Skocz do zawartości

Wybór kolumn do wzmacniacza Cambridge Audio


nimrod

Recommended Posts

Witam. Na początku chciałem wszystkich przywitać, przed chwilą zarejestrowałem konto na tym portalu i jest to mój pierwszy post (proszę o wyrozumiałość). Jestem posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio 640v2 i źródła do niego w postaci odtwarzacza CD CA640V2... wiem, że nie jest to zestaw najwyższych lotów ale ze względu na atrakcyjną ofertę kupna stałem się jego właścicielem. Jako osoba, która dopiero zaczyna przygodę z "audiofilskim" słuchaniem muzyki (po przesiadce z głośniczków komputerowych), proszę o pomoc w wyborze kolumn do 2000zl pasujących do w/w zestawu (interesują mnie kolumny używane ze względu na chęć kupna czegoś wartościowszego w tej cenie). W sieci pojawiło się sporo artykułów w podobnym temacie ale wszystkie są  już sprzed kilku lat, a rynek audio wciąż się zmienia... Moje preferencje muzyczne są zróżnicowane: rock, muzyka elektroniczna, ballady, muzyka filmowa... począwszy od Enya, poprzez Green Day, Qeen, Stonsów, Dire Straits, U2, RHChP, a kończywszy na Jean-Michel Jarre, ATB... i wiele innych. Wspomniany przeze mnie wzmacniacz gra jasno, szczegółowo, więc kolumny powinny być jego dopełnieniem, grać ciepło, dynamicznie, ze spokojnym ułożonym basem (nie chcę żeby był dudniący - mieszkam w bloku i chciałbym dalej utrzymywać dobre relacje z sąsiadami i... żoną). Pokój, w którym będzie stała elektronika, pierwotnie miał 15m2, ale wyburzeniu ścianki powierzchnia się zwiększyła o kuchnię i kawałek korytarza, czyli w sumie wyniesie koło 25m2 (co do miejsca ustawienia zestawu, w tym pomieszczeniu, to jeszcze nie zdecydowałem, wiec w przyszłości będzie okazja przetestowania kilku wariantów). Podejrzewam, że przy tym metrażu, wybór padnie na kolumny podłogowe ale duże monitory też wchodzą w grę. Ciekawy jestem Waszych propozycji i za wszystkie z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...