Skocz do zawartości

Kolumny stereo do Yamaha R-N500


molt

Recommended Posts

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem głośników stereo mających grać z amplitunerem Yamaha R-N500. Pomieszczenie, w którym będzie zestaw grał to 35m2 salon.
Przyjąłem (nie wiem czy słusznie), że w grę wchodzą jedynie kolumny podłogowe. Budżet do 2 tys. zł.. Dodatkowo ograniczeniem jest wysokość kolumny do 85cm.
Jeżeli chodzi o główne kierunki muzyczne to jazz, blues, country, elektronika.

Znalazłem:
Acoustic Energy AE109  (za 1800zł.)
Jamo S805
Pylon Audio Onyks 25
 

Czy któryś z wyborów wyróżnia się na tle pozostałych (zarówno na plus jak i minus)?
Może ktoś z Was będzie w stanie podrzucić inny pomysł.

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Indiana Line Nota 550X się już zastanawiałem ale nie uda się ich wcisnąć. Jeden głośnik ma stać w plecach zabudowy kuchennej w związku z czym bass reflex lepiej żeby znajdował się z przodu (ale chyba nie konieczne jeżeli zrobię dziurę od tyłu w zabudowie). Tannoyi nie widzę nigdzie ( używane jak najbardziej są w porządku).

Acoustic Energy AE109 warte są swojej ceny?

Dzięki za pomysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam plan pomieszczenia, w którym chcę umieścić głośniki. Czerwone elementy to aktualne umeblowanie, a niebieskie to planowane umiejscowienie głośników.
Czy stół stojący na drodze do głównego `punktu odsłuchu` nie będzie za bardzo ich zasłaniał?

Zastanawiam się nad ewentualnym umieszczeniem głośników naściennych pod sufitem po dwóch stronach ekranu, który wisi wzdłuż blatu kuchennego. Czy warto iść w tym kierunku, czy może lepiej zostać przy kolumnach podłogowych?

 

Zacząłem się zastanawiać na głośnikami podstawkowymi, np Indiana Line Tesi 261

czy głośniki tego typu wystarczą do mojego pomieszczenia?

plan.png

Edytowano przez molt
dodatkowe informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cały czas jestem na etapie poszukiwań.
Co sądzicie o kolumnach z poniższej oferty?
http://allegro.pl/kolumny-stereo-the-ruark-talisman-komis-myslenice-i7030567639.html

Czy są warte tej ceny? 

Może pójść w ogóle w kierunku kolumn typu:
http://allegro.pl/marantz-p-830-kapitalne-kolumny-stereo-vintage-i7157417583.html#thumb/6

Nie mam żadnego doświadczenia z takim sprzętem.  

Edytowano przez molt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...