Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu kina domowego


MarcinAudio

Recommended Posts

Witam forumowiczów i proszę was o pomoc. Czytałem i przeglądałem różne strony w tym temacie i im więcej czytam i przeglądam to tym większy mam problem co wybrać.

Mój budżet jaki chcę przeznaczyć na moje pierwsze kino domowe to 6-7tys. W tej kwocie chciałbym zmieścić kolumny, subwoofer i amplituner.

Pokój w którym ma być kino domowe ma 13,5m2 i jak na razie jest puste (cztery ściany 3mx4,5m, w rogu są drzwi). Kino domowe będzie mi służyło przeważnie do oglądania filmów ale też byłoby miło aby taki zestaw przyjemnie grał muzykę. Jeśli chodzi o muzykę którą słucham to prawie każdej po trochu ale nie słucham żadnego hip hopu, rapu itp.

Jeśli chodzi o kolumny to wolałbym aby wszystkie kolumny były podstawkowe. Chciałby, też aby to był nowy sprzęt. Myślałem nad Dali Zensor 1, jeśli uważacie to za dobry wybór to jaki skompletować do tego amplituner?

  Dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Edytowano przez MarcinAudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę metraż faktycznie, kolumny podstawkowe wydają się być najlepszym wyjściem. Po pierwsze polecam Ci genialny zestaw ProCinema, najlepiej sprzedające się kino satelitarne premium w USA

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1

Do tego amplituner Onkyo 676

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr676e-nr-676-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-i-dts-x 

Nie zapomnij o kablach - mamy największy wybór w internetach - cięte na metry, lub z wtykami 

https://sklep.rms.pl/kable-glosnikowe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676, Yamaha RX-V683, Denon AVR-X2400H oraz Marantz SR5012. Wszystkie podane urządzenia oferują praktycznie pełną funkcjonalność sieciową, są pewne różnice w systemach sieciowych tzn. Yamaha ma Music Cast, Denon i Marantz swój firmowy Heos, natomiast Onkyo stawia na systemy otwarte tj. DTS Play:Fi czy Google Chrmoecast. Większe różnice są w brzmieniu poszczególnych urządzeń. Onkyo to równe, szybkie, analityczne, dynamiczne granie. To bardzo uniwersalne urządzenie. Yamaha jest najbardziej efektowna, świetnie sprawdza się w kinie domowym oraz w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych. Wynika to z wyraźnego wyeksponowania skrajów pasma. Denon jest cieplejszy, spokojniejszy, bardzo plastyczny. To urządzenie często wybierane przez osoby, które szukają dobrego stereo, charakteryzującego się raczej spokojnym, dobrze wypełnionym dźwiękiem. Kino domowe jest przestrzenne, ale nie jest to sztuczne efekciarstwo, raczej solidny przekaz. Marantz wyraźnie wybuja się wśród konkurencji szczególnie w stereo, gwarantując bardzo plastyczny, dobrze wypełniony, lekko ocieplony dźwięk z dokładną, aksamitną góra pasma.

Kwestia kolumn - na pewno dobrą opcją jest zestaw Dali Zensor 1 Set 5.1. To dobre kolumny, które sprawdzą się tak w kinie domowym, jak i stereo. DO tych kolumn natomiast najlepiej brzmieniowo będzie pasował amplituner Onkyo i na pewno Marantz. Ciekawą i równie dobrą opcją jest zestaw Q Acoustics QA 3000. Warto także rozważyć budowę zestawu na bazie Tannoy Mercury 7.2, na tył Mercury 7.1 oraz dedykowany głośnik centralny i subwoofer. Na koniec propozycja Monitor Audio, oparta na kolumnach serii MR.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę czasu minęło i w końcu wybór padł na Dali Zensor 3, Zensor 1 i Vocal. Amplituner Marantz 5012. Obecnie czekam na telefon aby odebrać zestaw ale zapomniałem spytać się w sklepie o kable do głośników. Więc moje pytanie kieruje do was, jakie kable byłyby odpowiednie? Potrzebuję 15m kabla i jestem w stanie zapłacić około 20zl za metr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...