Skocz do zawartości

Klipsch f-28 i dylemat


pawel klepacz

Recommended Posts

Witam

Podczas pobytu w sklepie miałem przyjemność posłuchać tytułowe głośniki....no i kupiłem ( podłączone były do pioneera a-30 )

W domu cd denon dcd-720, amplituner yamaha rx-v-430 oraz harman kardon hk 6550 ... no i tu rozczarowanie... na harmanie ciężko wyregulować dźwięk, raczej buczenie niż granie, yamaha mała możliwość regulacji tonów...dzwięk u dołu płaski

I tak siedzę i czytam...czytam...i coraz mniej wiem

Czy jest ktoś jest z okolic Gorzowa Wlkp, Drezdenka...tak do 100 km z takimi głośnikami i jest zadowolony oraz chętny na zaproszenie mnie na odsłuchanie....

Co byście polecili ? Co słucham ?!?!...od klasyki do metaliki....myślałem do kompletu o denonie ale tylko wzmacniacz stereo

Co do budżetu bez szaleństwa... max 2000 zł - na nowy czy też używany 

 

Edytowano przez pawel klepacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel klepacz napisał:

Jak najbardziej rozważam, dźwięk był OK ale trochę wydawał mi się słaby po sporym podgłośnieniu

No i słusznie Ci się wydawało. Pioneer A30 to dobrze brzmiący wzmacniacz, którego niestety, nie można słuchać głośno, nawet na tak efektywnych głośnikach jak Klipsch.

Wspomniany NAD 326 wydaje się być najbardziej sensownym rozwiązaniem. Jemu, w przeciwieństwie do Pioneera albo Denona z tych przedziałów cenowych, na pewno nie zabraknie krzepy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim metrażu to gra u Ciebie?

Z nowych jak najbardziej NAD 326 - z tymi Klipschami całkiem nieźle się zgra oraz Magnat Ma 600. NAD ma uderzenie, jest bardzo wydajny jak na tą półkę cenową i gra leciutko po cieplejszej stronie. Magnat Ma 600 jest słabszy mocowo, ale za tą z bardzo ładną barwą jak na ten przedział.

Z używek - Nad 372 - tutaj dołu Ci nie zabraknie, a płaski na pewno nie będzie oraz Roksan Kandy K2 , chociaż używki chodzą troszkę powyżej 2k.

Z każdym z tych wzmaków z tymi kolumnami cięższa muza będzie rwała do przodu ;)

Pamiętaj o akustyce - w mizernie akustycznym pokoju nic nie zagra - nawet sprzęt za $$$$$$.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na wzmacniacz NAD C356 BEE, nawet rabatem forumowym trochę powyżej założonego budżetu, ale masz urządzenie docelowe, mocne, dynamicznie grające i w połączeniu z Twoimi kolumnami gwarantujące pełne wykorzystanie potencjału kolumn. Zestaw taki zagra wyraźnie lepiej niż z Pioneer A-30.

Opcja tańsza - NAD C326 BEE. Też będzie bardzo dobrze.

Zapraszam na odsłuchy jeśli masz taką możliwość, w przypadku pytań oraz wyceny dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada 356 można w Niemczech jeszcze dostać zdaje się za ok 1700.

15 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

w tym budżecie zdecydowanie Nad 326bee. Oprócz niego znakomity magnat ma600. Nic lepszego do tych kolumn z nowych nie znajdziesz.

Pamiętaj wypożyczamy sprzęt.

Piotrek

S4Home czy 356 nie będzie lepszy w tym budżecie? Dobrze się zgra z klipshami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

Bo 356 ma dźwięk inny od całej serii NADa. Ma zaznaczona wyższa średnicę i jest jaśniejszy w górze pasma. Co akurat z Klipschami nie tworzy dobrego połączenia. Żeby uściślić. To lepszy wzmak. Dźwiękowo i konstrukcyjnie. Ale po prostu nie pasuje pod te kolumny. A 326 czy też seria 37 tak. Albo ten Magnat. Jest bardziej melodyjny od NADa, nie ma tylko takiego rockowego charakteru.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 356 to bardzo fajny wzmak, jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość wśród nowych wzmacniaczy. Ale nie do Klipsch po prostu. Nad 326 jest równiejszy, Nad 356 ma bardziej wyeksponowany przełom średnicy/wysokich - więc zdubluje się to z Klipschem co może dać niezbyt przyjemny dźwięk, bardzo krzykliwy, suchy, "plastikowy".

Jak masz możliwość wypożyczenia sprzętu to najlepsze rozwiązanie ze wszystkich.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

a wiec remont utopionego patrola w jeziorku się przedłużył .... ale zakupiłem wspominany wzmacniacz NAD ( przepraszam że nie od przedmówcy ).... i teraz odniesienia - gra świetnie przy muzyce rokowej, typu metalica, rammstein -troche za dużo góry, ale można wysterować, dzezik zajebiscie ,pink floyd,, dire straits i tego typu przy imprezie dobrze zakropionej i również muzyce wszelkiego gatunku lampa się kiwała jak i goście...można poszaleć z głośnością, nie ma załamań dźwięku...czy są uniwersalne ? raczej nie ... ale zestawienia głośników z tym sprzętem jest jak najbardziej ok...końcowe spostrzeżenia - gra świetnie, góra bardzo mocna( ale można zejść ), dół świetny - nie dyskotekowy tylko mocny i krótki, nie ma  bombania, środek bardzo dobry, nie są liniowe, przy dobrej imprezie zaskoczą nie jednego...zestawienie klipsch f28, nad c326bee, denon dcd 720ae 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...