Skocz do zawartości

Kolumny R500 poszukują wzmacniacza


Monika77

Recommended Posts

Od kilku dni goszczą w moim domu fantastyczne Kef R500 :)

Jako źródło mam BlueSound Nad-a z subskrypcją Hi-fi oraz Masters z Tidal'a + końcówka mocy Yamaha MX35 z końca lat 80-tych do tego interconnect Audioquest Victoria.

Chciałabym trochę bardziej umuzykalnić ten zestaw, zbudować jeszcze bogatszą scenę i trochę podciągnąć "górę".

Pomyślałam o wymianie Yamahy.

Znajomy zasugerował Hegel H80, ja natomiast znalazłam Electrocompaniet ECI-2

Szukam czegoś wyjątkowego i przeznaczam na ten cel 3500 PLN. Zdaję sobie sprawę, że przy takim budżecie główną rolę zagra rynek wtórny. 

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

 

 

Edytowano przez Monika77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 80 otwiera ofertę tej firmy, raczej na nim nie skupiałbym się. Electrocompaniet to dość specyficzna firma. Jej dźwięk firmowy to ocieplenie i uprzyjemnienie przekazu. Nie wiem jak dokładnie z eci-2 bo go nie znam ale slyszałem trochę końcówek tej firmy. Raczej powinnaś iść w tym kierunku ale po pierwsze pisałem daj trochę czasu Kefom na rozruch po drugie...wolniej...w audio pospiech jest największym wrogiem :).

Zrozumiałem, że nie zalezy Ci na tym zeby mieć i już było, tylko na dobrym dźwięku. Spokojnie, będzie, daj sobie i systemowi chwilę na wytchnienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj MF może jakiś model używany .

Roksan też może zagrać poprawnie z Kef

Moni może jakaś lampa z tym że na KT88 bo Kefy już troszkę prądu potrzebują

Hegel a w szczególności H80 nie kupuj

 I jednak bym integre kupił. Najlepiej z wejściem na pre in możesz wtedy się pobawić skąd lepiej gra przedwzmacniacz

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel do bardziej szczegółowej góry? Niż obecną Yamaha? To kolega cię chyba nie lubi :P

Tak poważnie to pierwsza sprawa wygrzewanie kolumn. Po 80 godzinach daj nam dopiero znać czy faktycznie chcesz zmieniać barwę dźwięku. Teraz to masz granie surowe z pudełka. 

Później możemy polecać nady, rotele, naimy i inne wytwory ludzkiej fantazji.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,minimalizm . wzmacniaczy jest mnóstwo i pewnie każdy doradzi coś innego.

Piszesz, ze używasz BlueSound NAD  to może pomyśleć o wzmacniaczu NAD owskim  jest taki model NAD C368  Nowoczesne urządzenie dodatkowo wyposażony w łącze Bluetooth i jest też zorientowany na muzykę ze źródeł strumieniowych czego używasz. Poza tym  ja staram się dobierać elementy sprzętu tego samego producenta jak to możliwe .

Ten wzmacniacz powinien zmieścić się w twoim budżecie  .

Ale  tyle zdań ilu użytkowników :)  

Jest jeszcze taki trochę niszowy wzmacniacz o rzadko spotykanym paśmie przenoszenia DAYENS MENUETTO    ( 1Hz  -- 200KHz) jest to sprzęt produkcji Serbskiej jak się nie mylę . gra świetnie słuchałem go w salonie .

Cześć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, kolega Sparrow , ma racje dobrze trzymać się jednego producenta ,te urządzenia zwykle lepiej się "dogadują"  Wzmacniacz Nad  C368 godny polecenia i cenowo prawie pasuje dla Ciebie NAD zawsze ma nowatorskie konstrukcje,   po za parametrami faktycznie konstruktorzy pomyśleli o nowych trendach czyli strumieniówce ( osobiście nie przepadam  lubię trzaski płyty).

Tak przy okazji przez dwa tygodnie przesłuchiwałem DAYENS MENUETTO   bardzo dobre wrażenia  mógłby kosztować dwa razy więcej , na prawdę dobry ( i ładny) z resztą jego poprzednia wersja dostała sporo ważnych nagród 

 Cieszę się ,że kolumny się sprawdzają na pewno jeszcze będą zaskakiwać swoim graniem .

HI 

John

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko pisałaś o budżecie i sprzęcie używanym .Taka uwaga ogólna , odradzam nastoletnie wzmacniacze zaczynają szumieć i mruczeć . Utleniają się luty ,starzeją kondensatory  . Jak ktoś grał dużo i głośno to na bank , jak nie będzie tego jak kupisz to za rok ,dwa...Naprawa kosztowna i trudna odtworzenie na elementach oryginalnych trudne na zamiennikach zmienia wszystko.

