Skocz do zawartości

ONKYO TX-8250 VS ONKYO TX-8270


S4Home

Recommended Posts

Porównując specyfikację i przeznaczenie przetworników audio:

https://www.akm.com/akm/en/aboutus/news/20150522AK4452AK4454AK4456AK4458_001/ - Premium Audio TX- 8150/8250

https://www.akm.com/akm/en/aboutus/news/20160122AK4436AK4438_001/ - Advanced Audio TX - 8270

Edytowano przez Oxywie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

Wątek już chwilę nie aktualizowany ale może S4Home mógłby odpowiedzieć na kilka pytań jako że przymierzam się do TX-8270:

1) czy mogę podłączyć dwa zestawy głośników jeden pod wejście A o impedancji 8 Ohm i drugie pod wejście B o impedancji 6 Ohm?
   oba zestawy będą przełączane, nie będą grały jednocześnie (instrukcja podaje że przy obu wejściach wymagane jest min 8 Ohm jeśli dobrze to rozumiem ???)
2) czy subwoofer będzie grał przy obu zestawach głośnikowych A i B? w instrukcji Onkyo tego nie znalazłem ale bliźniaczy Pioneer SX-N30 piszę że subwoofer nie będzie grał jeśli głośniki podłączone są pod wejście B (nie jest to dla mnie do końca jasne czy chodzi o sytuację kiedy głośniki są podłączone tylko pod wejście B czy też wtedy kiedy są pod A i B)
3) czy regulacja odcięcia subwoofera jest ustawiana oddzielnie dla A i B czy jest jedno ustawienie? (planuję podłączyć głośniki o różnym paśmie przenoszenia i wolałbym ustawić dla nich osobno)
4) dla mnie właśnie decydującym argumentem za 8270 jest wejście HDMI ze względu na funkcję ARC - bardzo wygodne że włączając/wyłączając telewizor włącza lub wyłącza się od razu amplituner, cena co prawda jest nieadekwatna w stosunku do tej małej różnicy w funkcjonalności i prawie żadna w jakości tak jak piszesz ale jednak...

Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze i odpowiedź na te nurtujące mnie pytania. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instrukcja podaje jeśli grasz jednocześnie. Jeśli grasz raz na A raz na B to możesz podłączyć kolumny o różnej (niskiej) impedancji

2. Nie wiem, nie sprawdzałem. Pioneer jest na tyle Bliźniaczy że w takim razie też nie. Jeśli włączysz B to rozumiem że nie gra. Jeśli włączysz AiB to gra (ale w 1 ounkcie mówiłeś że nie będzie tak grać)

3. Odcięcia subwoofera? Fronty ustaw na full Zawsze. Przecież nie będziesz do tego podłączał mini głośniczków.

4. Rozumiem. Tak do tego też podszedł producent. Inne urządzenie z HDMI to NAD 368 + moduł HDMI lub Arcam SR250. Oba znacznie droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to chodzi mi o to że dwa zestawy głośników będą podłączone na stałe natomiast będą grały albo na A albo na B, nie oba jednocześnie.
Mam obecnie monitory Monitor Audio BX2 które używam do muzyki podłączone pod Denona AVR-2113 który planuję wymienić na w/w Onkyo gdyż nie korzystam z pełnego kina i nie będę. Dlatego wolę lepszy amplituner stereo. 

Chciałbym jednak zostawić BX2 do muzyki natomiast dokupić drugie mniejsze głośniczki do TV, z racji niekorzystnego ustawienia moich BX2 do filmów, myślę że wspomagane subwooferem wystarczą. BX2 są rozstawione na całej szerokości pokoju natomiast TV jest w rogu więc trochę kiepsko do TV. Dlatego muzyka to Monitor Audio BX2 podłączone pod Onkyo na A, drugie głośniki do TV na B.
Oba zestawy jednak powinny korzystać z jednego subwoofera. W BX2 trochę brakuje mi basu dlatego chcę spróbować wzmocnić je subwooferem, choć ogólnie jestem z nich zadowolony a mam nadzieję że podłączając je pod lepszy amplituner zagrają jeszcze lepiej. Nie mam niestety możliwości postawić głośników podłogowych ze względu na układ pokoju dlatego też muszą zostać monitory zamontowane na ścianie.

I stąd moje pytanie, BX2 mają pasmo od 42 Hz natomiast drugie mniejsze głośniki od 90 Hz więc spora różnica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

JeśliBX2 dają Ci mało basu to nie polecam dobierać jeszcze mniejszych kolumn. Dokup do nich suba do muzyki i podłącz tylko 1 parę. Albo sprzedaj BX2 i kup coś wikeszego z basem i wtedy bez suba. Tak to widze. 

To niezupełnie tak. BX2 grają ładnie i nie narzekałbym na brak basu bo jak na monitory mają bardzo fajny bas, tam gdzie on jest to się pojawia aczkolwiek wiadomo, że z racji swojej wielkości nie dadzą tak niskiego basu jak duże podłogówki czy subwoofer i tego też nie oczekuję, byłem świadomy jak je kupowałem.

