Skocz do zawartości

Problem CD Player przez OPTICAL


Parza

Recommended Posts

Witam.

Nie otrzymuję sygnału gdy podłączam CD Player (Pioneer PD 10) przez złącze optyczne jak również COAX. Probowałem w ustawieniach amplitunera (foto) - VSX 832 -  ale nadal dzwięku brak - po ANALOGU działa. Ma ktoś może jakiś pomysł? Amplituner jest nowy, zakupiony wczoraj.

Dzięki

20180110_191307.jpg

20180110_191428.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Pioneera (ale modelu nie kojarzę) i podłączenie CD wykonane zarówno analogowo , jaki cyfrowo.Z tego, co pamiętam trzeba było przełączać na amplitunerze rodzaj sygnału , analogowy lub cyfrowy.Obawiam się ,że na Twoich zdjęciach pokazane jest tylko przypisanie wejścia optycznego do CD, ale pozostaje jeszcze kwestia przełączenia sposobu dostarczenia sygnału do amplitunera.Czyli analog lub digital. Na wyświetlaczu powinna pojawić się informacja (przy wybranym wejściu CD) "digital" , w przypadku podawania sygnału droga cyfrową. Mam nadzieję, ze pomogłem, choć obawiam się,że bez dogłębnej lektury instrukcji się nie obejdzie.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci chodzi. W poprzednim modelu jaki posiadalem rzeczywiscie tak bylo jednak w tym modelu nie ma opcji wyboru sygnalu (analog czy digital) - tuner wykrywa to chyba automatycznie. Co dziwne: gdy wlaczam CD (tylko POWER) to tuner pokazuje ze wykrywa CD playera po laczu cyfrowym (jest napisane Digital PCM - foto) ale gdy gdy wlaczam PLAY informacje te znikaja i cisza. w instrukcji nic na ten temat nie znalazlem. 

26771690_1603963953004602_1371332225_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy, to być może jest to kwestia priorytetu wyboru wejścia,  w przypadku jednoczesnego podłączenia analogowego i cyfrowego. Ale to tylko moje domniemanie. Pozostaje dogłębnie przeczesać menu amplitunera.No chyba ,że jeszcze istnieje kwestia konfiguracji CD-playera, choć to mało prawdopodobne.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Player jest podlaczony tylko po OPTICALu. 

Z tym wyborem priorytetu mozesz miec racje gdyz na wyswietlaczu jest tez cos takiego jak SP->A (signal priority Analog...chyba) ale jak to zmienic nie mam pojecia. W ustawieniach ani w instrukcji nie ma nic na ten temat. Dziwne

26755447_1603980093002988_1712210335_n.jpg

To jest w sumie SACD Player - mozliwe ze to chodzi tylko po Analogu? - plyte wkladam normalna. Dziwne - gdy podlaczylem innego playera CD to dziala po OPTICAL

OK mozna zamknac. Chodzilo o PURE Audio. Trzeba je wl/wyl po wlaczeniu CD. Dziwne bo domyslnie zawsze to jest wylaczone - widocznie Tuner widzi to inaczej. 

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Parza napisał:

OK mozna zamknac. Chodzilo o PURE Audio. Trzeba je wl/wyl po wlaczeniu CD. Dziwne bo domyslnie zawsze to jest wylaczone - widocznie Tuner widzi to inaczej. 

Nie "tuner", ale amplituner!

A porównywałeś brzmienie odtwarzacza gdy jest połączony analogowo wobec połączenia cyfrowego?
W obecnych modelach Pioneera jest chyba tylko jedno wejście optyczne (można by było podłączyć pod inne wejście amplitunera i wtedy sprawdzić czy zapamięta tryb - tzn. wejście cyfrowe).

Co się dzieje (z Pure Audio) jeśli pierw włączysz CD, a potem amplituner?

Pozdrawiam
PS. Proszę korzystaj z polskich znaków diakrytycznych - nawet jeśli piszesz z komórki to przecież jest taka możliwość!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 23:41, RoRo napisał:

Nie "tuner", ale amplituner!

A porównywałeś brzmienie odtwarzacza gdy jest połączony analogowo wobec połączenia cyfrowego?
W obecnych modelach Pioneera jest chyba tylko jedno wejście optyczne (można by było podłączyć pod inne wejście amplitunera i wtedy sprawdzić czy zapamięta tryb - tzn. wejście cyfrowe).

Co się dzieje (z Pure Audio) jeśli pierw włączysz CD, a potem amplituner?

Pozdrawiam
PS. Proszę korzystaj z polskich znaków diakrytycznych - nawet jeśli piszesz z komórki to przecież jest taka możliwość!

Nic się nie zmieniło. Nadal po włączeniu Play na CD muszę wł/wył Pure Audio aby był głos - co uważam za coś nienormalnego.

Różnic między odsłuchem przez Analog nie odczuwam. Widocznie nie mam aż tak wyczulonego słuchu ?. Czy mam rozumieć że poprzez Analog jest lepiej?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...