Skocz do zawartości

HECO AURORA 700 vs HECO MUSIC STYLE 900


S4Home

Recommended Posts

HECO AURORA 700 vs HECO MUSIC STYLE 900

Czyli porównanie starej linii MS z nową Aurora na przykładzie najbardziej popularnego modelu swojej linii.
Już świadomie możemy tak powiedzieć. MS900 był najbardziej popularnym modelem całej serii Music Style, natomiast model 700 od nowego Aurora już okazuje się być najczęściej wybieranym modelem tej linii.

Zacznijmy jednak od początku. Aurora zastępuje linie Music Style. Produkcja MS jest obecnie zakończona. Więc pomału żegnamy się z tą linią. Nowa linia nie ma jednak wszystkich odpowiedników starszej linii. I tak, przy najmniej na razie żegnamy się z modelem MS800, MS500, MS200F. Mówię na razie gdyż prawdę mówiąc brak odpowiedników 500tki i płaskiego 200F uważam za złe posunięcie. Chodź może tylko u nas były to popularne modele, a reszta europy wybierała właśnie 900? Poczekamy zobaczymy. Kolejną zmianą jest konstrukcja subwoofera. W wychodzącym modelu mieliśmy konstrukcję down-firing z 25cm głośnikiem. W Aurora mamy do czynienia z klasyczną konstrukcją grającą do przodu, a membrana ma 30cm. Straciliśmy także jeden kolor. Obok nadal występującego czarnego i białego (w innym wariancie - tym później) nie ma już wersji Espresso czy na nasze brązu.

Skupmy się zatem na porównaniu tytułowych modeli.
Wielkościowo 900tki (szerokośćxwysokośćxgłębokość) 225 x 1130 x 353 mm wydają się być na papierze deczko mniejsze. 700tki 265 x 1158 x 343 mm są tylko centymetr płytsze. Jak zobaczycie na zdjęciach trudno to jednak dostrzec okiem :)
MS900 jak i cała linia posiadała błyszczący front oraz górę kolumn. Boki były wykończone oleiną czarną, espresso lub białą. Aurora 700 natomiast ma matowo wykończony front połączony, jednolicie z takim samym wykonaniem góry. Na górnym elemencie z tyłu kolumny widnieje oznaczenie serii. Spotkałem się z takim rozwiązaniem w droższych konstrukcjach. Boki natomiast odseparowane niewielką szczeliną są wykończone w innych niż klasyczne kolory. Model czarny, w rzeczywistości jest złamany kolorami szarymi, a biały, bardzo jasnym brązem. Wygląda to na prawdę dobrze. Na pierwszy rzut oka kolumny są lepiej, staranniej i nowocześniej wykonane. Są także stabilniejsze. Obie konstrukcje są stosunkowo smukłe jak na swoją wysokość. W 900tkach zdarzało się że ich mocniejsze pchnięcie z boku mogło powodować wywrócenie (doświadczenie z dziećmi u znajomego. Na szczęście w porę złapane). W 700tkach kolumny stoją na bardzo ładnie wyglądającym cokole. Wyciągnięte na bok kolce na pewno pomogą w mieszkaniu z dziećmi :). Jeśli chodzi o tył kolumny tu nie zmieniono nic. Podwójny bass reflex i podwójne terminalne głośnikowe tej samej klasy. Maskownica jest teraz montowana na magnes :) spory pozytyw!

Co do wyposażenia i pozostałych danych technicznych. Głośniki basowe i średnio-tonowy to te same konstrukcję. Nie ma co doszukiwać się różnic. Zmieniono jednak kopułkę wysoko-tonową. Aurora ma 28mm zatopioną w pofalowany element mocujący. Pomaga on w kierunkowym rozpraszaniu fal. Music Style miało mniejszy 25mm tweeter z klasycznym montażem.
Przez większy tweeter cała kolumna jest mocniejsza. Obecnie wytrzymuje moc 200W vs 170W które mieliśmy w MS900. Zyskaliśmy też na skuteczności 92 vs 91 dB oraz na rozszerzeniu pasma. Obie schodzą tak samo nisko 25Hz (podobna kubatura obudowy i te same przetworniki) jednak Aurora dzięki innemu sopranowi wychodzi wyżej 42,5kHz do obecnych 40 kHZ. Obie kolumny jak i większość konstrukcji Heco pracuje w przedziale impedancji 4-8 Ohm.

