Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hej,

mam taki pytanie i uznałem że w tym wątku najlepiej:

zapotrzebowanie: lepszy dźwięk od standardu TV (sony kdl52lx900 staruszek ale daje rade z obrazem, ma też hdmi arc)

problem: wymagany kompromis celem spokoju domowego, czyli wieszamy TV a pod niego ... coś. Opcja 1: Soundbar - jestem po kilku "odsłuchach" sprzętu do 2k bo wg mnie więcej nie ma sensu i szczerze mówiąc aż tak mi nie zależy na utrzymaniu miru domowego. Nie da się tego nazwać dźwiękiem pomimo moich małych wymagań.

To już wolę coś stereo/ 2.1 (opcja 2) - i się zastanawiam czy w ogóle coś można, bo subwoofer moge rzucić przy sofie i bedzie gites.

Użytkowanie domowe - radio, muzyka (raczej klimaty rmf classic i starej Trojki), filmy - obecnie brak czasu bo dziecko ale za chwilę pewnie będzie istotne bo dziecko;) ps3/4 - nie to żebym miał czas ale wciąż sobie obiecuję... no i żeby można spotifaja odpalić.

Posiadam wysłużoną denonkę DF102 - nie wiem czy jakkolwiek pomoże.

 

tak sobie pomyślałem że pięknie się wpiszę tym pytaniem pod rozważania o sprzęcie za 20k...

Mój budżet: 7-10 x mniejszy.

Będę wdzięczny za pomoc i wskazanie optymalnego rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wykorzystać denonkę DF102 :) . Może to zabrzmieć dziwacznie ale pieniądze przeznaczyłbym na subwoofer za te 2 tyś. np. jakis REL. Zakup używanego pozwoli kupić lepszy. Nowy będzie miał gwarancje. Jesli dźwięk z wyjścia analogowego będzie najsłabszym punktem, można dokupić DAC typu FiiO Taishan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MobyDick napisał:

Moim zdaniem warto wykorzystać denonkę DF102 :) . Może to zabrzmieć dziwacznie ale pieniądze przeznaczyłbym na subwoofer za te 2 tyś. np. jakis REL. Zakup używanego pozwoli kupić lepszy. Nowy będzie miał gwarancje. Jesli dźwięk z wyjścia analogowego będzie najsłabszym punktem, można dokupić DAC typu FiiO Taishan.

A jak ja tę d102 podłączę do TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu wątku, tylu ilu "posmakowało" zarówno kina domowego jak i klasycznego stereo tyle opinii. Jak dla mnie to trochę sztuczny problem, bo wystarczy kupić  i kino i stereo. Pozwolę jednak sobie na wtrącenie swoich "trzech groszy". Moim zdaniem w przypadku zestawu do kina domowego wystarczy zatrzymać się na podstawowych modelach, które w ok. 20m kwadratowych sobie poradzą - nie ma uzasadnienia aby wydawać większe kwoty( przyrost jakości dźwięku będzie mały a wydatki przesadzone). W zestawach stereo jest trochę inaczej, tzn. kwota którą warto wydać na dobre stereo powinna być większa i tu przyrost jakości dźwięku jest wyraźny, ale też nie warto przekraczać pewnych poziomów rozsądku, no chyba, że ktoś nie wie co z nadmiarem gotówki robić, to co innego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najlepiej mieć dwa sprzęty :)

Ale tu w założeniach było że opcja dwóch systemów ogranicza nas kasowo :D

Dnia 10.11.2018 o 08:45, steff napisał:

jednak nie zmienia to faktu, że z gr. philos znaczy "kochający".  Tak na marginesie. 

Okejjj, Dziwnie tylko że w Audio końcówka "fil" jest pozytywna, a jak się słyszy w wiadomościach to wszelkie inne "fil'e" raczej nie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.11.2018 o 08:20, adams_19 napisał:

Co do tytułu wątku, tylu ilu "posmakowało" zarówno kina domowego jak i klasycznego stereo tyle opinii. Jak dla mnie to trochę sztuczny problem, bo wystarczy kupić  i kino i stereo. Pozwolę jednak sobie na wtrącenie swoich "trzech groszy". Moim zdaniem w przypadku zestawu do kina domowego wystarczy zatrzymać się na podstawowych modelach, które w ok. 20m kwadratowych sobie poradzą - nie ma uzasadnienia aby wydawać większe kwoty( przyrost jakości dźwięku będzie mały a wydatki przesadzone). W zestawach stereo jest trochę inaczej, tzn. kwota którą warto wydać na dobre stereo powinna być większa i tu przyrost jakości dźwięku jest wyraźny, ale też nie warto przekraczać pewnych poziomów rozsądku, no chyba, że ktoś nie wie co z nadmiarem gotówki robić, to co innego ;)

nie zgodzę się z Tobą kolego. Chyba nie miałeś okazji posłuchać porządnego kina na bardzo dobrej elektronice i głośnikach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

witam,

Jestem kolejną osobą, która chciałaby sprzęt do wszystkiego w cenie do 4tys.zł.  Z całą pewnością celuję w sprzęt stereo, ale z wejściem hdmi lub optycznym.

  Słuchamy w domu głównie muzyki poważnej (Szopen/fortepian, Bach/wiolonczele, raczej muzyka kameralna niż orkiestrowa), ale też jazzu, bluesa, i rocka ? - źródłem zarówno CD jak i radio internetowe przez kabel (PRII, Radio Bach FM, WFMT, Jazz FM London, Radio-Blues, itp), czasami HDD/USB. 

