Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 - stereo+KD


KamilWu

Recommended Posts

Czesc, 

posiadam zestaw Dali Zensor 7 + Dali 1 + Vocal + Sub E12F

Pedzi to wszystko Yamaha RX-V2400RDS i przyszla pora na zmiany. 

 

Chcialbym dobrac ampli KD plus do tego wzmacniacz/koncowke mocy zeby gralo to dobrze w KD i w stereo bez machania kablami. Czy mozecie Koledzy cos zaproponowac? 

 

Nie zalezy mi na wodotryskach sieciowych itd - ma obsluzyc tv, ps4, przyszlosciowo CD i komputer. Dali graja dla mnie fajnie, chcialbym wyciagnac z nich jak najwiecej dynamiki, glebi i szerokiej sceny. Muzyka - rock, elektroniczna, czasem cos mocniejszego. Lubie brzmienie lekko ocieplone ale i dynamiczne, nie gardze detalami i precyzja - jezeli neutralnie to z moliwoscia podciagania w dolnych i gornych zakresach, wazna jest wyrazna srednica

 

Myslalem o Marantzu PM8005 jako ze ma pre-in i do tego jakis ampli Marantza zeby sie to wizualnie trzymalo kupy - tylko co wybrac zeby nie przesadzic a dalo przyjemnosc z KD?

Edytowano przez KamilWu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brałbym pod uwagę tylko amplituner, który dobrze sprawdzi się także w muzyce, na pewno warto spojrzeć na ofertę Anthem, już model MRX-310 może okazać się strzałem w dziesiątkę pomimo jego niskiej ceny. Drugą opcją jest bardzo dobry amplituner NAD T758 v3.

Jesli natomiast będziemy dzielili system i zależy nam na jeden marce, jednym wystroju, rzeczywiście Marantz jest opcją bardzo ciekawą. Posiada dobre amplitunery z sensownymi wyjściami pre-out na zewnętrzna końcówkę mocy i dobre wzmacniacze z możliwością ominięcia przedwzmacniacza. Wracając do konkretów, zaproponowałbym Ci amplituner Marantz SR6011, który jeszcze jest dostępny w kolorze szampańskim oraz najnowszy wzmacniacz Marantz PM8006.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku płacenie za cały wzmacniacz stereo mija się z celem. Pamiętaj, że jednym z decydujących czynników o jakości dźwięku jest przedwzmacniacz, za który płacisz ciężką kasę kupując wzmak stereo. Lepiej wziąć wyższy model amplitunera i końcówę mocy stereo. Np mamy przecenę na super dźwiękowy amplituner RZ800 od Onkyo

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-rz800-tx-rz800-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-i-dts-x

i do tego mega wydajna i grająca ciepłym dźwiękiem końcówa NuPrime STA9

lubhttps://sklep.rms.pl/nuprime-sta-9-sta9-koncowka-mocy-stereo-2x120w-mono-1x290w-rms-w-klasie-a-d

 

wyższy model ST10, który z kolei gra równo jak stół, w zależności od tego, w jakie kolumny dalej pójdziesz

https://sklep.rms.pl/nuprime-st-10-st10-referencyjna-koncowka-mocy-stereo-2x150w-rms

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Hej,

po 4 latach temat ciag dlaszy :)

aktualny setup:

- Marantz PM8005

- Dali Zensor 7 + 1 + Vocal + Sub E12F

Chcialbym to rozbudować do kina, mysle o pozostawieniu PMa jako przedzwzmacniacz bo podoba mi sie w muzyce, mysle nad SR5015 / SR6015 (czy Audisey XT warte doplaty do tego modelu?) Jest jeszcze Cinema 50/60 (do PMa wizualnie slabo)?
Chcialbym pojsc w Atmosa rozbudowujac glosniki wiec NR1711 odpada (czy na tym sprzecie Atmos bedzie duzo lepszy od DD?)

Mysle tez czy do PMa kupic inne kolumny do drugiego pokoju a do kina zestawic sam amplituner?

