Skocz do zawartości

Amplituner Marantz 7011 + Monitor Audio Silver 8 - selektor impedancji


ma9num

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Jako, że jestem nowy to nie wiem jeszcze dokladnie, gdzie moge zapytać o poradę, więc pisze tutaj.

Od niedawana posiadam długo oczekiwany zestaw stereo (ktory w przyszłości będzie rozbudowany do 5.1), w skład wchodzi:

1. Amplituner Marantz SR7011

2. Kolumny frontowe Monitor Audio Silver 8

3. Kable QED XT40 (3m kazdy)

Jest to pierwszy mój "poważny" zestaw audio dlatego nie chcialbym czegoś skoncić zaraz na początku. Stąd pytanie o ustawienie selektora impedancji na Ampli Marantz. Czy dla kolumn Monitor Audio Silver 8 (4ohm impedancja, zalecana moc wzmacniacza 80-200W) pownienem w trybie stereo przestawić to ustawienie na 4ohm, czy też pozostać przy 8ohm?

Wg tego testu: https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2774-marantz-sr7011

moc dla kolumn 4ohm przy 2 kanalach (i selktorze na 8ohm) to 2x238W, a po przełączeniu tylko 68W. Jak wiec powinienem wysterować swoje kolumny? Czy przy pozostawieniu 8ohm moge cos zepsuć w kolumnie (w sensie przy jakimś mocnym odkręceniu)?

 

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza impedancja kolumn to wieksze obciazenie dla wzmacniacza,ktory sie wtedy szybciej nagrzewa.
W swoim av masz mozliwosc ustawienia 4 ohm to je ustaw. Ja jak mialem kiedys sr 7009 to mial tylko opcje 6 i 8ohn gralem na 6.
Inna sprawa ze producenci kolumn pisza na tabliczkach 8 ohn a prawie zadna nie trzyma tej wartosci.
Twoje MA tez do 2,5 ohma potrafia nawet obciazyc wzmacniacz

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest taka zasada że wzmacniacz daje więcej mocy przy niższym obciążeniu. Z teorii jest tak że jak daje 100 watt przy 8 ohm to przy 4 powinien dać 200 Watt. Jednak takie pokrycie zdarza się rzadko z reguły zysk przy niższej impedancji jest +50 -75%

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrozumiałe, tylko zastanawia mnie to co jest napisane w tescie, że

Cytat

"Po przestawieniu selektora w tryb 4-omowy, moc wyraźnie siada, do 68 W na kanał, bez względu na liczbę kanałów wysterowanych"

dodatkowo przy tescie podobnego Denon 4300 jest cos takiego: 

Cytat

 

"Zagłębiając się w instrukcję obsługi, można odnaleźć dedykowany 4 Ω tryb selekcji impedancji, który, jak się okazuje... radykalnie ogranicza moc wyjściową do poziomu 66–68 W, najprawdopodobniej właśnie z powodu temperatury.

Warto rozważyć, czy w ogóle włączać ten układ, przygotowany bardziej pod kątem badań prowadzonych przez komisje dopuszczające sprzęt do sprzedaży."

 

To powoduje to, że już w sumie nie wiem czym sie kierować, opiniami z testow sprzetu czy instrukcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest możliwe. Oszczędności sprawiły że musieli wyciąć moc bo zabezpieczenia temp wyłączamy urządzenie. Od 21 wiek masakra.
Inna sprawa podoba Ci się połączenie tego av z MA?
Ja miałem z SR7009 i było kiepsko. Najgorszy w tym urządzeniu był chyba ten streamer DAC. Jak połączyłam to z innym Daciem a marantz robił tylko za wzmacniacz było dużo lepiej

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem roznych zestawien, z Yamaha, Pioneer'em Onkyo i chyba subiektywnie ten Marantz najlepiej mi odpowiadał. Dla zony, rownież liczą sie doznania wizualne wiec tu MA w czarnym lakierze daja rade, Marantz tez nie wyglada tak plastikowo jak inne ampli.

Czyli rozumiem, że moge przełączyć selektor w tryb 8ohm? Pytanie, czy wtedy moc dla kolumn nie bedzie za duza i czy cos sie moze stac jak odkrece na maxa?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...