Skocz do zawartości

Podpięcie kolumn do wzmacniacza


Peebuls

Recommended Posts

Cześć,

Pewnie rozbawię parę osób ale mam pytanie dotyczące podłączenia kolumn do wzmacniacza. Nie chcę stosować Bi Wiringu a z tyłu moich kolumn temat wygląda tak: http://i65.tinypic.com/27xnqf4.jpg

Rozumiem, że mam podpiąć czerwony kabel pod czerwony wkręt (+) a niebieski pod czarny wkręt (-)? 
Czy te zwisające wtedy kable z gniazd "LF" można wtedy wypiąć? :)

Dzięki z góry za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oba kable jakoś upchnąć razem. Może jeden w otwór boczny w trzpieniu, a drugi owinąć wokół trzpienia i przykręcić wszystko nakrętką. Jak się nie da, to będziesz musiał dokupić wtyki bananowe i wtedy jeden przewód do środka trzpienia, a drugi do otworu bocznego w trzpieniu.

M34i? To mam takie same. 

PS albo prościej. Zdejmij izolację z większej długości kabla i poprowadź go przez oba otwory, w jednym i drugim trzpieniu (oczywiście tego samego koloru). Wtedy zwory możesz wyrzucić. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peebuls napisał:

Lepiej, ale upewnij się jeszcze, czy żaden odstający  drucik nie dotyka do przeciwnego gniazda.

9 minut temu, Peebuls napisał:

Niestety ale ten kabel głośnikowy jest grubszy od tych zworek i ciężko je tak wkręcić - po prostu te zworki wypadają... 

Można jednym czerwonym owinąć dwa gniazda czerwone i jednym niebieskim dwa gniazda czarne po prostu?

Można, ale najlepiej przewlec go przez otwory w trzpieniach i docisnąć nakrętkami.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...