Skocz do zawartości

amplituner/wzmacniacz + kolumny 6 tys zł


bartek2

Recommended Posts

Witam,
Jestem przed zakupem sprzętu stereo (aplituner/wzmacniacz + kolumny głośnikowe) i mam kilka pytań.
Od kilku tygodni śledzę forum  przeczytałem też wiele innych artykułów w tym kierunku.
Sprzęt będzie grał w salonie o pow 30 m2, jest to powierzchnia razem z aneksem kuchennym. Mieszkanie ma 2.80 m wysokości.
Lubię czuć moc, ale raczej wole ciepły dźwięk, niemęczący, nie żylety. Muzyka jakiej słucham to wszystko co dobre za wyjatkime Disco Polo. Sprzęt chciałbym też na stałe podłączyć pod tv, bo nie mogę słuchać zwykłego dźwieku z tv. 
Byłem na kilku odsłuchach, słuchałem niestetey tylko amlitunerów - Onkyo 8270, yamahy 602 i 803 na kolumnach Klipsch 28 oraz Dali Zensor 7.
Klipsch chyba za filmowo, dali lepiej ale spokojnie. Bardziej spodobały mi się kolumny Heco MS 900, ale słyszałem je tylko z Onkyo 8270.
Moje pytanie dotyczy  wzmacniaczy jakie mogę kupić w cenie do powiedzmy tych 3 tys zł - np NAD 356 BLEE czy 368 (może jakieś inne?). Chciałbym nie przekroczyć ceny Yamahy 803.
Czy jest sens iść w zmiacniacz i kombinować z jakąs sieciówką czy pozostac przy którymś z tych amplitunerów?
Czy taki nad 356 czy 368 zagra zdecydowanie lepiej od tych amplitunerów? Jeśli tak to co bym musiał jeszcze dokupić i za ile do tych wzmacniaczy, żeby osiagnąć funkcjonalność wspomnianych aplitunerów? To ostatnie moje pytanie przed zakupem.
Proszę o odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wybór klasycznego wzmacniacz jest bardzo dobrym wyjściem brzmieniowo wyraźnie lepszym od amplitunerów. Amplitunery sieciowe są na pewno wygodne, wszystko masz w jednym segmencie, cena także jest ich plusem. Natomiast z mojej strony zasugerowałbym zdecydowanie dobry wzmacniacz stereo, który zaoferuje Ci dużo więcej przyjemności z odsłuchu muzyki. W zadanym budżecie jest kilka ciekawych opcji, na pewno wartym zainteresowania jest NAD C356 BEE. To moc, dynamika, szybkość w połączeniu z bardzo dobrym wypełnieniem, plastyką. Drugą opcją jest najnowszy NAD C368. Urządzenie fabrycznie posiada system Google Chromecast, tak więc możliwe że będzie to dla Ciebie wystarczające. Na pewno polecam także szwedzką integrę Primare I22, oferującą równy, dokładny, bardzo aksamitny dźwięk. W przypadku NAD C356 BEE oraz Primare pozostaje zakup zewnętrznego odtwarzacza sieciowego. Rozwiązaniem niedrogim i ciekawym jest Yamaha WXAD-10. Jeśli natomiast budżet wytrzyma, spójrz na Onkyo NS-6130 lub świetny Pioneer N-30AE. Natomiast jeśli pozostaniesz przy amplitunerze, spójrz na Onkyo TX-8270 oraz konkurencyjnym Yamaha R-N803D. Onkyo jest spokojniejsze, równiejsze, dokładniejsze, natomiast Yamaha bardziej dynamiczna, eksponujący skrajne pasma. Yamaha ma dodatkowo system kalibracji akustyki pomieszczenia, natomiast Onkyo złącza HDMI.

Kolumny - z bardzo bezpiecznych i zazwyczaj wybieranych przez naszych Klientów po odsłuchach kolumn na pewno warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To solidna, mocna konstrukcja, która zaoferuje szybki, dynamiczny, przestrzenny dźwięk. Najlepszą jednak opcją moim zdaniem będzie Monitor Audio Silver 6. To klasa wyżej, duża swoboda grania, dynamika, wypełnienie.  Warto także zwrócić uwagę na kolumny Dynavoice DF-6. W tym przypadku niski i mocny bas łączy się z dobrym środkiem pasma oraz wybitnymi jak na ten przedział cenowy wysokimi tonami za sprawą głośnika wstęgowego. Na koniec dwie bardzo dobre, brytyjskie konstrukcja - Tannoy Mercury 7.4 oraz Q Acoustics QA3050. Obydwie kolumny charakteryzują się raczej cieplejszym, bardzo muzykalnym, swobodnym, relaksującym dźwiękiem.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę twoje potrzeby na prawdę rozważ opcje kolumn heco aurora 700 wraz ze wzmacniaczem nad 356bee. Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. A jako dodatek sieci wybierz yamahe wxad10. 

To system grający pełnym, mocnym dźwiękiem. Bas jest ciepły, góra nie męczy. I kolumny w pełni sprostają oczekiwaniom powierzchni. 

Mogę ci pożyczyć taki zestaw abyś byk świadomym kupującym. Jestem pewien że sprosta on oczekiwaniom dźwiękowym jak i technologicznym.

