Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz i kolumny (dobry początek)


rapster15

Recommended Posts

Nie znam się zbyt dobrze na sprzęcie audio. Chciałbym się zapytać jaki wzmacniacz + kolumny do max 1100 zł ?

Moje wymagania względem stereo to:

-kolumny muszą mieć bardzo dobry bass (w tej cenie)

-zestaw 2 kolumn najlepiej podłogowych (ewentualnie podstawkowe, ale min. 7''/8'' np. Indiana line dj308 i dj310 )

-preferuje ocieplony, soczysty dźwięk, w którym góra nie będzie ,,kuła w uszy". A kolumny będą podłączone do komputera więc bassowy dźwięk przyda się również do gier, w których jest dużo wybuchów

Chętnie kupiłbym używany, lepszy sprzęt, ale nie będę umiał ocenić w jakim stopniu on jest używany i czy to ma wielki wpływ na jakość tego sprzętu poprostu to dla mnie jest niewiadoma. Jednak gdybyście mi  polecili jakiś dobry zaufany serwis z używkami chętnie bym poszukał. 

( podobają mi się taga harmony 606 oraz magnat supreme 1002 bardzo chciałbym je mieć tylko, że są drożesze a używane pasowałyby mi cenowo ). 

Co do muzyki to słucham: trapu, hausa oraz rapu (przede wszystkim trap).

Co do metrażu to pokój ma - 19m2

 

Bardzo oczekuje waszych porad!

Edytowano przez rapster15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1 tys. nie kupisz dobrych kolumn podłogowych, mogą być mocne ale nie dobre jakościowo, cudów nie oczekuj. Z podstawkowych już troche większy wybór. Tym bardziej że chciałbyś ciepły dźwięk, to nie jest domena tanich kolumn, robionych z myślą o efekciarskim kinie domowym. Z używanych jak najbardziej znajdziesz dobrej jakości, basowe i ciepłe kolumny np Tannoy M3 lub M4 albo jakieś Mission np M34 lub M74 , jeśli starsze z lat 80-90 wchodzą w grę to znajdzie się też kilka innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi dać linki z jakimiś sensownymi stro na których mógłbym je kupić a najlepiej to linki do konkretnych produktów ?

I nie wiem czy mówiąc ciepłe brzmienie mamy to samo na myśli bo może źle dobrałem słowa - wytłumacz to pojęcie.

Raczej starsze nie wchodzą w grę.

A masz jakieś konkretne podstawkowe bo o nich wspominałeś ?

I nic nie wspomniałeś o wzmacniaczu który wchodzi w ten budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz nas. Zapraszam na naszą stronę. Jak chcesz sprzęt nowy to magnat 802 z Pioneer A10 będzie ok. To podstawowy sprzęt ale będzie grał jak oczekujesz. Oczywiście wybierając sprzęt używany masz znacznie większy wybór oraz możliwości. 

Jednak tak czy siak uważam że powinieneś deczko dozbierac. Przede wszystkim dlatego że nie będziesz miał źródła. Komp to fatalne rozwiązanie. Musisz mieć do tego daca i to na USB. A to już prawie połowa budżetu. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...