Chcę i tak dokupić głośniki do telewizora do filmów z racji złego rozstawienia BX pod tv. Do filmów myślę że będą wystarczające w połączeniu z subwooferem aby był odpowiedni efekt w filmach natomiast nie będę na nich słuchał muzyki więc nie muszą być super pod tym względem, to bardziej zamiennik soundbara gdzie głośniki są jeszcze mniejsze i jakoś dają radę więc tu myślę że będzie lepiej bo będą rozstawione szerzej niż soundbar. Myślę o czymś pokroju Q Acoustics 3010 lub Mordaunt Short M10 gdyż z racji swojej wielkości mogę postawić je na szafce po bokach TV.

Ponieważ subwoofer będzie zestawem dla tych małych głośników do filmów to chciałbym wykorzystać go również do BX2 do muzyki aby uzyskać głębszy niższy bas dlatego też szukam przyzwoitego suba również do muzyki tylko chciałbym się upewnić że na TX-8270 będzie on grał na obu zestawach A i B (przełączane).

Edytowano przez Patrickb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Hej a ja mam inne pytanie i zapewne banalne. Planuję zakup tego ampli, będzie on często podpięty pod macbook kablem thunderbolt - hdmi. Mój zestaw to 2.1 sub aktywny. 

Czy jeśli ampli dostanie sygnał np. W DTS 5.1 przekonwertuje go sobie do 2.1?

 

Dziekuje za odp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda puki co nie wiem gdzie to ustawić ale poszukam. Czyli mogę też wysłać cyfrowy dźwięk 2.1 i nie będzie przetwarzany przeze słabe przetworniki w PC a przez amplituner? 

 

Ps. To zastanawiam mnie jak ludzie odpalaja filmy Blu Ray skoro one w większości w DTS.

Jak już wszystko będzie dla mnie jasne to podjadę do Was do salonu posłuchać, tylko jeszcze kolumny muszę dobrać. Ale o tym potem. 

Już wiem jak na mc to ustawić:

https://discussions.apple.com/thread/3639822

W Windowsie wystarczy ac3filter i tam można zmienić. 

Edytowano przez Majmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ostatnio musiałem zgłębić wiedzę tajemną jak poustawiać kodeki w PC by nie szło mi PCM 2.0 na amplituner kina domowego więc raczej nie powinieneś mieć problemu gdyż takie ustawienia są w standardzie k-lite codecs na przykład dla LAV audio.

Zresztą niekiedy zdarza mi się iż mtv dd 5.1 , czy filmy z pc puszczam przez wzmacniacz w systemie 2.1 i zawsze dźwięk jest ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majmaj napisał:

A jaki wzmacniacz posiadasz? 

Taki jak na zdjęciu , ale to od DAC-a zależy realizacja , chociaż idzie przez DAC 2 kanałowy (dacmagic100).

Natomiast w starym amplitunerze gdzie nie było DTS to pamiętam iż niekiedy nie było dźwięku ,ale to też bardziej chodziło o ustawienia wyjścia z PC.

Masz np ac3filter , tam można bypassy zrobić czy ustawić bodajże by wszystkie wielokanałowe sygnały szły jako PCM 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz w ustawieniach programu wyjście na stereo i po problemie.

Ale czekaj pytałeś o złącze HDMI. 

Więc o jaką łączność bezprzewodowa pytasz? O sieć? To Onkyo ma bardzo stabilne połączenie i trwałe. Jeśli tnie to kwestia raczej szybkości łącza. 

Oczywiście może zdarzyć się mu rozłączyć jednak to jest podobne u wszystkich producentów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

O hdmi pytałem bo oglądam też filmy z macbook (dlatego pytałem o 2.1).

Też ciekawi mnie wyjście na suba aktywnego. Czy zadziała to tak jak podpięty sub pod zwykle stereo.

Czy też może jeśli dostanie sygnał z macbooka 2.1 np DTS to zagra tak jak jest ścieżka nagrana w filmie (czyli sub inny sygnał). 

W skrócie czy sub zagra tak jak przy zwykłym ampli czy tak jak przy podłączonym do zwykłego wzmacniacza stereo 😁

Bezprzewodowe połączenie z aplikacjami muzycznymi też super rozwiązanie. 

Edytowano przez Majmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji:

 

1. Change the front speakers settings to a setting other than "Full 
Band" for the crossover frequency value. The range below the frequency 
you specify will be output from the subwoofer rather than the front 
speakers. We do not recommend changing this if your front speakers have 
good low range reproduction capabilities. 2. Change "Double Bass" to 
"On". The low range elements will be output from both the front speakers 
and the subwoofer. This may mean that there is too much bass. Do not 
change if this happens, or choose option 1. 0 Refer to "2. Speaker" - 
"Crossover" (P37) in the Setup menu for details. 0 When you play source 
material that contains no information in the LFE channel, the subwoofer 
produces no sound.

Z końcówki wynika jak by ampli potrafił wyłapać oddzielna ścieżkę dla suba z materiału. 

Edytowano przez Majmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...