Skocz do zawartości

Impedancja


Oxywie

Recommended Posts

Cześć.

Proszę o podpowiedź w zakresie ustawienia impedancji w TX-8150. Kolumny Magnat 677 z opisem na tabliczce 4-8Ohm, a w instrukcji amplitunera: "Jeśli któryś z podłączonych głośników ma impedancję 4 Om lub większą lecz mniejszą niż 6 Om, lub gdy podłączyłeś różne zestawy głośników lewych i prawych do terminali Speakers A/B, ustaw impedancję na 4 Om". Do tej pory gra z ustawieniem domyślnym amplitunera 6 Om. Czy przestawienie w tym zestawie wartości na 4 Om jest bezpieczne ? Jeśli tak, czy spowoduje jakieś "namacalne" czy "usłyszalne" zmiany ?

Dzięki i pozdrawiam.

 

Edytowano przez Oxywie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem.

Z moich obserwacji wynika, że kolumny grają "potężniej" czy też "głośniej na tym samym poziomie głośności, a amplituner jest ciepły, a nie gorący po długim głośnym słuchaniu muzyki.

Przejrzałem instrukcję obsługi i w danych technicznych sekcji wzmacniacza jest tak:

Moc dynamiczna

190 W - 3 Om

170 W - 4 Om

110 W - 8 Om

 

....a i jeszcze nie "pyka" co jakiś czas jak wcześniej.

Pzdr.

 

 

Edytowano przez Oxywie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pyka, bo jest chłodniejszy. Pykanie jest błędnie zaprojektowanym układem zasilająco-chłodzacym. Jeśli to wyeliminowałem, to super :) Moc, którą znalazłeś w instrukcji, nie zmieniasz impedancja. W zależności od tego ile omowa jest dana konstrukcja kolumn, tyle dostaniesz mocy z amplitunera. Tak czy siak dobrze, że jest lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no nowy sprzęt przy mnie otwierany i zepsuty by był no kurcze teraz się zmartwilem no :-( zadzwonie do serwisu onkyo i zapytam 

Dobra już mam to dziadostwo,trzeba było trzymać przycisk zone 2 i przycisk wyłączania przez 5sekund i wylaczylo się i działa pure,jest inny dźwięk bardziej przejrzysty,jutro przeslucham bardziej i jak tam kolego Oxywie,zadowolony jesteś z tego połączenia A/B i 4omy? Widzisz różnicę?bo ja nie za bardzo jakoś 

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...