Zalezy mi na utrzymaniu video i arc 4K przy 120Hz

 

 

Edytowano przez KamilWu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry, podpiąłbym się pod temat :) 

Posiadam aktualnie zestaw DALI Zensor (2x7, 2x1 oraz centralny) i subwoofer DALI E-12F. Gra to (głównie kino domowe, nie muzyka) z leciwym ONKYO TX-NR525 i czas na zmianę.

Potrzebuję obsługi 4K/8K, wszystkich standardów Dolby Vision, HDR10+ etc. (choć to już jak sądzę norma) i obsługi co najmniej systemu 7.1 lub 5.1.2. Widoków na więcej głośników raczej nie ma, ale nie mogę tego wykluczyć. Niemniej, dodatkowe kanały nie są dla mnie priorytetem, raczej jakość dźwięku.

Zastanawiam się nad dwoma modelami Denon (X2800H oraz X3800H) i dwoma modelami ONKYO (TX-NR6100 oraz TX-NR7100).

Cenowo to wygląda m.w. tak: 4.600 oraz 8000 i 4.200 oraz 6.000 (odpowiednio). Droższe obsługują więcej kanałów, ale nie jest to dla mnie priorytet.

Droższy Denon mógłby zostać zaakceptowany tylko jeżeli kładzie na łopatki pozostałe propozycje. Skłaniam się ku tańszemu Denonowi, ale gdzieś czytałem, że sprzęty tej marki się nie dogadują z DALI (choć oczywiście nie wiem czy to nie mit), więc może lepiej ONKYO.

Jak sądzicie?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon gra słabo z Zensorami.

Onkyo będzie t ciekawsze. albo model 7100 bo ma lepsza kalibrację. albo celu jw Pioneera bo to aktualnie warte zakupu amplitunery.

3800 nie jest wart dołożenia.

Raz że kolejne 2000 zł dołozysz do kalibracji i mikrofonu.

A 2 że na ten moment będzie on grac mniej ciekawie z Zensorem niż Onkyo / Pioneer.

Ewentualnie jeszcze Integra wchodzi w  gre albo Arcam AVR 5.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Podłącze się do tematu. Mam zestaw Dali Oberon 7/1/vocal. Szukam amplitunera. Myślałem nad Denon avr-x2800h ewentualnie z dopłatą do avc-x3800h o ile jest warto dopłacić. Sam nie jestem w stanie tego ocenić. Może być sprzęt innego producenta o ile będą podobne funkcjonalności vs pieniądze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jacek Krawczyk napisał:

Witam,

Podłącze się do tematu. Mam zestaw Dali Oberon 7/1/vocal. Szukam amplitunera. Myślałem nad Denon avr-x2800h ewentualnie z dopłatą do avc-x3800h o ile jest warto dopłacić. Sam nie jestem w stanie tego ocenić. Może być sprzęt innego producenta o ile będą podobne funkcjonalności vs pieniądze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie warto dopłacać do 3800 bo jego cena jest chora. Do 3700 prędzej. Denon z Dali gra słabo. Jeszcze z wyższymi na wstędze to ok. Ale z Oberonem będzie to walilo nieposkromionym basem. Nasyconą średnicą i mało rozdzielczą górą.

Moim zdaniem Pioneer LX305, RZ50 czy Yamaha beda lepsza opcją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Zerknij sobie na cały rynek a nie na jeden sklep. Pierwszy lepszy z brzegu wg. Google, sprzęt od ręki za 5500zł. Lepiej? A są jeszcze niższe oferty.

https://audiopolis.pl/pioneer-vsx-lx305-amplituner-wielokanalowy.html?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&utm_campaign=GMC_free&gclid=CjwKCAjwxr2iBhBJEiwAdXECw2ATIAJzUL0nSuuRFoTYkD38P95ZSZ2b9yhbI1ANhpw9Ng0RL5J2vBoCLrUQAvD_BwE

To oczywiste. Na tej samej zasadzie znalazłem Denona za 6400. (Q21 lubię bo łatwo wyszukać sprzęt w porównaniu do innych miejsc). Gdyby to był ten 1000 różnicy przy poziomie 2-3 tysięcy to można stwierdzić, że cena jest chora. Między 5 a 6 może być jednak jak najbardziej uzasadniona różnicami funkcjonalności, brzmieniem etc. Stąd moje zdziwienie. 