Dźwięk.
Może zacznę troszkę od końca. Ale jeśli zrobimy ślepy test, konstrukcję grają tak zbliżonym dźwiękiem że trudno rozpoznać która gra aktualnie. Nie słychać różnicy w głośności, bas schodzi tak samo nisko. Środek jest na takim samym poziomie. Wiedząc jednak, które obecnie grają mam wrażenie że Aurora jest deczko bardziej otwarta. To nadal ten sam dźwięk, który minimalnie zyskał na przejrzystości. Co ciekawe, wychodząc z pomieszczenia, oddalając się od miejsca odsłuchowego usłyszałem zmiany w "rozchodzeniu kierunkowym". Mam wrażenie że Aurora szerzej od osi trzyma poziom. Nie znajduję jednak na to zastosowania. Jestem bowiem zwolennikiem skręcania kolumn w miejsce odsłuchowe.

Konkluzja
Znakomity produkt nie wymaga poprawek. Zmieniono wygląd, mocno na plus. Poprawiono wykonanie. Dostajemy zatem za tą samą cenę konstrukcję nowszą, ładniejszą, lepiej wykonaną. Dźwiękowo nie odbiegającą od "oryginału".
Piotrek

26231258_1414791708632805_5402662443687642626_n.jpg

26239206_1414793101965999_6668675746442665237_n.jpg

26239316_1414793188632657_8415927673923593723_n.jpg

26239712_1414793245299318_2734825143080957730_n.jpg

26730930_1414793105299332_7374864781655652480_n.jpg

26731036_1414791675299475_5799288575885936989_n.jpg

26731348_1414793275299315_3049082892736220456_n.jpg

26731727_1414793298632646_6814516783143515835_n.jpg

26804327_1414793215299321_6832831585046714617_n.jpg

26805350_1414793208632655_9065328488944869085_n.jpg

26814451_1414791685299474_6264406389341355631_n.jpg

26903746_1414793108632665_6620512430112963192_n.jpg

26907196_1414791678632808_8528209208683417978_n.jpg

26907605_1414793291965980_1539485224427973057_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakiś prawdziwy test porównawczy tych dwóch modeli kolumn. Na necie ciężko coś na ten temat się dowiedzieć. Bardzo fajnie się czytało ( i oglądało). Przyda się zapewne nie jednemu. Co do samego wyglądu, to rzecz gustu, mi osobiście się podobają obydwa modele. Najważniejsze, że w nowych nie pogorszyli dźwięku. Uważam , że w swojej cenie (ze zniżką) jak na nowe kolumny to Ms 900 to bardzo fajne paczki, więc siłą rzeczy Aurora 700 również ;)

Dzięki @S4Home ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich na forum!!

Z racji tego, że poszukuję monitorów do pokoju 16 m2 to byłbym wdzięczny @s4Home, gdybyś nakreślił różnice między Heco ms 300, a Aurora 300. Nowe 300 są droższe i to sporo od starych MS 300. I jak mają się one do Debut b6? Ta sama klasa tylko inaczej, czy jednak różnica poziomów? Miałyby zagrać u mnie z                 Yamahą rn 602 lub rn 803.

 

pozdrawiam

Edytowano przez Soren Lorensen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, 

Jestem zainteresowany zakupem tych kolumn (aurora 700) który amplituner według was do nich będzie bardziej pasował.

Onkyo TX-8270

Yamaha R-N803D

Muzyka głównie z serwisu Spotify przekrój spory od takich wykonawców jak Shakin Stevens, Chris Norman, Rod Stewart, Lionel Richie, Bryan Adams, Bon Jovi, Ledy Pank, Perfect, Lombard po ciut muzyki klasycznej tutaj wykonawca Yurima lub saksofonista Kenny G oraz muzyka codzienna/radio kończąc na muzyce disco polo i Panu Sławomirze (córka uwielbia Miłość w Zakopanym ;) ) również wiec przekrój spory. 

Lubie raczej cieplejsze brzmienia z basem schodzącym nisko ciepło nawet przy słuchaniu muzyki ciszej (bez jakiegoś dyskotekowego dudnienia) 

Prosił bym o rade ;)  ma to być tak naprawdę pierwszy większy zestaw

Chciałbym jeszcze dopytać czy któryś z nich radzi sobie sam ze spotify tzn bez użycia telefonu/tabletu do sterowania ? Bo napewno byłoby to ciut wygodniejsze 

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Soren Lorensen napisał:

Witam wszystkich na forum!!

