Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Ender zaprasza cię do Myślenic. Nie wiem co tam jest na stanie zadzwoń zapytaj. Bo może wycieczka godna polecenia.

Ja bym obstawiał denon pma1500r.

Wspomniane oba Roksany. K2 jednak na plus

Z marantza raczej model pm8000 niż seria 7

 

Rzadko dostępnego harmanem hk690. 

Myślę że można by też upolować coś ciekawego z nada.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się zmieniła co nieco. Przetestowałem w domu z moimi kolumnami amplituner Marantz SR 6009 i Denon AVR X2500H. Po wysłuchaniu różnych wariantów muzyki i ścieżek dźwiękowych do filmów doszedłem do wniosku, ze ta jakość dźwięku na razie mi wystarczy. Zaskoczyło mnie bardzo to, że Marantz pomimo pochodzenia z dużo wyższej półki sprzętowej, zagrał słabiej niż Denon. Jako, że oba sprzęty były w jednej cenie (Marantz używany w idealnym stanie) postanowiłem, ze w domu zostaje na razie Denon. Teraz będzie ciąg dalszy przygody, na razie próbuje to pospinać, żeby wykorzystać maksymalnie posiadany sprzęt i zastanawiam się nad dalszą rozbudową. Przydał by się pewnie jakiś odtwarzacz CD na początek, może centralny głośnik albo subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym się przekonałem, założyłem błędnie, że skoro amplituner jako nowy kosztował prawie 3 razy tyle co ten Denon, to powinien dać lepszy dźwięk. Masz chyba rację z tym charakterem, właściwie w większości przypadków nie można mówić o tym, że jakiś zestaw źle gra, tylko, ze gra inaczej i nam mniej, lub bardziej odpowiada. To bardzo subiektywne doznania. Gdybym miał opisać różnice, to Marantz dał w średnich i wysokich tonach może bardziej szczegółowy dźwięk ale zbyt natarczywy i krzykliwy a w niskich prawie nic się nie działo. Za to po podpięciu Denona, średnie i wysokie się uspokoiły, stały się bardziej przyjazne a niskie się ujawniły, łącznie z najniższym pasmem, takim jakby oddechem, nie wiem jak to opisać. Niestety tych basów jak na mój gust jest nadal za mało, tzn. słychać je, ale ich nie czuć, jakby miały za małą moc. Pewnie zadowalający efekt będzie dopiero po uzupełnieniu zestawu o subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuje porady przy wyborze subwoofera. Dla usystematyzowania, to czym dysponuje to na razie Denon AVR X2500H i Monitor Audio Silver SR 8. Pomieszczenie ok 30 m2 z sufitem na wysokości 3,8 m. Zestaw który mam gra słabym basem, brakuje mi w nim "mocy basu" przy słuchaniu muzyki, nie chodzi mi o męczące dudnienie ale o wyraźne, odczuwalne niskie tony. Do kina oczywiście tez będzie wykorzystywany. Czy w kwocie ok 1500,- PLN można coś nowego brać pod uwagę czy szukać używanego? Jakieś konkretne modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz musisz posłuchać tak z 2 tygodnie. Bo może się okazać, że niskich wcale nie jest za mało. Trzeba się przyzwyczaić do nowego dźwięku. Dobrze wsłuchać. Pytanie zasadnicze, czy podbicie wysokich i niskich nie będzie męczyć przy dłuższych odsłuchach? Mnie męczy, włączenie loudness. Wszystkiego jest dużo. Ale czy o to chodzi w muzyce? 

A właśnie amplituner kina domowego... To już wszystko jasne.. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, amplituner nie da tej jakości co wzmacniacz w stereo, ale od czegoś musiałem zacząć kompletowanie sprzętu i padło na ampli. Ma wyjście preout, więc będzie można podpiąć wzmacniacz na przyszłość. Po kolei coś poskładam ale nie wszystko na raz, muszę jakąś kolejność przyjąć i rozłożyć to w czasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej klasie tylko Yamaha 685 dysponuje takim złączem.

MAsz X2500 i Silver SR8. To i tak już jest deczko kinowe. Więc tu szedł bym w subwoofer. Bo to jednak amplituner kina.

Z nowych fajny to Heco Aurora sub

Z używanych widziałem ostatnio Klipsch RT10 w tej cenie. Wkrótce zaczną się też pojawiać SVS PB1000.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 12:21, Grzegorz68 napisał:

to czym dysponuje to na razie Denon AVR X2500H i Monitor Audio Silver SR 8. Pomieszczenie ok 30 m2 z sufitem na wysokości 3,8 m. Zestaw który mam gra słabym basem, brakuje mi w nim "mocy basu" przy słuchaniu muzyki, nie chodzi mi o męczące dudnienie ale o wyraźne, odczuwalne niskie tony.

