Skocz do zawartości

KD Dali Zensor 7 / MA Bronze 6 / Klipsch r26f


Jaca86

Recommended Posts

Cześć Panowie,

Byłem ostatnio na odsłuchu i chciałbym podzielić się kilkoma wrażeniami, tudzież prosić o opinie i porady:

1.       Monitor Audio Bronze – ładny mocny bas, miła średnica, naprawdę miło się go słuchało.

2.       Klipsch r26f – słabo, wszystko zlane w 1 pasmo, zero średnicy, góra ładna to fakt, ale nic poza tym. Męczące i nudne.

3.       Dali zensor 7 – i tu się zaskoczyłem, wszyscy mówią, że głośniki nudne,  bez wyrazu. Natomiast moje odczucia były nieco inne – te detale, ten balans, ta średnica, naprawdę kozackie kolumny. Aż miło się ich nawet słuchało po cichu. Z każdej strony inne dźwięk, który trudno zlokalizować, więc stereofonia na wysokim poziomie. Muzyka świetnie, tylko jak będzie z filmami??

 

Amplituner : Onkyo nr676 - docelowy również u mnie.

 

Muzyka – electroniczna, house.

Pokój 26m.

Zastosowanie – Filmy/muzyka 60/40%.

Budżet na 5.0 + amplituner: 8500 pln. Suba odkupie za 2 miesiące od kolegi, więc jego nie liczymy.

Proszę o porady, co jeszcze warto byłoby posłuchać? Bardzo zawiodłem się na klipschach, bo też dużo ostatnio na forach czytałem o nich – ale raczej RP260 i 280 i ludzie pisali i polecali, że są świetne. Duża jest różnica między r26f do chociażby rp260? Bo 280 już dużo droższa i chyba metraż mam za mały. Jak to jest z nimi? Czy warto znaleźć jakiś sklep audio z nimi i odsłuchać 260tek? Mogą okazać się lepsze od Zensorów?

 

I co z pozostałym zestawem Zensorow KD: 1 sorround  i Vocal? Nadają się do KD? Czy lepsze coś innego?

Edytowano przez Jaca86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznijmy od elektroniki - na pewno wybór Onkyo TX-NR676 jest jak najbardziej optymalny, to uniwersalny amplituner z pełnym wyposażeniem i naprawdę dobrym brzmieniem. To także bardzo dobre połączenie z Dali Zensor 7, to kolumny które uważam za bardzo udane konstrukcje, też nie wiem, dlaczego wiele osób je odradza. Uwierz mi, że podczas odsłuchów bardzo często Dali Zensor jest wybierany. W przypadku Kliosch zdecydowanie namawiam na odsłuch serii wyższej Reference Premiere, w Twoim przypadku optymalne będą RP-260F. To znacznie lepsze kolumny niż R-26F. Natomiast w podobnym budżecie możemy zaproponiwać jeszcze kilka innych, równie ciekawych opcji. Na pewno posłuchaj Monitor Audio Bronze 6, świetnie sprawdzi się także polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25, może brytyjskie Q Acoustics QA3050 oraz Tannoy Mercury 7.4.

Kazda z powyższych propozycji jest optymalna, natomiast wybór zależy od indywidualnych preferencji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, na miejscu znajdziesz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać i dokonać najlepszego wyboru. Możliwe, że znajdziemy zupełnie inne konfiguracje, które jeszcze bardziej przypadną Ci do gustu. Oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, czyli jednak warto posłuchać tych260tek? Bo ja słyszałem, że tam nie ma żadnych różnic praktycznie między r26 a rp260, a zwykłe r26f to słabizna, naprawdę. Bronze 6 też słuchałem, na pewno lepsze od r26f, ale subiektywnie gorsze od Zensorów 7. Co z kinem domowym, bo to mój priorytet? Nie będzie lepszy Klipsch i jego duża centralka? Bo te od Dali to są raz, że malutkie, dwa to dziwnie tanie. Za centralke + tyły koszt dużo poniżej 1000zł, a sama centralka klipschów to jest z 1600... Jak to będzie grało? Bo z filmem 2h to raczej do sklepu nie pójdę hehe :D W sklepie mówili, że Dali będzie znacznie lepsze i w muzyce i kinie od jakichkolwiek klipschy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali i Klipsch to dobre konstrukcje, jednak o zupełnie innym charakterze brzmienia. Dali jest łagodniejsze, bardziej plastyczne, lepiej wypełnione. Klipsch jest jaśniejszy, ostrzejszy, na pewno bardziej efektowny. Biorąc pod uwagę moc, skuteczność i sam charakter zestrojenia, Klipsch może przy kinie domowym mieć przewagę, w stereo natomiast ja osobiście wolałbym Dali. Ale to jest wyłącznie moja subiektywna ocena, a wybór zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji i gatunków muzyki, jakie najczęściej będą odsłuchiwane. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Markcox napisał:

