Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Grand


Chojrak12

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu zmieniłem Dali 850 na Dali Grand. Grandy w połączeniu z moim Roksanem Caspianem grają naprawdę cudownie ale... mam wrażenie, że basy nie są dość kontrolowane. Podejrzewam, że przyczyną może być wzmacniacz. Jaki inny moglibyście polecić w miejsce Caspiana? Zależy mi na dobrej kontroli basu, lepszej niż w Caspianie ale przede wszystkim na zachowaniu, a nawet uwydatnieniu średnicy. Nie cierpię jasnych, wrzeszczących wzmacniaczy w stylu Rotela ani przytłumionych jak NAD.

Warunki: mój budżet to 5 tys. PLN. Salon jest duży ok. 50m2. Nie mam określonych preferencji muzycznych. słucham wszystkiego od klasyki przez jazz, poezję śpiewaną, elektronikę, pop, aż do disco.

Rozważałem Hegel H200 ale przeczytałem w sieci, że jest raczej jasny. Jaki ew. inny moglibyście doradzić, a może jednak ten Hegel?

 

Maciek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 a jaką moc ciągłą dla dwóch kanałów wysterowanych ma ten Wile Rock? Nie napisałem o tym ale moc rzędu 100W to dla mnie w tym salonie za mało. Obecnie mam dwa wzmacniacze: oprócz Caspiana, jeszcze Roksana Candy, który przy 4 ohm ma 220W i mocy ciągłej i taka moc jest wystarczająca. Niestety Candy to nie ta klasa dźwięku co Caspian więc po imprezie muszę znów przepinać wzmacniacze. Bardzo to upierdliwe.

 

Waham się między Hegel H200 a Krell s300i.  czy ktoś porównywał je z caspianem? Który ma mocniejszą średnicę i lepszą kontrolą basu i jest niezbyt jasny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...