Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie,kolumny nowe mają cztery wejścia,dwa plusy i dwa minusy,u mnie każdy plus i minus jest połączony złotymi blaszkami,ja wyjalem te blaszki by połączyć bi wire i dałem cztery kable na każdą kolumnę czyli dwa plus i dwa minus ,a we wzmacniaczu dałem cztery kable te do wejść A i cztery na B,czyli gra teraz na wzmacniaczu AB,mam włożyć te blaszki i tylko po jednym kablu na plus i minus i do wejścia A tylko? Bo się pogubilem kurde z tymi nowymi wejściami i jak podłączyć wzmacniacz do telewizora by dźwięk szedł?na razie miałem czinkcz wyjście z tv ze słuchawek i do wzmacniacza biały i czerwony czinkcz ,ale ładnie to grało na wzmacniaczu do kina domowego a w nowym lipa kiepsko dźwięk mało czysty,kolumny u mnie heco Aurora tysiąc i wzmacniacz onkyo tx 8270 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu jednym kablem ( 2 żyły ) jednej kolumny używasz zwór. Przy podłączeniu 2 kablami zwory muszą być wyjęte.i to chyba oczywiste ze od strony kolumny podłącza się 4 wtyki bananowe. Od strony wzmacniacza zwykle 2 przewody łączy się razem w jednym wtyku bananowym lub jeden przewód jako A a drugi jako zestaw kolumn B. I wtedy we wzmacniaczu oczywiście trzeba oba zestawy kolumn włączyć. To chyba oczywiste. Oba zestawy kolumn A i B są podłączane równolegle do tych samych końcówek mocy. Dlatego jest praktycznie bez różnicy czy rozgałęzisz przewód w jednym czy drugim miejscu.

A jak podłączyć TV do amplitunera, to już zależy od łączonych sprzętów. Podłączenie nowoczesnego TV do nowego amplitunera z wykorzystaniem wyjścia słuchawkowego jest niewskazane. Zwykle używa się do tego celu HDMI. W starszych sprzętach bez kanału zwrotnego w HDMI ( ARC ) trzeba podłączyć dźwięk z TV dodatkowym złączem cyfrowym optycznym ( toslink ) lub elektrycznym ( coaxial ).

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...