Moim zdaniem kolumny z przetwornikami 2x15cm (wg opisu producenta) po prostu nie wypełnią dynamicznym basem kubatury Twojego pomieszczenia (30m2 i prawie 4m wysokości). Musiałbyś mieć przetworniki >20cm żeby poczuć bas, o jakim piszesz. Zmiana kolumn pewnie nie wchodzi w grę, więc subwoofer typowo do muzyki powinien pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki subwoofer typowo do muzyki w kinie też sobie poradzi? Docelowo zamiast tego Denona AVR X2500H będzie w przyszłym miesiącu Denon AVR X4200H. Powinien sobie na początek lepiej poradzić z napędzeniem moich kolumn i ma pre out, więc jeśli mi będzie brakowało jakości w stereo, będę mógł rozbudować system o dodatkowy wzmacniacz. Na razie chciał bym dokupić jakiś odtwarzacz CD który mi zapewni przyzwoita jakość odtwarzania muzyki i może ten subwoofer, aby uzyskać pełniejszy bas w muzyce i przy oglądaniu filmów. Myślę o czymś używanym, polecicie jakieś konkretne modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 1Ender napisał:

Wypożycz czysty wzmacniacz od kolegi @Pumpurek do 1000 zł i sobie porównaj dźwięk. Bo to co chcesz zrobić to zamienił stryjek...

Pozdrawiam 

Mam świadomość tego, że wzmacniacz zagra lepiej ale nie chcę na początek rezygnować z dźwięku do kina a do tego potrzebuje amplitunera. Idę niestety na kompromis, przynajmniej na jakiś czas. Mam nadzieję, że wzmacniacz na pre out z tego amplitunera w przyszłości zagra dobrze.

17 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że warto rozejrzeć się za jakimś używanym REL-em lub Velodyne .

o czymś takim piszesz? https://allegro.pl/oferta/subwoofer-velodyne-cht-r-7848444291?reco_id=e75c105b-3363-11e9-ba36-000af7f61ee0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audrey Spency

powyższe nie uwzględnia jeszcze jednej opcji, która - sądząc po dyskusjach na róznych forach - jest całkiem często rozpatrywana (a i być może również wybierana). Główna dyskusja poszła w kolumny, a przecież najczęściej to 'klocek' jest przedmiotem sporów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Zdecydowany już byłem na pianocraft 670d +TESI262 lub DIVA262 (w zależności co będzie cieplej brzmiało) + 2x WX21, ale właśnie się doczytałem, że ten wifi w pianocraft działa jedynie w paśmie 2.4 GHz ( muszę mieć 5 GHz, bo mieszkam w bloku i 2.4 GHz zbyt zatłoczone).

Zastanwiam się czy nie iść w RX-V485+TESI262 lub DIVA262 ?  Czy zatłoczenie na paśmie 2.4GHz da mi się mocno we znaki przy pianocrafcie?  Czy Yamaha nie planuje w najbliższych 6 miesiącach wypuszczenia następcy 670d czy 870d (widzałem, że pojawiły się już nowe pianocrafty, ale te z niższej półki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 18:05, Audrey Spency napisał:

powyższe nie uwzględnia jeszcze jednej opcji, która - sądząc po dyskusjach na róznych forach - jest całkiem często rozpatrywana (a i być może również wybierana). Główna dyskusja poszła w kolumny, a przecież najczęściej to 'klocek' jest przedmiotem sporów.

Klocek?

16 godzin temu, Hubinin napisał:

Mam dylemat. Zdecydowany już byłem na pianocraft 670d +TESI262 lub DIVA262 (w zależności co będzie cieplej brzmiało) + 2x WX21, ale właśnie się doczytałem, że ten wifi w pianocraft działa jedynie w paśmie 2.4 GHz ( muszę mieć 5 GHz, bo mieszkam w bloku i 2.4 GHz zbyt zatłoczone).

Zastanwiam się czy nie iść w RX-V485+TESI262 lub DIVA262 ?  Czy zatłoczenie na paśmie 2.4GHz da mi się mocno we znaki przy pianocrafcie?  Czy Yamaha nie planuje w najbliższych 6 miesiącach wypuszczenia następcy 670d czy 870d (widzałem, że pojawiły się już nowe pianocrafty, ale te z niższej półki).

Nie słyszałem o następstwie. I nie widziałem aby Yamaha miała problemy w blokach z dużą ilością 2GHZ. Zobacz na pasma. 90% ludzi nie potrafi lub ich po prostu nie zminia. Duża szansa że na 100 WiFi i tak znajdziesz całkiem wolny kanał dla siebie :P

Yamaha 485 nie jest do stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 07:02, S4Home napisał:

Do muzyki Głównie REL, później Velodyne, Heco z linii New phalanx i Tannoy seria TS jedynka lub obecna dwójka.

 

Piotr

Jeszcze jedno rozwiązanie mi przyszło do głowy, mianowicie subwoofer do kompletu moich kolumn czyli Monitor Audio Silver RSW12. Można go kupić używanego w takiej cenie, że mógł bym się sprężyć i jak by się udało wynegocjować trochę jakąś zniżkę, to biorę pod uwagę jego zakup. Tylko pytanie, jak on zagra w muzyce, bo w filmie domyślam się, że powinien dać sobie radę. Jest to dobry kierunek, czy jednak szukać jakiegoś Rela, Velodyne itd? Zaznaczę jeszcze, ze nastąpiły zmiany sprzętowe, i będzie zamiast Denona AVR-X2500H mocniejszy model Denon AVR-X4200W.

Edytowano przez Grzegorz68
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...