Skocz do zawartości

Filmy i muzyka w stereo


py1szczak2

Recommended Posts

Styki kolumny od sekcji wysoko i nisko tonowych podłączone na jednym przeplecionym przez gniazda obu sekcji przewodzie + od dołu do góry - od góry do dołu. Drugi koniec kabla wpięty do gniazd A wzmacniacza. Załączony tylko tryb A. 

Jutro mam nadzieje że usłyszę lepszy dźwięk, dziś już nie chcę drażnić żony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do podwójnych kabli, każdy kabel dla innej sekcji . Niskotonowa wyjście aplitunera A, wysokotonowa sekcja B ustawione na 4 Om .

Według mnie to jest najlepsze ustawienie dla tego zestawu. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 19:23, steff napisał:

Na tylnym panelu znajdują się następujące oznaczenia: 

- Dla 4 Om:    A lub B -> 4 Om,    A+B ->  8 Om

- Dla 8 Om:    A lub B -> 8 Om,    A+B -> 16 Om

Wydaje mi się, że kable mogą zostać podłączone podwójnie ale od strony kolumny zworka i nie używaj trybu A+B lecz wybierz A lub B (w końcu to tylko próba...)  

To jest wzmacniacz stereo i ma 2 końcówki mocy. Po jednej na kanał. Sekcja głośników A i B są podłączane równolegle do jednej końcówki mocy w każdym z kanałów L i P.

Przy podłączeniu dwoma kablami każdej kolumny zwory muszą być wyjęte, tak jak to pokazano w instrukcji obsługi. Obie sekcje niskotonowa i wysokotonowa są dzielone zwrotnicą i obciążenie się praktycznie nie zmienia przy podłączeniu z podwójnym okablowaniem. Tak powinno zostać jak było. Z ciekawości możesz spróbować pojedyncze okablowanie. Skoro jednak masz kable na podwójne to niezrozumiałym było by tego nie wykorzystać.

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nie jestem do końca przekonany ale to się tyczy chyba podłączenia 2 par kolumn. Bo szczerze nie wiem po co producent zaleca podłączanie jednej przez A+B

Na obrazku kable są podłączane bez konfekcji i tak łatwiej jest podłączać 2 pary takiego okablowania. W Denonie PMA1500 były specjalnie osobne sekcje przyłaczy głośnikowych bez selektora, właśnie do podłączania dwukablowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Mam pytanie, zaprzyjazniłem się już z moim zestawem i nagle zauważam że gra coraz ciszej tzn. na początku słuchałem na wartości -45dB a teraz żeby osiągnąć podobny efekt muszę ustawić na -25 dB . Pure Direct cały czas włączone. Czy to normalne że kolumny z czasem zaczynają grać ciszej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić się z tym do serwisu i tylko tyle.

Do prawidłowej wentylacji nie wystarczą niezakryte otwory na górnej jego części obudowy. Przez wzmacniacz musi swobodnie przepływać chłodne powietrze. Wystarczy że wzmacniacz jest zamknięty w szafce gdy gra i powietrze nagrzewa się w niej zbyt mocno aby zapewnić mu chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...