Z racji tego, że poszukuję monitorów do pokoju 16 m2 to byłbym wdzięczny @s4Home, gdybyś nakreślił różnice między Heco ms 300, a Aurora 300. Nowe 300 są droższe i to sporo od starych MS 300. I jak mają się one do Debut b6? Ta sama klasa tylko inaczej, czy jednak różnica poziomów? Miałyby zagrać u mnie z                 Yamahą rn 602 lub rn 803.

 

pozdrawiam

Cześć, tu nie będę cię oszukiwał. Heco z serii ms i aurora nie robi dobrych monitorów. I nie polecam ani jednego ani drugiego. Dopiero celan gt to świetne monitory od heco.

Z niższej cenie masz magnaty humidor. Szał!! Albo magnat 753. I to byłby mój kierunek. Zapraszam do wypożyczenia i testowania.

16 godzin temu, rafalik1 napisał:

Witam Wszystkich, 

Jestem zainteresowany zakupem tych kolumn (aurora 700) który amplituner według was do nich będzie bardziej pasował.

Onkyo TX-8270

Yamaha R-N803D

Muzyka głównie z serwisu Spotify przekrój spory od takich wykonawców jak Shakin Stevens, Chris Norman, Rod Stewart, Lionel Richie, Bryan Adams, Bon Jovi, Ledy Pank, Perfect, Lombard po ciut muzyki klasycznej tutaj wykonawca Yurima lub saksofonista Kenny G oraz muzyka codzienna/radio kończąc na muzyce disco polo i Panu Sławomirze (córka uwielbia Miłość w Zakopanym ;) ) również wiec przekrój spory. 

Lubie raczej cieplejsze brzmienia z basem schodzącym nisko ciepło nawet przy słuchaniu muzyki ciszej (bez jakiegoś dyskotekowego dudnienia) 

Prosił bym o rade ;)  ma to być tak naprawdę pierwszy większy zestaw

Chciałbym jeszcze dopytać czy któryś z nich radzi sobie sam ze spotify tzn bez użycia telefonu/tabletu do sterowania ? Bo napewno byłoby to ciut wygodniejsze 

Trochę słabe pytanie bo to nie modele konkurencyjne. 8270 to odpowiednik Yamahy RN 602. Więc tu jak dałeś 803 to wybór jest prosty. Jeśli ktoś powie inaczej to znaczy że dobrze sobie golnal :)

Aplikacja działa płynnie na obu urządzeniach. Ja akurat wolę ta z Onkyo ale do music casta idzie się przyzwyczaić. Zapraszam do wypożyczenia

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii którą można znaleźć na forum jeden z użytkowników stwierdził że Yamaha 602 gra lepiej niż 803 z Heco ;) onkyo dałem jedynie jako że ma opinie że gra cieplej co chyba powinno bardziej mi podejść. 

Zastanawiałem się też nad sprzętem góry byłby wstanie dowarzać muzykę ze spotify bezpośrednio z urządzenia bez użycia telefonu ale tu rozumiem że potrzebowałbym sprzęt typu Cambridge CXN ? plus pewnie CXA80 ale czy to nie przerost formy dla Heco ?

Tak swoją drogą cxa80 ma dziwnie podawaną moc niby 2x80w przy 8 omów a pobór z sieci 750w co w amplitunerach które tu wymieniamy wręcz jest odwrotnie. 

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 07:42, S4Home napisał:

Cześć, tu nie będę cię oszukiwał. Heco z serii ms i aurora nie robi dobrych monitorów. I nie polecam ani jednego ani drugiego. Dopiero celan gt to świetne monitory od heco.

Z niższej cenie masz magnaty humidor. Szał!! Albo magnat 753. I to byłby mój kierunek. Zapraszam do wypożyczenia i testowania.

Piotrek

Dzięki za szczerość ;-) Heco skreślam z listy. Magnat 753 chętnie wypożyczę po Świętach do domu, ale Humidory są poza zasięgiem cenowym. Budżet na kolumny to około 2 000 zł. A poza tym humidory mają tylko 11 cm srednioniskotonowiec. 13 cm to mało, a 11cm to już wogole. Jak one grają, bo brak recenzji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rafalik1 napisał:

Z opinii którą można znaleźć na forum jeden z użytkowników stwierdził że Yamaha 602 gra lepiej niż 803 z Heco ;) onkyo dałem jedynie jako że ma opinie że gra cieplej co chyba powinno bardziej mi podejść. 

