Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie pewnie kazdy z nas kopiował plyty lub robi to nadal na przyjmijmy łagodnie zastępcze plyty CD

Poniewaz juz kiedyś o tym myślałem są firmy które wypuszczają puste plyty cd z przykładowym dopiskiem .. for audio only audio .. lub coś w ten deseń.

Jakie macie z tym doświadczenia ?


część płyt takich do nagrywania typowo tylko audio są podobno grubsze i znacznie maja niby czas przechowywania danych...

co Wy na to ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchajcie pewnie kazdy z nas kopiował plyty lub robi to nadal na przyjmijmy łagodnie zastępcze plyty CD

Poniewaz juz kiedyś o tym myślałem są firmy które wypuszczają puste plyty cd z przykładowym dopiskiem .. for audio only audio .. lub coś w ten deseń.

Jakie macie z tym doświadczenia ?


część płyt takich do nagrywania typowo tylko audio są podobno grubsze i znacznie maja niby czas przechowywania danych...

co Wy na to ?


Maglowaliśmy już podobny temat w zeszłym roku.
Zajrzyj tutaj, może coś Ci się przyda...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Cytat

moze zrobimy ankiete, które płyty ale tylko z Waszych obserwacji nadaja sie do dobrego odsłuchu w domu lub/i w samochodzie.. ?


Poza Plextorem, którego brak bardzo odczuwam, najlepiej sprawdza mi się drugi ze zwycięzców wspomnianego testu Chipa - Sony CD-R 700MB 1-48x.
Nie dość, że te płytki widzą wszystkie odtwarzacze, to jeszcze są rewelacyjnie tanie.

Ostatnio musiałem posiłkować się innymi płytkami - tanimi Verbatim i TDK i odtwarzacz miewał problemy.

Chyba nie będę dalej eksperymentował, no - może sprawdzę trzeciego zwycięzcę testu - Maxell CD-R80XL 48x, jeśli go gdzieś trafię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Trochę późno się podłączam do tematu, ale mam coś do powiedzenia, płytek CD-R Audio lub "for Audio" jak kto woli, to ja już kilkaset nagrałem. Ostatnio najbardziej "strawne" są dla mnie FujiFilm CD-R PRO FOR AUDIO 80(Posiada "Disc Stabilizer"), ale były też: JVC CD-R Music AUDIO 80 min ( cytuje "Wysokiej klasy dysk o niskim poziomie błędu i niskim poziomie jitter"), EMTEC CD-R AUDIO MAXIMA 80, TDK CD-R AUDIO, Verbatim, Sony, no i powyżej opisany Maxell. Co do ostatniego, to mam mieszane uczucia. Stacjonarne nagrywarki nie nagrywają z reguły szybciej niż x10, i większość tych płyt na mojej komputerowej nagrywarce wykazywało taką prędkość nagrywania jako MAX. Maxell jest tu podejrzanym wyjątkiem. Płyty audio CD z reguły wypalam nie szybciej niż x8, DVD-Audio niż x2. Nigdy nie miałem problemu z odtwarzaniem, ale to może być zasługa mojego odtwarzacza wieloformatowego (napęd DVD).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! I to jest dobre pytanie! Właściwie to od jakiś dwóch lat nie używam innych niż "for Audio". Ucha drewnianego nie mam, różnice są , na korzyść Audio, lecz nie dramatyczne. Nie usiądziesz z wrażenia mówiąc "wow!". Niuanse; głębia, scena, muzykalność i dynamika, a ta ostatnia przede wszystkim. Najtańsze Emtec-ki to koszt 2,5 za szt., w opakowaniach zbiorczych (spindle), wychodzi ciut taniej. TDK to 3 zł, a Fuji w Media Markt, 2,69 zł. Ja nagrywam tylko na komputerze, więc nie mogę się wypowiedzieć co do kopiowania płyt na stacjonarnej. Najważniejsze, przynajmniej z mojej praktyki to wynika, nie przekraczać prędkości nagrywania x8 i używać porządnego programu do nagrywania. Mniejsza prędkość pozwala uniknąć błędów zapisu. A czy się opłaca? Ja nawet nie wiem ile teraz kosztuje zwykła płyta.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak dobrze, że znalazłem ten wątek bo od dawna mnie też coś w tym temacie gryzie. Otóż z jakiejś technicznej albo innej przyczyny nie mogę zrobić na swojej komputerowej nagrywarce DVD m-ki LG porządnych "kopii zapasowych" swojej dyskografii. Używam programu Nero dołączonego do nagrywarki i po skopiowaniu płyty i wrzuceniu tej kopii ( która nota bene na komputerze odpala idealnie) do swojego CD Sony najpierw pokazuje się prawdziwy czas trwania płyty a potem jak chcę odtwarzać pojawia się licznik czasu trwania utworu i utwór leci i czas też a nie ma dźwięku. I dopiero gdzieś po 15 -20 sek. dźwięk się pojawia. Używam do kopiowania z zasady Verbatimów i kopiuję z prędkością x 8.
Z drugiej strony jak poproszę kolegę aby mi dana płytę skopiował to robi to też na komputerze i nagrywarce DVD LG i na takim samym Nero tylko, że on korzysta z płyt TDK przeznaczonych do nadruku w drukarce atramentowej. I kopie od niego na moim CD chodzą tak pięknie jak oryginały i bez powyższych problemów. Gdzie jest pies pogrzebany ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Ciekawy przypadek. Może być parę rozwiązań problemu, tak myślę. Zaczął bym od kupna innych płyt, ale CD-RW. Nagrywać możesz wiele razy, i nie będzie rozczarowań że płyta nadaje się do kosza, najlepiej innej firmy np. TDK. W ten sposób działam ja. Wszystko, ale to wszystko jest wstępnie nagrywane na CD-RW, potem odsłuchiwane. Podobnie robię z DVD-Audio i divx, tylko oczywiście na DVD-+RW. Jeżeli to nie podziała, to spróbował bym innego programu wypalającego np. Burn4Free lub Ashampoo. Problem może też tkwić w samej nagrywarce, może ona potrzebować upgrade. Spróbuj, po zgraniu płyty na twardy dysk, odsłuchać czy wszystko gra jak należy, może problem występuje już na tym etapie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek

Dzięki za poradę. Spróbuję. Ale moja intuicja mi mówi, że wina nie leży po stronie płyt czy programu ale tej tandety nagrywarki LG. Każda nawet z tej samej serii jest inaczej narowista. Po prostu masówka i tandeta. Dlatego od niedawna kiełkuje we mnie myśl aby wywalić to barachło przez okno i kupić jakiegoś Plextorka.

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...