a zdradzisz, jaki to sklep?

Przychylam się do pytania. Bronze dostały nagrodę EISA jako najlepsze systemy do kina. Grają mocno i żywiołowo. Zensor nadrabia muzykalnością. Jeśli chcesz to połączyć, to od razu możesz kupić pełne kino 5.1, bazując na nowej linii Aurora. I możesz to u nas wypożyczyć i sprawdzić w domu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1. Heco Aurora 1000 5.0 - co o nich możecie powiedzieć?

2. Klipsch rp260 - najlepsze do kina? Dużo lepsze od r26f?

3. Dali Zensor 7 - najlepsze do muzyki? Jak się sprawują pozostałe głośniki w kinie - Vocal i zensor 1 jako surroundy? Można je jakoś porównać do odczuć w kinie do Klipsch? Słabsze efekty będą?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaca86 napisał:

Czyli tak:

1. Heco Aurora 1000 5.0 - co o nich możecie powiedzieć?

2. Klipsch rp260 - najlepsze do kina? Dużo lepsze od r26f?

3. Dali Zensor 7 - najlepsze do muzyki? Jak się sprawują pozostałe głośniki w kinie - Vocal i zensor 1 jako surroundy? Można je jakoś porównać do odczuć w kinie do Klipsch? Słabsze efekty będą?

 

Aurora 1000 to ogrom przekazu. Dźwięk wielki wychodzący poza kolumny z potężnym uderzeniem. 

Referencje premier to granie mocniejsze, bardziej kontrolowane, jaśniejsze a przy tym bardziej swobodne. Tyły rs i centralny 440 robią nie ziemska robotę.

Zensor to najbardziej neutralny zestaw z zaproponowanych. Gra dobrze. Nie jest demonem dynamiki, nie gra ostro. Po prostu robi swoje bez męczenia. O ile jedynki na tył ok. O tyle centralny jest taki sobie. Dlatego tylko kupowanie w secie gdzie dostajesz go po prostu gratis. Wtedy nie ma absolutnie co narzekać. :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem dzisiaj na odsłuchach w s4home, chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami:

1. Klipsch RP260 - duuuużo lepsze od r26f, ale to nie było mimo wszystko to czego szukałem. Brakowało mi tej średnicy, były dla mnie takie nijakie, nie relaksowały mnie. Natomiast zdecydowanie mogą być dużo głośniejsze od innych kolumn w tej klasie. Na pewno dla kogoś kto lubi jasne głośniki i typowo do kina to będzie słuszny wybór, ale ja zdecydowanie preferuję coś cieplejszego i bardziej muzykalnego. Wydaje mi się, że drażniłyby mnie przy dłuższym odsłuchu.

2. Dali Zensor 7 - wciąż jeden z faworytów, ale o tym poniżej. Na pewno przyjemniej się słuchało od klipschy. Dziewczyna mówiła: WYRAŹNIEJSZE! :D jej też się bardziej podobały.

3. Aurora 700 (miały być 1000, ale kapłem się pod koniec odsłuchu :D )- Naprawdę świetne kolumny, lepszy bas od Zensorów 7, ale średnica chyba gorsza troszkę i minimalnie jaśniejsze. Gorąco polecam, mojej dziewczynie również przypadły do gustu.

 

Wszystkiego słuchałem pod onkyo 676. Problem jest taki, że nie mogę się zdecydować na zakup.. Aurora 700 czy Dali zensor - oba zestawy są świetne. Żałuję tylko, że nie starczyło czasu na Aurora 1000 - czy są znaczące różnice? Następnym razem przed zakupem chyba będę musiał jeszcze raz przesłuchać tych dwóch kolumn. 