Dobrze mieć stare  wzmacniacze tranzystorowe , na transformatorach na kształtkach  typu E, a nie toroidalnych  .Lubie tego słuchać szczególnie z gramofonami z tych samych lat.

Ale zawsze to jest sprzęt ,który stoi na drugiej półce na sentymentalne wieczory.

Pozdrawiam, może nie technicznie ale szczerze

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej... ile cennych wskazówek. Dziekuję za wszystkie. A szczególnie za te szczere :)

Jestem ogromnie wdzięczna. 

Mam teraz tu prawdziwą burzę mózgów... 

Pojawiła się opcja Rega Elicit-R w dobrej cenie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem?

Edytowano przez Monika77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jako ciekawostka Sphinks Project 12 ma pasmo przenoszenia ze spadkiem -3 dB  0 Hz - 1,5 MHz ( 1500 kHz ) :D 

Nie żeby to miało jakieś wielkie znaczenie ale ewenement sporo większy :)

O magicznych cechach transformatorów EI w zasilaniu jeszcze nie słyszałem. Główną ich zaleta jest to ze są tanie w produkcji od dawna.

Kilkunastoletni wzmacniacz wysokiej klasy który nie był używany do celów nagłośnienia dyskoteki ( co w praktyce nigdy niema miejsca ) zwykle jest w bardzo dobrej formie.

Co do dobierania elektroniki do wzmacniaczy NAD to zawsze były z tego znane że cokolwiek się do nich nie podłączy to zawsze gra tak samo i praktycznie niema znaczenia.

Wzmacniacz należy dobierać do kolumn a nie pod logo producenta innej elektroniki. Jest sens dobierać urządzenia jednego producenta jeśli łączy je wspólny pilot.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz do domu któryś ze wzmacniaczy w.w., a później weź na test:

Końcówke mocy Emotiva A-300 (2400 zł)+Pre-Amp TP-100 (1750 zł-posiada wszystko, co potrzebne do szczęścia-świetny przetwornik DA) :) 5 lat gwarancji. 

Mam właśnie taki zestaw, który gra z Dynaudio Emit 20 i jestem więcej niż bardzo zadowolony.. ;) 

Przerobiłem xxx wzmacniaczy do 5 tysięcy zł i każdy bez podjazdu, przynajmniej w Mojej konfiguracji sprzętowej oraz warunkach lokalowych.

Warto posłuchać, radził sobie spokojnie z x18, także.. Nie wiem jedynie jaka będzie synergia z R 500, to jednak całkiem inne brzmienie niż Dynaudio. 

Tak czy inaczej-można wziąć do domu i jeżeli okaże się, że jednak z R 500 nie ma tak kolorowo, to zawsze możesz oddać (masz aż 60 dni na testy). 

Moim zdaniem warto się pofatygować, gdyż to na prawdę porządny sprzęt za rozsądną kasę.

 

pol_pm_Emotiva-BasX-A-300-Wzmacniacz-mocy-stereo-29_1.png

pol_pm_Emotiva-BasX-A-300-Wzmacniacz-mocy-stereo-29_3.png

pol_pm_Emotiva-BasX-A-300-Wzmacniacz-mocy-stereo-29_6.png

pol_pm_Emotiva-BasX-A-300-Wzmacniacz-mocy-stereo-29_7.png

pol_pl_Emotiva-BasX-PT-100-Przedwzmacniacz-stereo-32_1.png

pol_pl_Emotiva-BasX-PT-100-Przedwzmacniacz-stereo-32_3.png

pol_pm_Emotiva-BasX-PT-100-Przedwzmacniacz-stereo-32_6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że u Ciebie się sprawdza nie znaczy że z Kef będzie dobre połączenie. Dynki są same w sobie muzykalne Kefy już tak bardzo niekoniecznie. Jak gra u Ciebie Emotiba dobrze nie oznacza to że będzie z Kef tak samo. Może być za ofensywne granie. Nie znam Emotivy ale ale skoro z Dynkami się spisuje dobrze może być to racja co piszę.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, venom200 napisał:

To że u Ciebie się sprawdza nie znaczy że z Kef będzie dobre połączenie. Dynki są same w sobie muzykalne Kefy już tak bardzo niekoniecznie. Jak gra u Ciebie Emotiba dobrze nie oznacza to że będzie z Kef tak samo. Może być za ofensywne granie. Nie znam Emotivy ale ale skoro z Dynkami się spisuje dobrze może być to racja co piszę.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Całkowita zgoda, dlatego zaproponowałem jedynie sprawdzić.. Broń Boże nie brać w ciemno :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że z tego co wiem w innym temacie pisałeś że ten wzmacniacz gra muzykalnie. Ja jednak obstawiał bym połączenie brzmienia detalicznego. A jak w tym , dynamicznego i muzykalnego do tych kolumn. A jak w tych Emotivach jest prezentowana góra pasma ? Bo z tego co widzę to potrzeba trochę bardziej ofensywnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...