Skocz do zawartości

Pokój 50m2 - sprzęt


chelmica Zen

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup głośników podłogowych i możliwe że wzmacniacza. Warunki jakie mam.


Pomieszczenie 50m2 + otwarta kuchnia jakieś 8m2. Pokój jest kwadratem pomijając część kuchenną. Wysokość ścian 3m. Niestety w chwili obecnej pomieszczenie jest puste ale docelowo znajdą się zasłonki, sofy itp.

Aktualnie posiadam amplituner ONKYO TX-SR605.

Media w kolejności:
1. Muzyka z internetu, spotify, youtube.
2. Radio
3. Filmy

Czego słucham. (Praktycznie wszystkiego poza rockiem.) W szczególności:
1. Elektronika
2. Muzyka świata
3. Trochę klasycznej, trochę hip hop

Jak słucham. 
1. Bywa że cicho jako tło do prac domowych
2. Głośno jako energizer lub jako muzyka do rodzinnych tańców i wygibańców.

Jakie brzmienie lubię. (nie potrafię określić przymiotnikami jak koneser wina)
1. Muzyka z wyraźnie wyczuwalnymi warstwami i ukrytymi dźwiękami. 
2. Bardzo lubię detale w muzyce (w przeszłości dobry sprzęt zmieniał moją płytotekę i nie wykluczam że teraz też tak będzie)
3. Bass tak, ale nie jest to priorytet. (natomiast do oglądania filmów fajnie jest mieć to boom boom)

Budżet. Na kolumny założyłem 3 000 max 4 000 za komplet. Nowy wzmacniacz (amplituner) to pieśń przyszłości (jakiś rok).

Mój typ dotychczasowy to Klipsch R-28f. (słuchałem u siostry kilka razy i brzmienie jest okej)

Czy moje ONKYO pociągnie kolumny? Zależy mi na amplitunerze ponieważ lubię radio, wolę od TV.
Czy powinienem sprawdzić inne kolumny?

I jeszcze jedno. W pokoju w 4 narożnikach pod sufitem pociągnięte są kable do głośników. Teoretycznie mogę coś powiesić pod sufitem jako uzupełnienie kolumn podłogowych. Czy to dobry pomysł? 

Bardzo proszę o porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz amplituner kina domowego a piszesz non stop o muzyce. Do tego chcesz dużo wydać na frontowe kolumny. Widać tutaj mocną niespójność. Wg mnie powinieneś pójść także we wzmacniacz stereo, jak już zmienisz kolumny. A to oznacza jedno - żadnych dodatkowych doczepianych tu i ówdzie głośników. To wcale nie poprawia dźwięku tylko rodzi mnóstwo problemów przy odsłuchu muzyki. 

 

Jeśli chodzi o kolumny to mocno grające są te poniżej. Przy czym ostatnie dają niesamowitą przestrzeń i detaliczność kosztem mniejszego basu

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx440t-tsx-440-t-kolumny-podlogowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/focal-chorus-714-714-kolumny-stereo-2szt

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s55-s-55-podlogowe-kolumny-stereo-klasy-hi-fi-2-szt

 https://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-6-bp6-kolumny-podlogowe-bipolarne-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W takim razie obetnę kable wiszące po rogach.

Piszę o muzyce, radio, filmach. Nie żyję w świecie idealnym gdzie mogę mieć odrębny sprzęt do muzyki i odrębne kino domowe. Muszę to jakoś pogodzić. Co więcej często słucham muzyki i jestem w ruchu. Rzadko mam okazję słuchać muzyki w idealnej odległości i ustawieniu przestrzennym. Takie życie :/

Na kolumny chcę wydać do 3000 max 4000 co oznacza że 4 tysiące wydam jak zobaczę że jest ogromny skok jakościowy między 3k a 4k.

Pokazałeś kilka ciekawych propozycji niestety bez opisu. To po prostu linki do produktów ze sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz pod uwagę wieszania jakiś małych kolumn w rogach, taka konfiguracja nie nagłośni Ci salonu. Jeśli lubisz żywy, bardzo dynamiczny, analityczny dźwięk, w którym są wyeksponowane skraje pasma, wybór marki Klipsch jest jak najbardziej optymalny. Można oczywiście rozważyć model Klipsch R-28F, jednak z mojej strony gorąco namawiałbym na serię wyższą Reference Premiere, w Twoim przypadku będzie to RP-260F lub jeszcze potężniejsze RP-280F. Ostatnia propozycja jest niestety wyraźnie droższa niż założony budżet.

Są natomast także ciekawe alternatywy. Na pewno bardzo ciekawą opcja jest mocna, szybka i dynamicznie grająca konstrukcja Dynavoice DF-6. W tym przypadku producent zastosował świetny głośnik wstęgowy.

Wszystkie wymienione kolumny bez problemu wysteruje Twój wzmacniacz. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pod swoje oczekiwania zdecydowanie powinieneś iść w kierunku kolumn klipsch serii RP 280f. To granie żywe, mocne, z konkretnym przekazem. Ewentualnie heco aurora 1000. Tu z kolei dźwięk ciepły, muzykalny nie tracący na mocy.

Obie konstrukcję wypożyczysz u nas do domu w ramach odsłuchu. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , kolega musi nagłośnić cały salon ? Nie można na tej powierzchni wydzielić strefy do słuchania , oglądania ? 

Ciężko będzie nagłośnieniem 50m2 bez adaptacji akustycznej . Może być głośno i byle jak z wzbudzonym basem i pogłosem jak w hali sportowej.  A , chyba nie o to chodzi , aby była łupanka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chelmica Zen napisał:

@Q21 Dziękuję bardzo za poradę i chylę czoła. Tak wspaniale się złożyło że trafiłem na  RP-260F używki w stanie idealnym i dobrej cenie. 

@maciek72 ze wzmacniaczem poczekam. Nie spieszy się i raczej poczekam na używane.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Respect.

Stop. Jaka to bardzo dobra cena?:)

Bo z tym jest różnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...