Skocz do zawartości

ONKYO TX-8250 VS ONKYO TX-8270


S4Home

Recommended Posts

Może w końcu przejdę do sedna.

W niedługim czasie mam zamiar zmienić cały sprzęt audio (po przeprowadzce do nowego domu). Obecnie posiadam taki zestaw:

Tonsil mistral, subwoofer DIY aktywny, arcam avr200.

Ani głośniki ani amplituner to nie jest szczyt jakości ale puki co wystarczało - nie jestem jakimś mega audiofilem ale lubię dobrej jakości dźwięku. Co przez to rozumiem? Lubię dźwięk dynamiczny bez zmulonego dołu, lubię wyraźną scenę i aby środek z górą było poukładane - nie wiem czy na podstawie takiej wypowiedzi można dobrać sprzęt ;)

Do czego ten sprzęt? Więc ok 60% muzyka 40% filmy.

Poszukiwania zaczynałem od amplitunera stereo, spodobały mi się patenty z HDMI i łącznością bezprzewodową (wszystko w jednym klocku). Czytając i czytając... zacząłem mieć wątpliwości czy nie kupić wzmacniacza stereo + reszta osprzętu.

Połączenie jakie u mnie będzie to:

Filmy: Macbook - HDMI - TV - Spdif  - wzmacniacz.

Muzyka: w większości łączność bezprzewodowa (w przypadku ONKYO TX-8270 problem od razu z głowy) w przypadku wzmacniacza AV musiał bym dokupić odbiornik bluetooth z Aptx i po wyjściu spdif do wzmacniacza. Streaming spotify 320kbps. Odbiorników jest sporo myślałem nad czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-nadajnik-odbiornik-toslink-aptx-7405524952

lub:

https://allegro.pl/oferta/ding-shine-bts1-odbiornik-bluetooth-4-2-aptx-7819181065

Skoro będą dostawały sygnał 320kbps a całość będą dekodować przetworniki wzmacniacza chyba będzie ok?

Tu pojawiają się pierwsze schody, ponieważ wzmacniacz musiał by mieć co najmniej 2x spdif.

Zbliżając się do końca tego wywodu może coś jeszcze o pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt:

projekt-dom-w-leszczynowcach__11815.jpg.df95c5d85a553878643d02755d0f7a3a.jpg

Salon - 25m2

Kuchnia - 10m2

Co do głośników puki co faworytem ( z opinii) jest klipsch RP-280. W całości chciał bym się zmieścić w 5tys, bez problemu mogą być to używki.

A może przy moich wymaganiach po prostu kupić tego ONKYO i nie bawić się z tym wszystkim?

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Majmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner do wymiany, wolę stereo. 

No to szczerze powiedziawszy spodziewałem się że napiszecie iż różnica będzie kolosalna 😁

Do takiej wielkości pomieszczenia jest to wystarczające? 

Ps.  Nad nie ma spdif, nie będę miał jak podłączyć tv. 

Może i dał bym się namówić na tego wxad10. (myślałem że to nie obsługuje yt - żona często słucha). 

A yamaha  A-S801? Słabiej to gra? 

Generalnie napiszcie jeszcze jakieś propozycje wzmacniaczy tylko z spdif. 

Edytowano przez Majmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad w moim zasięgu bez problemu a do tego ma spdif i przepięknie wygląda. 

magnat mr780 - zakochałem się, będę polował na używkę. 

Na 90% zostaną klipsach, jak nad zagra z tymi głośnikami? Bo oczywiście do tego muszę dokupić jeszcze yamahe wxda10 a ona za pewne też dołoży coś z swojego charakteru? 

Już więcej nie męczę, dzięki za pomoc jak będę zdecydowany odezwę się na PW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
12 godzin temu, S4Home napisał:

Będziesz miał obraz 100 Hz. 

Bo częstotliwość odświeżania matrycy telewizora a sygnał jaki jest nagrany na blu-ray to jednak inna sprawa. 

Więc niczym nie musisz się przejmować. 

Pozdrawiam

Dzięki za tą informację, bo już czytałem na jakimś form, że obraz z dekodera sat przepuszczony przez TX-8270 jest gorszy niż przy podłączeniu bezpośrednim do TV. Chyba tak nie powinno być, wnioskując z tego co piszesz powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co piszesz nie ma związku z hercami. Faktycznie tak czasem bywa i znam amplituner kinowy niskiej klasy gdzie takie coś jest.

Z tą informacją która ty podajesz też się zetknąłem i jestem pewien że zamieścił ja troll z konkurencyjnej firmy czy dystrybucji. 

Niestety takie rzeczy się dzieją. Widzisz wystraszy coś puścić do beta i samo się rozsiewa. Ten amplituner nie pogarsza obrazu. Sprawdzone!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...