Zastanawiałem się też nad sprzętem góry byłby wstanie dowarzać muzykę ze spotify bezpośrednio z urządzenia bez użycia telefonu ale tu rozumiem że potrzebowałbym sprzęt typu Cambridge CXN ? plus pewnie CXA80 ale czy to nie przerost formy dla Heco ?

Tak swoją drogą cxa80 ma dziwnie podawaną moc niby 2x80w przy 8 omów a pobór z sieci 750w co w amplitunerach które tu wymieniamy wręcz jest odwrotnie. 

No ale w każdym urządzeniu telefon robi w roli sterownika. Odtwarzanie z pilota to jakiś dramat przecież. 

3 godziny temu, Soren Lorensen napisał:

Dzięki za szczerość ;-) Heco skreślam z listy. Magnat 753 chętnie wypożyczę po Świętach do domu, ale Humidory są poza zasięgiem cenowym. Budżet na kolumny to około 2 000 zł. A poza tym humidory mają tylko 11 cm srednioniskotonowiec. 13 cm to mało, a 11cm to już wogole. Jak one grają, bo brak recenzji?

No ale powiem ci mogą zaskoczyć. Na prawdę. Uwierz też byłem sceptyczny. Pożyczę ci nie zobowiązujące i zobaczysz.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Byłem na odsłuchu może nie w najlepszym miejscu ;) ale w Media Markt mają tam niby taki pokoik. (żona wybierała sobie praleczki itp więc miałem godzinke dla siebie) 

Moje wrażenia z Heco Aurora 700 są takie że to naprawdę fajne głośniczki i w zestawieniu zarówno z Onkyo TX-8270 i Yamaha R-N803D grają dobrze lecz według mnie zdecydowanie inaczej. Dużo czytałem o tych zestawach i dużo jest komentarzy że 803 gra zdecydowanie lepiej i że to lepszy sprzęt itp i tutaj nie do końca się zgodzę (chyba że mój odsłuch mało miarodajny bo w MM mają kolumny podłączone na stałe pod jakimś tam przełącznikiem aby nie przepinać). 

Robiłem odsłuch ze spotify bo bluetoothówie bo innej opcji nie było ale odczucia mam mieszane. Według mnie to zupełnie inne dźwiękowo amplitunery. Yamaha lepiej zdecydowanie gra wysokimi tonami tu lepiej brzmi np gitara czy sprawdza się w muzyce klasycznej można by naprawdę długo słuchać, niskie tony w porównaniu do onkyo jak mi bardziej kontrolowane ale takie punktowe i suche  Natomiast Onkyo gra zdecydowanie cieplej więcej dołem miałem wrażenie że bas jest cieplejszy średnica też ok a góra lekko wycofana (oczywiście wszystko ustawione na 0).

W przypadku artystów takich jak podałem wyżej czyli Shakin Stevens, Chris Norman, Rod Stewart, Lionel Richie, Bryan Adams, Bon Jovi bardziej dźwięk ocieplony z Onkyo mi podchodził.

Potwierdza to że powinno się naprawdę zrobić odsłuch różnica jest bardzo duża. W moim przypadku nie chodzi tu o cene bo cenowo dla mnie jest to kwota podobna lecz bardziej o to jakie mam wrażenia i czego w dźwięku szukam. Zachęcam wszystkich stojących przed podobnym wyborem aby jednak nie wierzyli ślepo w to co piszą inni tylko sprawdzili sami. Oba sprzęty są dobre jakościowo Yamaha ma wnętrze jak ze wzmacniacza ale nie każdy ogląda je od środka ;)

Moja rada jeśli szukacie ciepłego dźwięku bardziej wypełnionego cieplejszym i według mnie mocniejszym basem wybierzcie Onkyo. Dzwięk bardziej analityczny z lepszą górą bardziej w strone Yamahy oczywiście mówię tu o zestawieniu z kolumnami Heco Aurora 700. 

