Skocz do zawartości

Kino domowe Klipsch + Onkyo


Brater

Recommended Posts

Cześć.

Chcę w domu (okolice Wrocławia) stworzyć kino domowe a nigdy nawet nie miałem głośników poza tymi, które są w komplecie z telewizorem także jestem kompletnie zielony. Chciałbym przeznaczyć ok. 5000 zł (nowy sprzęt) i na początek kupić 2 przednie, podłogowe głośniki ze wzmacniaczem do których z czasem dorzucę tylne głośniki oraz centralny. Salon w domu ma ok. 30 m2 ale jest raczej w prostokącie także od głośników do kanapy jest ok. 4,5 m. Głośniki będą służyć głównie do filmów oraz rzadziej muzyki. Odnośnie muzyki żona lubi spokojny pop a ja mocniejsze kawałki łącznie z starszymi kawałkami techno. Sprzęt wstępnie wybrałem: są to głośniki Klipsch R-28F oraz amplituner Onkyo TX-NR676E (łączny koszt ok. 5500 zł). Na początku zastanawiałem się nad mniejszym modelem R-26F ale chyba R-28F nie będą za duże? Co myślicie o takim zestawieniu? 

Edytowano przez Brater
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od wyboru kolumn - masz dosyć duży salon, zdecydowanie lepszą opcją będą kolumny Klipsch R-28F. Model mniejszy jest niewiele tańszy, natomiast szczególnie przy mocniejszych kawałkach może mieć problemy z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu. Klipsch to kolumny bardzo efektywne, grające dźwiękiem otwartym, mocnym, szczegółowym. Świetnie sprawdzają się w kinie domowym, natomiast w muzyce prezentują dźwięk bardzo efektownie, podkreślając skraje pasma. Tak więc jeśli szukasz spokojnego,  lekkiego, relaksującego dźwięku, musimy szukać innych kolumn. Jeśli natomiast lubisz koncertowe, bardzo energiczne granie, w 100% rekomenduję wybór kolumn. 

Elektronika - Onkyo TX-NR676 to bardzo nowoczesny, w pełni wyposażony i co najważniejsze bardzo dobrze grający amplituner, nie ma sensu szukać alternatyw.

Reasumujac, rekomeduję zestaw wybrany przez Ciebie, oczywiście pod warunkiem preferencji brzmieniowych. Jeśli masz taką ochotę, zapraszam serdecznie do naszego salonu, z Wrocławia masz do nas 1.5-godziny drogi autostradą, na miejscu ogromny prywatny, tylko dla naszych Klientów parking, tak więc możesz bezpiecznie bez szukania miejsca parkingowego zostawić samochód i skorzystać z odsłuchów. W salonie mamy groźny wybór elektroniki i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać i dokonać wyboru konfiguracji, która będzie optymalnie dopasowana do Twoich preferencji. 

Oczywiście w przypadku pytań oraz specjalnej oferty dla forumowicza służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Q21 pisało , amplituner przyjemny (sam taki posiadam i gra zacnie) , natomiast kolumny które to mają największy wpływ na brzmienie to już lepiej odsłuchać.

Sądząc po preferencjach (szczególnie filmy) to klipsch byłby dobrą opcją , ew. dawniej jbl robiło też przyjemne kolumny. A może i pylon sapphire 25 by Ci przypadł do gustu - warto odwiedzić salon audio wybrać 3-4 pary kolumn i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie dobre do muzyki elektronicznej i kina domowego. Bierz większe kolumny, to będzie tylko na plus. Z wysoko wydajnych kolumn grających mocną górą i basem zerknij jeszcze na te, może przypadną do gustu wyglądem

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-bl-40-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi. Sprzęt zakupiony w takim zestawie i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście dalsze rozbudowanie systemu miałem odłożyć na później ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i stąd moje kolejne pytanie. Co robi większą różnicę w kinie - dołożenie głośnika centralnego czy jednak głośniki tylne? Ma ktoś doświadczenia z głośnikami Klipscha R-14S? Mam narożnik blisko tylnej ściany i zwykłe głośniki byłyby bardzo blisko głowy stąd podpowiedź osoby z Q21 że ten model akurat by się sprawdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"taki zestaw" tzn, na co ostatecznie postawiłeś? Propozycji kilka się pojawiło ;)

a to, że apetyt rośnie, to zazwyczaj tak działa. Natomiast w kolejnym kroku powinieneś pójść już w pełen komplet. Granie ścieżki 5.1 na centralnym, bez surround'ów i odwrotnie - z surround'ami bez centralnego mija się z celem. Pamiętaj, że w kinie największą robotę robi centralny i subwoofer, więc na tych elementach nie próbuj oszczędzać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wybrałem Klipscha R-28F i amplituner Onkyo TX-NR676E. Kable Chord Clearway. Centralny chcę kupić Klipsch R-25C a tylne właśnie R-14S. Subwoofera nie planuję bo bas z głównych kolumn jest dla mnie wystarczający. Tylko na cały komplet muszę trochę dozbierać i na razie chciałbym jedno z nich kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra porada od S4Home. Dodałbym tylko, że lepszy większy centralny od dużych frontów, jeśli główne przeznaczenie to kino. Lepiej odłóż troche dłużej ale weź największą centralkę z oferty. Efekt wbije Cię w kanapę

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-premiere-rp-450c-rp-450c-kolumna-centralna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry wieczór.

Tak jak wspomniałem wyżej zakupiłem już zestaw Onkyo TX-NR 676 oraz kolumny podłogowe Klipsch R-28F (150W) i teraz chciałbym zrobić z tego 5.1 dlatego muszę dokupić jeszcze kilka rzeczy. I tutaj proszę o doradzenie czy zestaw jaki wstępnie wybrałem będzie ok:

Głośnik centralny Klipsch: RP-440C (150 W)

Subwoofer: R-12SW (200W)

Głośniki tylne: i tutaj wybranego nie mam - albo Klipsch R-14S (50W) tylko martwi mnie mała moc dlatego zastanawiam się nad R-15M (85W) albo już sporo droższymi RP-250S (100W).

Jeśli na całym komplecie dowalę jakąś mocną muzykę to może dojść w jakimś okresie czasu do spalenia tych 14S (mają 50W a reszta będzie miała 150 W)?

Problem też taki, że głośniki będą na tylnej ścianie ale niestety kanapa jest dosunięta prawie do samej ściany (na zdjęciu poniżej) także głowa odsłuchującego będzie od głośników nie dalej niż ok. 1m po skosie ale prawie w jednej płaszczyznie. Na jakiej wysokości od podłogi albo głowy odsłuchującego montuje się na ścianie takie głośniki?

Czy 5.1 w odsłuchiwaniu muzyki też robi sporą różnicę? Czy w ogóle idzie na tylne kanały i centralny muzyka puszczana ze Spotify czy po prostu youtube? A jeśli tak to dżwięk lecący z takiej ilości głośników nie męczy na dłuższą metę?

Wiem, że pytań jest sporo ale z góry dziękuję za odpowiedź.

Mariusz

20180125_212409_resized.jpg

Edytowano przez Brater
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...