Skocz do zawartości

Zestaw stereo za 6-8 tys zł


vv132

Recommended Posts

Gorąco witam, przymierzam się w tym roku do zakupu wzmacniacza i kolumn stereo, jak w tytule 6-8 tys zł, pokój ma 18m^2. Muzyki jakiej słucham to zaczynając od takiej https://www.youtube.com/watch?v=Txc5bcOnOuc https://www.youtube.com/watch?v=2n-lX7SIwdg kończąc hardstyle, najczęściej raw hardstyle i hardcore. Ogromnie dziękuję za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się czasy "manieczek" przypomniały itp. ;)

Bierzesz pod rozwagę zestaw z subwooferem czy tylko 2 kolumny ? Pytam bo może Ci brakować mocnego dołu , takiego jakiego możesz chcieć.

W tym budżecie można coś przyjemnego złożyć , onkyo tx-8250 / 8270 vs yamaha 602 / 803 i do tego 2.0 lub 2.1 , chyba ,że któreś klipsche rozwiązałyby temat ? O.o

Jeśli 2.1 to może dynavoice df-5 + Dali SUB E-12 F / Klipsch R-112SW

Jeśli 2.0 to musisz na odsłuchach stwierdzić co Ci się spodoba : elac debut f6 , może coś z magnata , klipsche , wybór jest spory , i niestety jak nie posłuchasz to nie stwierdzisz jaki dźwięk realnie Ci odpowiada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spójrz na wzmacniacz NAD C356 BEE, to bardzo mocny, dynamicznie grający segment, który idealnie sprawdzi się w Twoich gatunkach muzycznych. Ewentualnie spójrz na amplitunery sieciowe, w tym przypadku najlepszą opcją brzmieniowo będzie Yamaha R-N803D. W przypadku natomiast wyboru klasycznego wzmacniacza, co na pewno jest pod względem brzmienia rozwiązaniem lepszym, jeśli będzie zależało Ci na funkcjonalności sieciowej, zawsze możesz dokupić zewnętrzny odtwarzacz strumieniowy - klasyczny Onkyo NS-6130 lub Pioneer N-30AE

Kolumny - myślę że przy odpowiednim systemie pozostaniemy przy dwóch kolumnach, jeśli już koniecznie będzie brakowało basu, zawsze możesz dokupić subwoofer. Spójrz natomiast na kolumny Dynavoice DF-5 lub już bardzo potężne DF-6. To szybkość, dynamika, potężna dawka energii i szybkości. Kolumny te wyróżniają się także świetnym wstęgowym głośnikiem wysokotonowym. Drugą opcją jest Klipsch RP-260F. To także bardzo swobodny i dynamiczny przekaz. Warto przesłuchać także duńskie System Audio Saxo 40. Na koniec propozycje droższa, ale także wyraźnie lepsza - spójrz proszę na Dynaudio Emit M30. To bezkonkurencyjny bas, dźwięk gęsty i dociążony, góra równa.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dopiero jesień-zima, ale chcę mieć właśnie rozeznanie już w temacie i jeśli będę w stanie zakupić to na pewno po salonach będę jeździł na odsłuchy. Gdy będę gotów na zakup, odezwę się poprzez forum :) a amplitunery sieciowe mnie nie interesują, konkretnie chcę wzmacniacz, dodatkowe odtwarzacze można dokupić później zawsze, to nie jest problem.

Edytowano przez vv132
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...