 

Chyba, że zatrzymaliśmy się na cenie  8k pln za Denona. Wtedy to stwierdzenie nabiera sensu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłącze się do tematu. Mam zestaw Dali Oberon 7/1/vocal. Szukam amplitunera. Myślałem nad Denon avr-x2800h ewentualnie z dopłatą do avc-x3800h o ile jest warto dopłacić. Sam nie jestem w stanie tego ocenić. Może być sprzęt innego producenta o ile będą podobne funkcjonalności vs pieniądze.

Z góry dziękuję za pomoc.

No i teraz zagwostka... Na wstępie proszę pamiętać, ze jestem laikiem chcącym dobrze wydać kasę a nie bez sensu. Posprawdzałem i zarówno Denon avc-3800h jak i Pioneer vsx-lx505 oraz Onkyo tx-rz50 są w podobnych cenach tylko czy wydanie ok 8 tys. na amplituner do Dali Oberon ma sens? Czy któryś jest "lepszy"? Obecnie mam wiekowy vsx-917. Rok temu kupiłem Oberony bo znalazłem w dobrej cenie i musiały być białe (akcept żony). Zostaw służy do słuchania muzyki (fajnie, że w nowych amplitunerach można przesyłać muzykę np. z telefonu) oraz kina domowego (głównie z projektora ale z czasem TV). Co radzicie?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 09:12, PanKlor napisał:

Czegoś tu chyba nie rozumiem... lx305 za 6499 jest ok a denon za 6999 ma chorą cenę? (Szybki rzut okiem na q21).

Tak. Tylko LX305 jest lepiej wyposażony.

Do Denona dokładasz 2000 zł na kalibrację Dirac i mikrofon. Ekstra. Bo nie masz tego kupując go.

Dnia 1.05.2023 o 09:35, Butler napisał:

Zerknij sobie na cały rynek a nie na jeden sklep. Pierwszy lepszy z brzegu wg. Google, sprzęt od ręki za 5500zł. Lepiej? A są jeszcze niższe oferty.

https://audiopolis.pl/pioneer-vsx-lx305-amplituner-wielokanalowy.html?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&utm_campaign=GMC_free&gclid=CjwKCAjwxr2iBhBJEiwAdXECw2ATIAJzUL0nSuuRFoTYkD38P95ZSZ2b9yhbI1ANhpw9Ng0RL5J2vBoCLrUQAvD_BwE

Dokładnie.

21 godzin temu, Jacek Krawczyk napisał:

Witam,

Podłącze się do tematu. Mam zestaw Dali Oberon 7/1/vocal. Szukam amplitunera. Myślałem nad Denon avr-x2800h ewentualnie z dopłatą do avc-x3800h o ile jest warto dopłacić. Sam nie jestem w stanie tego ocenić. Może być sprzęt innego producenta o ile będą podobne funkcjonalności vs pieniądze.

Z góry dziękuję za pomoc.

To samo. Dali grają lepiej z Pioneerem, Yamahą czy Onkyo. 3800 gra praktycznie tak samo jak 2800. Pytanie czy wykorzystasz funkcje. PRE OUTY, HDMI i tak dalej. Czy dokupisz do wyższej lepszej kalibracji?

21 godzin temu, Jacek Krawczyk napisał:

No i teraz zagwostka... Na wstępie proszę pamiętać, ze jestem laikiem chcącym dobrze wydać kasę a nie bez sensu. Posprawdzałem i zarówno Denon avc-3800h jak i Pioneer vsx-lx505 oraz Onkyo tx-rz50 są w podobnych cenach tylko czy wydanie ok 8 tys. na amplituner do Dali Oberon ma sens? Czy któryś jest "lepszy"? Obecnie mam wiekowy vsx-917. Rok temu kupiłem Oberony bo znalazłem w dobrej cenie i musiały być białe (akcept żony). Zostaw służy do słuchania muzyki (fajnie, że w nowych amplitunerach można przesyłać muzykę np. z telefonu) oraz kina domowego (głównie z projektora ale z czasem TV). Co radzicie?