 

Dylemat na dziś: Aurora czy Dali zensor. Jeśli Aurora to 700 czy 1000? No i pytanie, czy warto płacić prawie dwukrotność za amplituner rz820 zamiast 676 - osobiście byłem zbyt zmęczony aby wychwycić różnice - na pewno ciut głośniej i większa dynamika.

Ani ja ani też moja dziewczyna nie mogliśmy jednoznacznie stwierdzić czy Dali czy Zensorki - cholernie trudny wybór.

A wy co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja ci dopowiem bo nie było mnie przy odsłuchu. Więc możemy podyskutować. Jeśli zensor vs aurora to już musisz sam zdecydować :)

Ale rozjaśnie ci sprawę dalej. Jeśli 700 vs 1000 to przy źle dobranym amplitunerze, może nie tyle źle co za słabym, zagraja praktycznie tak samo.

Mimo że 1000 to ogrom mocy, dźwięku to trzeba im dostarczyć moc. I teraz jeśli zdecydował byś się na 700tki to został bym przy 676 a kasę włożył w suba. 

Jeśli jednak 1000ki to zdecydowanie 820. 

 

Służę pomocą.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy któreś z tych kolumn (dali/aurora) sie po prostu nie nudzą szybciej, bo obie stawiałbym w tej samej klasie, chyba ze sie mylę i jedne z nich to klasa wyżej? 

natomiast w przypadku Aurora 1000 obawiam sie odrobine czy 25m to nie za małe pomieszczenie i czy 30cm od ściany to nie jest za mało dla podwójnego bass refleksu? Bo przecież na srodku pokoju ich nie postawie :/ 

A suba r10sw Klipsch mam, zmienię go pod koniec roku :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba nie zmieniaj jest ok. Chyba że brakuje ci mocy ale wątpię.

Nie moim zdaniem ani jedne ani drugie nie powodują nudy. To nie ten typ grania. To nie mission czy castle. 

1000 w takim pomieszczeniu dadzą radę. 30 cm to też dla nich ok jeśli chodzi o odległość. Chociaż jak mówię zawsze możesz spróbować w domu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymiary pomieszczenia gdzie ustawisz sprzęt ? ;) U mnie przy mniejszych kolumnach dopiero ~50cm od ściany robi różnicę a mam BR z przodu ... cały zakres częstotliwości jest lepszy.

Jeśli ogólnie masz do 5 metrów od planowanego ustawienia głośników to wolałbym zensor7 vs aurora 700 , do tego onkyo 676 i jak Piotr radził dorzucić jakiś ciekawy subwoofer 25cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nic pomiędzy ? 800 / 900 ?

Dnia 25.01.2018 o 09:46, S4Home napisał:

Nie moim zdaniem ani jedne ani drugie nie powodują nudy. To nie ten typ grania. To nie mission czy castle.

Pierwsze słyszę aby jasne, basowe i dynamiczne granie Mission były nudne, tak samo barwny dźwięk Castle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest. Brakuje mu mi w tym żywiołowości, energii, wciągania. Basy to nie wszystko. 

Ale przecież możesz mieć swoje zdanie a ja swoje :)

Ale szczerze instalacji na castle kinowej to jeszcze nie widziałem. Na missiony i owszem. 

Moim zdaniem nie będą za duże. A i odległość od ściany jest w miarę akceptowalna. Jak nie spasuja to zwrócisz bez niczego :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finał poszły: Zensory 7, Aurora 700, Aurora 1000, Aleva 602. Zensory 7 i aurora 700 odpadły od razu, w serii 1000 ogrom dźwięku - po prostu najwięcej było słychać dźwięku, instrumentów, podobnie jak w Alevach (minimalnie chyba głębszy bass), ale do domu zabrałem piękne białe Aurora 1000 - najbardziej mi się chyba spodobały pod względem dźwięku, no i wyglądu, a do kina zdecydowanie będą najlepsze. Podziękowania dla S4home za pomoc w wyborze i za świetną cenę :) Teraz wygrzewamy te cuda i do zobaczenia wkróce! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...