje papierowy marketing współczesnego rynku audio - bez odsłuchania i samodzielnego porównania ani rusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
ja przede wszystkim zastanowiłbym się nad sensownością pchania Auror 1000 pod Onkyo 6, które nie będzie w stanie ich "uciągnąć" (abstrahując od impedancji) 
Onkyo 6x jest tylko do kina do muzyki ciągnąć będzie onkyo integra 8290 ktora da rade ;)

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...