Co ty na to?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić ale patrz na moc wzmacniacza kolego ,jak byś brał te Heco 900,bo ja teraz 4 dni temu kupiłem Heco Aurora 1000 i onkyo tx 8270 i jak przekrecam gałkę w tym onkyo to dźwięk się pojawia dopiero przy 30 przy 50 procentach gra normalnie,a dopiero przy 70ciu robi sie głośniej ,one potrzebują mocy by je rozchulać,jak weźmiesz wzmacniacz 80wat na kanał to nie wiem czy ruszy te Heco w takim stopniu jakim byś chciał i może być porażka :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam plan wziąć 803-kę, która ma 100 W i Heco Aurore 700, ewentualnie myślę jeszcze o wzmacniaczu NAD 356, który niby ma 80W, a w rzeczywistości jest mocniejszy od 803-ki. Zniechęca mnie jednak do niego to, że będę musiał dokupić Daca i sieciówkę co podnosi koszt znacznie, a czy zagra aż o tyle lepiej nie wiem.

No Ty kolego zaszalałeś trochę z tymi kolumnami przy Onkyo 8270. Kolumny potężne, a amplituner niezły, jednak chyba trochę za słaby do tych kolumn.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Daniel Daniel napisał:

Nie chcę nic mówić ale patrz na moc wzmacniacza kolego ,jak byś brał te Heco 900,bo ja teraz 4 dni temu kupiłem Heco Aurora 1000 i onkyo tx 8270 i jak przekrecam gałkę w tym onkyo to dźwięk się pojawia dopiero przy 30 przy 50 procentach gra normalnie,a dopiero przy 70ciu robi sie głośniej ,one potrzebują mocy by je rozchulać,jak weźmiesz wzmacniacz 80wat na kanał to nie wiem czy ruszy te Heco w takim stopniu jakim byś chciał i może być porażka :-) 

Trzeba było czytać w dziale audiofilskim iż potrzebowałem 120W (poboru prądu) by 2 moje kolumny wygenerowały prawie 100dB (a to już boli) , z czego w postoju ampli pobierał ~42W , a moja stara yamaha dająca jakieś 2x 55W gra podobnie głośno przy ustawieniu 3-4 / 10 ;) tak więc nie do końca chyba jest pojęcie o zapotrzebowaniu prądowym wzmacniaczy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek2 napisał:

No ja mam plan wziąć 803-kę, która ma 100 W i Heco Aurore 700, ewentualnie myślę jeszcze o wzmacniaczu NAD 356, który niby ma 80W, a w rzeczywistości jest mocniejszy od 803-ki. Zniechęca mnie jednak do niego to, że będę musiał dokupić Daca i sieciówkę co podnosi koszt znacznie, a czy zagra aż o tyle lepiej nie wiem.

No Ty kolego zaszalałeś trochę z tymi kolumnami przy Onkyo 8270. Kolumny potężne, a amplituner niezły, jednak chyba trochę za słaby do tych kolumn.

Wziąłem najmocniejszy na jaki było mnie stać i jest jak najbardziej neutralnym,nie miałem dużego wyboru do 3 tys złotych,w sumie to ten jeden był jako najlepszy,te Aurora 700 weź sobie,tez miałem je wziąć,ale po rozmowie doszedłem do wniosku że ach raz a dobrze żebym nie żałował na dalsze lata :-) ciężkie jak cholera są,ale piękny mebel muszę przyznać :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Daniel napisał:

Wziąłem najmocniejszy na jaki było mnie stać i jest jak najbardziej neutralnym,nie miałem dużego wyboru do 3 tys złotych,w sumie to ten jeden był jako najlepszy,te Aurora 700 weź sobie,tez miałem je wziąć,ale po rozmowie doszedłem do wniosku że ach raz a dobrze żebym nie żałował na dalsze lata :-) ciężkie jak cholera są,ale piękny mebel muszę przyznać :-) 

rozumiem, jasne no tez pewnie bym się zastanawiał  nad Heco 1000, ale raz cena, dwa dla mnie za potężne. Podejrzewam, jednak że dźwięk z nich musi być mocny i głęboki.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Polka TSx 330t - nawet podłączony do transzystora gra jakby współpracował z lampką. Ma małe wymagania co do wzmacniacza i prawie żadne co do ustawienia

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330-t-kolumny-podlogowe-2-szt 

Inne kolumny, które dobrze zagrają z amplitunerami stereo to dość przebojowo ale i barwnie grająca Melodika (w pomiarach 6 ohm i skuteczność 88db) i spokojnie, naturalnie grające Acoustic Energy (w pomiarach 6 ohm, skuteczność 89db)

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-bl-40-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

https://sklep.rms.pl/acoustic-energy-103-kolumny-podlogowe-2-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartek2 napisał:

rozumiem, jasne no tez pewnie bym się zastanawiał  nad Heco 1000, ale raz cena, dwa dla mnie za potężne. Podejrzewam, jednak że dźwięk z nich musi być mocny i głęboki.

Cena to 3800-4000 tysiące więc jeszcze da się wytrzymać,tylko nie wiem jak z podłączeniem u nich,wzialem na cztery przewody do wejścia A i cztery do wejścia B we wzmacniaczu i na kolumny to wszystko do też czterech wejść bananowych,teraz wziąłem tylko na wejście A po dwa kable na jedną kolumnę i gra chyba tak samo,nie wiem na czym polega różnica,czytam i nie mogę się doczytać,wiesz coś może o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...