LX305, Onkyo 7100 wystracza

Yamaha 6A też jest fajna będzie grac lepiej niż obecny Pioneer 917

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Tylko LX305 jest lepiej wyposażony.

Do Denona dokładasz 2000 zł na kalibrację Dirac i mikrofon. Ekstra. Bo nie masz tego kupując go.

Jeżeli faktycznie to zawiera cenę licencji to różnica się powiększa. Natomiast chyba ciężko porównywać jakość mikrofonu z zestawu do takiego np. UMIKa? 

To teraz pytanie - (abstrahując od Twojej "sympatii" do Focala). Czy taki Pioneer to lepszy wybór brzmieniowo niż Denon 970/2800/3800 do Chory 826 + Central? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 17:01, PanKlor napisał:

Jeżeli faktycznie to zawiera cenę licencji to różnica się powiększa. Natomiast chyba ciężko porównywać jakość mikrofonu z zestawu do takiego np. UMIKa? 

To teraz pytanie - (abstrahując od Twojej "sympatii" do Focala). Czy taki Pioneer to lepszy wybór brzmieniowo niż Denon 970/2800/3800 do Chory 826 + Central? 

Szczerze nie wiem jaki jest mikrofon w Pioneerze ale musi spełniać jakieś wymogi DIRACa. Inaczej sama firma nie zgodziła by się na licencjonowanie swojego produktu. Bo im to by robiło też zły PR.

Myślę że UMIK może być lepszy ale wybacz do tego amplitunera który kiedyś kosztował 5k poźniej ktoś za niego krzyczał pod 9K? Dobrze że cena teraz spadła do 7. Ale dalej +2. No robi różnice.

Denon domyślnie do Chory będzie lepszy. Ale w przypadku Pioneera lepiej dobierzesz charakterystykę dzieki DIRACowi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hej!

Nie chcąc tworzyć kolejnego podobnego wątku podepnę się.
Aktualnie posiadam Zensor 7 + ampli Marantz SR5008 + wzmacniacz stereo Marantz PM7003.

Niestety SR5008 jest już przestarzały, nie ogarnia 4K, HDRów itp. a z racji wymiany telewizora parę miesięcy temu trzeba ogarnąć coś współczesnego i nowoczesnego co przepuści fajnie sygnał z PS5.

Myślałem nad Denonem AVC-X3800H, Onkyo TX-RZ50 lub Pioneer Pioneer VSX-LX305. Podobno Onkyo najbardziej dynamiczne i całkiem nieźle sobie radzi w stereo, podobnie Pioneer.
Tylko czy któryś z wymienionych będzie dobrze współgrał z Zensorami? Tak wiem, padaka a nie głośniki ;)
Dodam, że najchętniej zastąpiłbym ampli i wzmacniacz jednym sprzętem ale nie wiem czy jakość dźwięku stereo np. Onkyo będzie chociaż dorównywać temu co wyrzuca z siebie PM7003 (który i tak na chwilę obecną stoi, kurzy się i czeka na interwencję specjalisty).

Za Onkyo i Denonem przemawia dodatkowo wyjście pre-out na fronty więc w razie "W" zawsze mogę dołożyć wzmacniacz stereo. W Pionierze niestety takiej możliwości brak.

Co Wy na to?

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musi? Przepraszam ale nie wiem do, której części mojego posta się odnosisz :)

No tak wzmacniacz mam choć w chwili obecnej uszkodzony i nie mogę się zebrać żeby to ogarnąć.

Wracając do LX305 trochę zgłupiałem bo czasami pojawia się informacja jakoby ów aplituner miał jednak wyjście preout na końcówkę mocy ale wydaje mi się, że jej nie ma takiego pre-outa. Pomyślałem też nad lx505 ale tutaj już zbliżam się kwotowo do RZ50 a to chyba jednak nadal będzie lepszy wybór.

RZ50 jak mniemam nie zastąpi mi PM7003 w stereo? Przy okazji jaki wzmacniacz stereo w  kwocie 3000-3500 zł (może być używany, koniecznie z możliwością spięcia z amplitunerem) polecilibyście do Zensorów?

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...