Skocz do zawartości

kolumny podłogowe używane za 3- 5k


braxinho

Recommended Posts

Potrzebuję zestaw audio, który będzie dobrze grał muzykę od elektronicznej, przez rap, rock po muzykę klasyczną w pomieszczeniu ok 40m. Zaczynam od 2 kolumn podłogowych, w następnej kolejności będzie wzmacniacz adekwatny cenowo. Odnośnie kolumn - narzeczona chce, żeby były białe. Zamierzam się dostosować. Wybrałem sobie kilka modeli, które wydają mi się sensowne i mieszczą się widełkach cenowych. Poproszę Was o wyrażenie opinii odnośnie tego zestawu i zaproponowanie faworytów. Poniższe modele to kolumny, które obecnie znajdują się na allegro. Jeżeli uważacie, że warto poszukać innych kolumn, albo lepiej zainwestować w wyższy model z jakiejś serii to oczywiście będę wdzięczny za tego rodzaju komentarze. Pozdrawiam

Dali zensor 7
Heco Elementa 700
Magnat quantum 759 lub 757
B&W 683 S2
Canton Chrono SL 590.2
Kef z serii Q

Edytowano przez braxinho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Dali Zensor 7 to dynamiczne, plastyczne, lekko ocieplone brzmienie, to bardzo uniwersalne kolumny, które będą bezpiecznym wyborem i dadzą duże możliwości doboru wzmacniacza. Z mojej strony zaproponowałbym także koniecznie odsłuchać Pylon Audio Sapphire 31. To mocne, dynamicznie grające, potężne kolumny, które swobodnie i bez ograniczeń nagłośnią Twój salon. Jesli lubiszdynamiczne, dobrze wypełnione granie, koniecznie posłuchaj także świetną, duńską konstrukcję Dynaudio Emit M30. To obiektywnie brzmieniowo najlepsza kolumna, będzie jednak wymagała dosyć silnego wzmacniacza. Na koniec duńska propozycja System Audio Saxo 40. To ogromna swoboda grania, świetna dynamika, świeżość i przestrzeń. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Koniecznie jednak zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Poza wyżej wymienionymi propozycjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do elektroniki i hip hopu bardzo dobrze sprawdza się magnat quantum  727 w połączeniu z amplitunerem yamaha rn 803d. Heco jak dla mnie za dużo dudniacego basu, a dali zensor 7 bardzo denerwowalo mnie wyeksponowane cykanie perkusji i bas jak z subwoofera, o ile w hip hopie to się sprawdza o tyle w elektronice nie koniecznie. Najlepiej wybierz się do któregoś z salonów i posłuchaj, a jeszcze lepiej wypożycz do domu ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...