Skocz do zawartości

Podłaczenie w Bi-wiringu


Konrad123

Recommended Posts

Jest możliwy zarówno bi-wire jak i bi-amp. Wrzuć w wyszukiwarkę i od razu znajdziesz kilkadziesiąt rysunków i opisów jak to należy podłączyć.

Zdejmujesz zworki z kolumn i wtedy podłączasz kable głośnikowe. Wtyki w kablu mają zazwyczaj odpowiednie kolory i opis (HIGH - do górnych zacisków, LOW - do dolnych, no i kolory zgodnie z tym co na zaciskach), więc nie powinno być problemu.

No i należy to oczywiście robić przy wyłączonym sprzęcie!

Pozdrawiam
PS. Masz już taki kabel - czy dopiero się przymierzasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-amp nie jest możliwy bo ma jeden wzmacniacz który ma dwie końcówki mocy. Więc tylko bi wire wchodzi w grę który nie do końca tu coś zmieni. Jeśli kable masz to w ramach testu po prostu sobie to sprawdź. Wolna sobota i zabawa jest twoja. Pamiętaj aby przy takiej konfiguracji wyjąć zworki bo uszkodzisz wzmak!!

Moim zdaniem różnicy jednak za wielkiej nie będzie. Lub brak. Chyba że zastosowane będą różne rodzaje kabli na górę i dół.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem i oczywiscie wyjołem zwrotki s4 home, na doł dalem 4mm a na gore 2,5mm moim zdaniem cos to dało i słychac lekka poprawe dzwieku moze to i tylko przez zwiekszenie grubosci łacznej zył nie wiem waze ze jest efekt :) duzo mnie to nie kosztowało zreszta

Dnia 13.01.2018 o 09:57, matlej napisał:

dlaczego?

te kolorowe plastiki się wyciąga i złącza bananowe podchodzą. Wzmacniacze od nowości mają pozakładane zaślepki. To się łatwo usuwa.

image.png.7c9c011c439d8544a4dc667def5f15d5.png

 

Dobrze wiedziec, choc poki co i tak nie zamierzam zmieniac skoro nie bedzie poprawy dzwieku, lepiej dołoze te pieniazki do nowego daca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam się do pytania bo też kombinuje i nie wiem,mialem cztery kable we wzmacniaczu na wejście A i cztery do B i to do kolumn,zworki zdjęte,teraz zworki włożone i tylko po dwa kable do kolumny w wejściu A,nie wiem co to za różnica hmmmm? Kolumny mają od 4 do 8 omów,wzmacniacz ma przełączenie 4 i 6 omów,na jaki on mam wrzucić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Daniel napisał:

Podlaczam się do pytania bo też kombinuje i nie wiem,mialem cztery kable we wzmacniaczu na wejście A i cztery do B i to do kolumn,zworki zdjęte,teraz zworki włożone i tylko po dwa kable do kolumny w wejściu A,nie wiem co to za różnica hmmmm? Kolumny mają od 4 do 8 omów,wzmacniacz ma przełączenie 4 i 6 omów,na jaki on mam wrzucić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...