Skocz do zawartości

Jakie kino domowe do 3000 PLN


TrojanPL

Recommended Posts

Witam!

Proszę o porady w doborze wzmacniacza i głośników do około 3000 zł. Zastosowanie: muzyka 60%, filmy 40%. 

Chciałbym rozmieścić kolumny na prostokącie o szerokości 2,5 m i długości 3,3 m. Całe pomieszczenie ma 32 m2. Na zdjęciu rysunek poglądowego rozkładu głośników. 

Jeśli chodzi wzmacniacz to zastanawiałem się nad Yamaha RX-V481 (jest trochę tańsza niż 483, a możliwości bardzo zbliżone). Zależy mi na łączności: Spotify, Bluetooth, Wi-Fi/ethernet, obsługa przez aplikację. 

Jeśli chodzi o kolumny to chciałbym raczej zestaw 5.0, nie zależy mi na basie, poza tym nie mam miejsca na subwoofer. Właśnie, miejsce! Dobrze by było gdyby kolumny nie były zbyt duże, bo widać na rysunku - jest ciasno. No i bass reflex z tyłu też raczej odpada, nie mogę za bardzo odsuwać głośników od ściany. Filmy oczywiście na 5.0 wewnątrz prostokąta 2,5x3,3 m, natomiast muzyka z 2.0 na całe pomieszczenie. Nie chcę natomiast kupować stereo, ponieważ bardzo zależy mi na dźwięku przestrzennym - oglądamy dużo filmów. 

Jako alternatywę rozważam też soundbar - co tym sądzicie?

1.png

Edytowano przez TrojanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się , basu z zestawu za 3 tys nie będziesz miał za dużo, a czasem nawet mniej niż należy...niestety. Nawet z droższych. Właśnie subwoofer ,,ratuje,, takie zestawy w tej kwestii. Jest też inna sprawa, ścieżki filmowe są w 5.1 i rezygnacja z suba jest besensu, bo nie trzeba być fanem basu, ale w filmach to niezbędny element do jego wytworzenia  ale też do kreacji efektów przestrzennych, które  lubisz.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ukryć, że budżet nie jest duży. Nie czarujmy się, ale w tych pieniądzach, to pójdź, posłuchaj i wybierz zestaw, który najbardziej Ci się kolego spodoba - aczkolwiek zastanowiłbym się bardzo poważnie, czy to w ogóle ma sens i ta inwestycja nie będzie utopieniem pieniędzy w przysłowiowe błoto.

Od siebie w 100% podpisuje się pod tym, co napisał Jacek - bez subwoofera, ta cała "zabawa" nie ma najmniejszego sensu. Tyle, że Twojego budżetu, mając na uwadze metraż, ledwo na subwoofer wystarczy, nie mówiąc o reszcie zestawu

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny zwiększyć budżet do 4000. A taki zestaw Yamaha RX-V481 + TAGA HARMONY TAV-606 V3 nie byłby fajny? Czy to jest utopienie pieniędzy w błoto? Czy to będzie grać beznadziejnie?

A co myślicie o soundbarze? Nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

Edytowano przez TrojanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...