Jednakże musi to być sprzęt pozwalający podłączyć także LCD Samsunga SUHD UE49KS7000 (ma wyjścia zarówno hdmi jak i optyczne). Na szczęście w filmach w zupełności wystarczy mi podłączenie stereo (raczej nie oglądam hit'owych produkcji). Oprócz filmów oglądamy głównie koncerty i teledyski (stąd potrzeba bardziej uniwersalnego rozwiązania).

Pokój nie jest duży (ok. 15m2), w grę wchodzą jedynie kolumny podstawkowe, które zmieszczą się w segmencie BESTA ikea (wys do 60cm, gł do 40cm).

 

Do tej pory zastanawiałem się jedynie nad pianocraftem 670 lub 870 (zakup przez internet). Nie wiem, czy w cenie do 4tys zł można kupić czegoś lepszego? Ewentualnie wymienić kolumny na lepsze (ale wtedy zapewne tylko z 670), o cieplejszym ?

Nie wiem czy można pianocrafta 670 lub 870 podłączyć do tego LCD (wystarczy dźwięk jedynie z LCD do wieży).  Drugi mój problem to szybkość działania radia internetowego. Znajomi mają Marantza 1602 i od momentu wybrania radia internetowego do momentu pojawienia się dźwięku mija dobrych parę minut.... trochę to irytujące. Czy Pianocraft działa szybciej? 

Pod uwagę biorę także Denona CEOL N10, zwłaszcza że mógłbym dokupić lepsze kolumny (jeśli warto wymienić te, które dostaje się w zestawie).

Edytowano przez Hubinin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubinin napisał:

Drugi mój problem to szybkość działania radia internetowego. Znajomi mają Marantza 1602 i od momentu wybrania radia internetowego do momentu pojawienia się dźwięku mija dobrych parę minut.... trochę to irytujące.

Z tym ze ten efekt to niekoniecznie wina sprzetu może być problem prędkości łącza internetowego. Absolutnie nie znam Maranza 1602 ale po dostępności i wyglądzie widzę że w miarę nowy sprzęt. Chodzi o bufor który musi być wypełniony zanim usłyszysz muzykę - a to już zadanie zależne od przepustowości dostępu do internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale potrzebuję:

  1. szybkiego radia internetowego 50%  (masakryczne doznania znajomych z marantzem 1602 - czas oczekiwania na włączenie radia internetowego to jakieś 3-5 minut LOL)
  2. CD 50%
  3. wejścia hdmi lub optycznego dla LCD: koncerty, filmy-ale na szczęście nie te, których głównym walorem jest dźwięk 7.1 ? , teledyski, itp)
  4. pod muzykę bardziej klasyczno/bluesowo/jazzową, a nawet rock/pop ( zdecydownie NIE hiphop, elektroniczna, czy metal ).
  5. z kolumnami, które zmieszczą się na półkach o głębokości 40cm i wysokości 60cm   (biorę pod uwagę ewentualny zakup droższych kolumn, teraz -jeśli zmieszczę się w budżecie do max 4000,00PLN, lub w przyszłości, gdyby polecane kolumny przekroczyły by ten aktualnie nieprzekraczalny pułap cenowy, ale w granicach rozsądku). 
  6. do pomieszczenia ok, 15m2.
  7. CENA MAX 4000,00 PLN 

Z aktualnie poczynionych obserwacji w grę wchodzą zestawy Yamahy 670 lub 870 (DAB+ niepotrzebne, bo mam kabel internetowy) lub DENON N10. 

Pytanie czy warto wymienić kolumny - jeśli tak to jakie warto brać pod uwagę?  lub czy w tej cenie można zbudować inny zestaw, zawierający powyższe 7 punktów z oddzielnych komponentów, czy też lepiej skupić się na głośnikach do tych zestawów.   Niestety nie mam miejsca na większe głośniki, standy, itp. Ze względów rodzinnych nie mam możliwości zakupu droższego sprzętu... .

To że ewentualnie mógłbym w przyszłości zainwestować w lepsze kolumny wynika z doświadczenia, że sprzęt elektroniczny starzeje się znacznie szybciej niż kolumny ?  

 

ps. marantz znajmych połączony kablem. Abonament UPC: pobieranie 300mb/s,  wysyłanie 30mb/s.  Program 3 PR włączał się z 5 minut via vTuner ? najpierw wyświetlało się na tym marantzie "assign" jeśli dobrze pamiętam. Oglądałem tego marantza, bo podobała mi się jego wielkość ? . Dźwięk również, ale to już raczej zasługa Celestionów F28 (u mnie nie ma szans by takie postawić). 

Edytowano przez Hubinin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwis neta przekreśla N10, dzięki za info, bo internecie głownie reklamy i sponsoring. Trudno o rzetelną reckę, dlatego pytam na forum.

Pozostaje jedynie n670 vs n870. 

Czy warto wymienić kolumny na inne (cieplejsze) w n670, czy też dopłacić do n870 i jego kolumnami? 

Czy oprócz kolumn jest jeszcze jakaś zasadnicza różnica między n670 a n870 ?   

Czy n670 ma wejście optyczne do którego doprowadzę dźwięk z LCD samsunga ?

Czy są jakieś rabaty na forumowiczów w S4Home ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...