Skocz do zawartości

DAC a chromecast


Mariusz0776

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do osób które korzystają z chromcast audio i dźwięk im idzie poprzez dac do wzmacniacza. Czy słyszycie znaczącą poprawę jakości brzmienia niż bezpośrednio chromcast byłby podpięty do wzmacniacza? Posiadam Nad’a 356 , muzyka idzie z Tidala poprzez chromecast i dac cambrige magic 100 , jednak czy muzyka przechodzi przez dac czy bezpośrednio z chromecast do wzmacniacza , ja praktycznie żadnej roznicy nie słyszę. Czy jest możliwe ze ten Nad ma porównywalny jakościowo przetwornik jak ten cambrige ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie, Chromecast podłączasz na dwa sposoby - pierwszym sposobem jest bezpośrednie wpięcie do wzmacniacza, w takim przypadku wykorzystujesz przetwornik w urządzeniu Google. Drugą opcją jest wpięcie Chromecast do przetwornika CA, a następnie CA do wzmacniacza. Rozumiem, że Chromecast w takim przypadku łączysz z CA optycznie. Wtedy wykorzystujesz przetwornik CA. Takie połączenie powinno być wyraźnie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja , to przetwornik w chromcast przetwarza dźwięk a nie wzmacniacz , przy bezpośrednim połączeniu go do wzmacniacza. 

Tak , mam połączony chromecast z Dac cyfrowo i tu w takim razie pytanie moje nabiera jeszcze większej wątpliwość. Dlaczego nie słychać u mnie znaczącej roznicy w brzmieniu? Kolumny to heco ms 900 wiec raczej powinna być słyszalna poprawa jakości. 

Zauwazylem tez ze podczas podgłaszania , gdy zestaw gra już dość głośno ,słychać zakłócenia , tak jakby gałka która się właśnie kręci je przenosiła. Wcześniej przy bezpośrednim połączeniu google z Nadem tego nie było. Macie jakieś sugestie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to u siebie w salonie sprawdzić w wolnej chwili ? Byłbym bardzo wdzięczny bo nie wiem gdzie leży problem.  Jeżeli u Ciebie będzie odczuwalna różnica to wtedy będziemy szukać przyczyny czemu u mnie tej roznicy nie słychać. 

A i jeszcze zwróć uwagę czy są przenoszone zakłócenia gałki potencjometru. U mnie słychać je gdy gałka w tym Nadzie jest w pozycji godz 11tej .

Edytowano przez Mariusz0776
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja moze moje dzisiejsze doswiadczenie cos ci pomoze

Sprzet to
Heco ms1000
Pioneer a 656
Chromecast wpiety optycznie do daca w harmon kardan 970

Roznica pomiedzy muza przez dac a chromecast jest wyrazna i slyszalna

Lepsza stereofonia scena i przede wszystkim glebia dzwieku - nie mowie ze przy chromecascie bylo zle ale przy przejsciu przez dac Hd zdecudowanie lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki stary. 

Ja u siebie naprawdę tej roznicy nie słyszę. Tak się teraz zastanawiam bo od dac’a do wzmacniacza mam zwykle rca , zwykle w sensie bez firmowe jakieś , nie są one jakieś tandetne ale może tu jest problem....? Pozmieniałem już na inne , też no name i również nic nie usłyszałem. Chyba trzeba zainwestować w „ droższe „ rca....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 11.01.2018 o 10:42, Mariusz0776 napisał:

A możesz to u siebie w salonie sprawdzić w wolnej chwili ? Byłbym bardzo wdzięczny bo nie wiem gdzie leży problem.  Jeżeli u Ciebie będzie odczuwalna różnica to wtedy będziemy szukać przyczyny czemu u mnie tej roznicy nie słychać. 

A i jeszcze zwróć uwagę czy są przenoszone zakłócenia gałki potencjometru. U mnie słychać je gdy gałka w tym Nadzie jest w pozycji godz 11tej .

Jaki zakłócenia?Na 11 powinno być już bardzo głośno i pewnie szyby w oknach drżą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej Mariusz0776, nie obraź się że się wcinam w Twoim wątku, ale nie chcę zakładać nowego tematu, a zobaczyłem że jesteś posiadaczem dac cambridge magic 100 :)

 

O niego chcę właśnie zapytać dwa zdania - :)

Może ktoś z Was, wie, czy ten DAC CAMBRIDGE MAGIC 100 jest porównywalnym (lepszym/gorszym) dackiem od tego wbudowanego w yamaha rn-602 ?

Da się je jakoś porównać? Czy kupno takiego magica 100 wpłynie pozytywnie na jakość dźwięku z yamahy? Kolega ma wzmacniacz cambridge audio a500 i mówi, że u niego "znacząco" polepszyła się jakość dźwięku...a jak by było w przypadku 602-ki?

Dzięki pozdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...