Ja bardziej skłaniam się ku Onkyo a Hdmi jako dodatek czemu nie ;) 

ps. mam nadzieję że fachowcy nie zjadą mnie tu zaraz jako amatora ;)  ale dodam że odsłuch był spontaniczny jak i może wrażenia. Niestety jak chciałem umówić się na innych odsłuch w wawie w jednym ze sklepów audio (nie podam celowo nazwy nie jestem taki;) to heco powiedzieli że nie wyjmą z pudełka a zakup amplitunera i głośników za 6-7 tys i prośba czy mógłbym umówić się na godziny odsłuch był odebrany z dziwnym uśmiechem. Rozumiem że może Pan koło 50 nie traktuje 30 latka jak porządnego klienta ale do dobrych sklepów się wraca i dziś kupuje swój pierwszy sprzęt za 5-6 a niedługo mogę chcieć zostawić za 30 tys lub polecić znajomych. Mam wrażenie że w naszym kraju jeszcze sporo musi się zmienić. Dodam że to nie pierwsza sytuacja jaka podczas większych zakupów mnie już spotkała (taka sama sytuacja miała miejsce w salonie Mazdy w Warszawie więc jeżdzę inną marką ;)

 

sorrki za długo wypowiedź życzę wszystkim trafnych wyborów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalik1 , no tak to jest z tymi ampliakami jak opisałeś , zresztą temat podejścia niektórych salonów audio tak samo. To ,że ktoś zaczyna przygodę z lepszym audio od niższych kwot to nie znaczy ,że jak mu się spodoba to nie będzie inwestował , nie mówiąc o polecaniu znajomym. Jak to się mówi : szanuj klienta swego bo możesz nie mieć innego :D 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalik napisałeś prawdę, Onkyo dodam że jest lepsze do cichego słuchania muzyki np wieczorem lub nocy, bo jest bardziej ciepłe i dociążone :-) a propos Yamahy rn 803d, kiedyś byś już dostał bana za to że napisałeś coś złego o niej hahahaha :-) ona była panaceum na wszystko i pasowała do wszystkiego :-D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha konstrukcyjnie stoi jednak wyżej. A to czy komuś bardziej się podoba onkyo to przecież normalne. Tak działa audio. Każdorazowo da się to sprawdzić. Ślepy test o już wiadomo który wzmacniacz jest dla kogo. 

Yamaha jest tu dość wspierana, ale myślę że możesz śmiało proponować Onkyo, jeśli faktycznie to sprawdziłeś. A łatwo to zweryfikować.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sporo jest opinii że Yamaha bije na głowę Onkyo według mnie oba sprzęty są dobrze wykonane zawsze miałem wrażenie że Yamaha nawet lepiej wykonuje swoje sprzęty i ceniłem ich za jakoś. Nie zmienia to faktu że mi osobiście co by tam w środku nie siedziało podeszło Onkyo z w/w głośnikami. Kwestia tak naprawdę muzyki. Bo np już  pianista Yiruma którego lubię zdecydowanie lepiej brzmiał na 803. Ciężko wybrać sprzęt idealny trzeba zastanowić się do konkretnej muzyki jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni a tego bez odsłuchu się nie da. 

Nie ukrywam że czytając fora byłem bardziej zdecydowany na 803 dlatego że była tak mocna polecana ale w moim przypadku nawet jak by Onkyo kosztowało więcej od 803 też bym je wybrał. Faktem też jest że 803 jest najbardziej polecana ludziom którzy nie jadą na odsłuchy a tego niestety nie rozumiem i troszkę śmierdzi marketingiem firmy ;)  

Chyba nie ma co rozmawiać o banach itp ;) forum chyba jest po to aby dzielić się wrażeniami, odczuciami i pomóc komuś w wyborze lub nakierować w którą stronę ma iść. 

 

Pozdrawiam

Rafał

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać bo my Polacy podchodzimy do tego nadgorliwie. Chcemy kupić najlepsze w danej cenie. A wogole było by idealnie jakby kupić jeszcze taniej coś z wyższej półki. 

W UK tak nie ma. Ludzie kupują i się cieszą że mają. U nas zakup musi być podparty opiniami czy tematami na forum. 

Rozumiem że to kwestia zarobków. Mam nadzieję że to się zmieni niedługo. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w Polacy za dużo przywiązują do tego aby kupić coś najlepszego za daną pieniądze. Zamiast kupić coś co będzie cieszyło oko czy uchu ;) nie koniecznie patrząc przy tym na markę lub co inni powiedzą. Nie tyczy się tylko sprzętu audio ale i innych rzeczy np samochodów których na F się nie kupuje ;) pomału to się zmienia ale jeszcze chyba musi z 10-15 lat upłynąć.  I w większości poparte jest to wielką ostrożnością jak i niestety zarobkami, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...